autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
AUDI A8 D3 V8 vs BMW E65 V8
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Kwi 11, 2019 08:50   AUDI A8 D3 V8 vs BMW E65 V8

Co Panie i Panowie sądzicie o tych autach.
Jakie są Wasze informacje i opinie, jeździliście, mieliście okazje porównać? Wiem, że BMW wywołuje skrajne emocje, ale czy słusznie, jak dobrze pójdzie będzie okazja porównać na żywo :wink:
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 11, 2019 09:34   

ja mogę się wypowiedzieć co do A8 D3 V8 diesel :)

Auto dla mnie petarda, quatro w deszczu to świetna sprawa przy prędkościach autostradowych daje taki komfort podróżowania możliwe, że to odczucie bardziej siedzi w głowie niż na prawdę coś daje. Jednak skoro wszystko jest tak na prawdę w głowie to zgadzam się, że quatro jest super.

Innym autem z AWD to murano jakim jeżdżę i też w deszczu czuje się przewagę przy prędkościach autostradowych szczególnie jak się wpadnie w wodę. Tu porównanie do innych aut RWD czy FWD zdecydowanie na plus AWD.

Dodatkowo audi ma funkcję usztywnienia zawieszenia co na autostradzie przydaje się bardzo. Masaż w fotelach :) no i Transporter 2 tam takim jeździł :)

Ja jestem zachwycony.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 23:29   

a dlaczego do tego germanskiego porównania nie dodano mietka.. VW? ;-) wiem, wiem.. ale:

Mercedes S W220 1998-2005
BMW 7 E65 2001-2008
Audi A8 D3 2002-2009
VW Phaeton 2002-2016
Mercedes S W221 2005-2013


ale wracając.. Przemo, postawmy 2 auta na parking, przejadę się to jednym to drugim to Ci powiem.. :-) a na chwile obecną z moich nikłych doswiadczeń z w.w. najgorszy ponton to W220 w airmaticu.. potem W221 airmatic i zaraz obok Phaeton.. potem E65 i na końcu D3 - wg mnie taczka na tle w.w. ..a w tej klasie liczy się komfort.. komfort resorowania.. jeśli chodzi o jakość wykonania najlepsze wg mnie (i tu jest problem bo.. wersja bazowa danego modelu a wersja top to często 2 różne światy) ale.. np wizualnie w środku najbardziej pasuje mi ..phaeton, potem W221 potem A8.. E65 i na końcu W220.. z zewnątrz.. hmm najgorzej wygląda E65 przed liftem i nic go nie przebije.. po lifcie można przeżyć.. potem już jest lepiej.. A6, pardon.. A8 co wygląda jak inne Audi.. potem duży Passat (czyt. Phaeton) i.. powinien być W220 i W221.. ale też nie wygrywaja bo wygladają fajnie ale nie ma tego czegoś.. co miała E38.. i na koniec wisienka na torcie.. najlepsze jednostki napędowe ..M113 kompresor, ..M137, obłędne i drogie obłędne M275 biturbo.. nie ma jednoznacznej odpowiedzi.. zróbmy tak..

z W220 - wybrałbym S55AMG kompressor z zawieszeniem ABC
z E65/E66 - zwyciężyłoby poliftowe 750iL
z A8 D3 - chyba TDI bo to ałdi.. 4.2TDI mimo twardej niewygodnej kanapy z tyłu
z Phaetonów - W12 - bo poza znaczkiem nie ma nic wspólnego z 99% innych VW
z W221 - chyba najlepsze N/A - S63AMG

the winner is (najładniejsze BMW segmentu F z tego okresu)


_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Kwi 30, 2019 15:38   

conpress napisał/a:
z A8 D3 - chyba TDI bo to ałdi.. 4.2TDI mimo twardej niewygodnej kanapy z tyłu
sam jesteś niewygodny :)


wbiłem sobie do autocentrum porównanie najmocniejszego diesla w BMW i Audi

https://www.autocentrum.p...=22362&c2=17830

w sumie nie ma jakiś wielkich różnic, chociaż zdaję sobie sprawę, że 4 cm na podłokietniku to dużo a BMW jest szersze.

Osiągi na plus Audi o 1 sekundę lepsze a to sporo, i ciekawe, że średnica zawracania o około 1 mb na plus Audi,

Obecnie im więcej jeżdżę Audi tym bardziej się cieszę, na prawdę świetne auto.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Wto Kwi 30, 2019 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Kwi 30, 2019 22:03   

Lukaszu wybrałem takie auta, bo jest możliwość ich porównania.
Trzeba będzie ustawić obok siebie 750i i A8 4.2TDI, jeden ma trochę więcej koni, drugi dużo więcej Nm, więc i Autobahn można odwiedzić.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Kwi 30, 2019 23:00   

Lincoln napisał/a:
750i
jaki jest silnik w BMW ?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Maj 01, 2019 08:38   

4.8L V8, z nalotem 370kkm bez remontów, więc jakby miałe te 350ps to by było dobrze, ale myślę że nie ma. Jeździ przyjemnie, ale niezbyt szybko.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11