autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Krzysztof
Czw Cze 04, 2015 16:16
BMW M5 - Lincoln
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Lis 11, 2019 11:28   

Wieści z frontu:
-udało się wykręcić rozwiertakiem końcówkę uszkodzonej śruby i z jednego ze starych vanosów włożenie właściwej.
-kupiłem nowy czujnik poziomu oleju, dokładnie takie same numery, tylko wyfrezowany znaczek BMW, producent Hella - jak nie pokazywał niskiego poziomu oleju tak nie pokazuje dalej, ale teraz zaniża temperaturę oleju o jakieś 20 stopni...
- zużyłem dwa "brake cleanery", a i tak pasek 7PK piszczał, a olej gdzieniegdzie jeszcze spływa, więc czeka mnie jeszcze mycie, a pasek wymieniony.

Na poprawę humoru zadzwonił dobry znajomy, że ma wejście za rozsądne pieniądze na Autodrom Pomorze na godzinkę, ale zawsze, więc przygotowuje maszynki:



I jazda, nie na czas, ale dla czystej frajdy:
https://www.youtube.com/watch?v=X05B0vBRtfA

Coś tam bokiem tez potrafi pojechać :razz:
https://www.youtube.com/watch?v=SG1i_aL4JZE

do końca dnia nic nie jadłem, tak mnie wewnątrz "zmieszało" flaki :mrgreen:
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pon Lis 11, 2019 13:53   

Wow super
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 19, 2019 14:43   

Lincoln napisał/a:
Coś tam bokiem tez potrafi pojechać
dawaj na drift :)

na ostatnie spotkanie naszego zacnego klubu przybyli ludzie, którzy tworzą jakąś grupę driftową co jeździ w Kopytkowie, ogólnie Kopytkowo teraz jest na prawdę fajnym miejscem do zabawy.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Lis 28, 2019 00:47   

Coś tam bokiem jedzie, najbardziej auto ogranicza kierowca :razz:

Pamiętacie jak pisałem o starciu z białym RS5, co jakoś tak nie podjął walki?

Możliwe, że podjął, ale po tym materiale wychodzi, że Audi niespecjalnie potrafi robić wyczynowe wolnossące silniki:

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Czw Lis 28, 2019 09:38   

Szok 100kunia mniej jak audi deklaruje,w tym aucie wodorowanie wskazane 😂
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Czw Lis 28, 2019 10:23   

EDI napisał/a:
Szok 100kunia mniej jak audi deklaruje,w tym aucie wodorowanie wskazane 😂

To samo chciałem napisać.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Gru 02, 2019 13:26   

Audi fsi nie trzyma mocy u mnie bylo 280 przed wodorowaniem po bylo nie wiele lepiej 320km potem rozbieranie silnika czyszczenie wszystkiego od a do z plus nowe uszczelki i wkońcu 372km po roku odczuwalny spadek mocy i znowu wodorowanie obecnie nie wiem co jest z autem ale podejrzewam że na bank znowu syf jest

Co do białego rs5 to on z nikim nie chciał stanąć na kresce ostatnio miałem podobną sytuacje z mustangiem 5,0 gt nowy model kierowca uważa że jest najszybszy w mieście a jak staliśmy obok siebie na czerwonym to nawet sie nie spojrzał o jego starcie nie wspomnę heh niektórzy mocno ufają swoim producentom i to buduje ich wygórowane ego
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Gru 02, 2019 14:21   

Kędzior napisał/a:
280 przed wodorowaniem po bylo nie wiele lepiej 320km potem rozbieranie silnika czyszczenie wszystkiego od a do z plus nowe uszczelki i wkońcu 372km
no to ładny spadek mocy, a samo to wodorowinianie dało około 40 km to dużo bo tu na forum jak był temat to większość sądziła, że to nic nie daje.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pon Gru 02, 2019 20:23   

Krzysztof napisał/a:
Kędzior napisał/a:
280 przed wodorowaniem po bylo nie wiele lepiej 320km potem rozbieranie silnika czyszczenie wszystkiego od a do z plus nowe uszczelki i wkońcu 372km
no to ładny spadek mocy, a samo to wodorowinianie dało około 40 km to dużo bo tu na forum jak był temat to większość sądziła, że to nic nie daje.

W dobrze wykonanych silnikach nic lub nie wiele w skopanym silniku co zarasta syfe to i może coś dawać. Tylko dalej mnie nurtuje pytanie gdzie ten syf z dolotu się podziewa napewno cześć wyleci wydechem ale czes zapewne zostanie w pierścieniach
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Sob Gru 07, 2019 00:51   

Wszystko wina odmy to z niej leci nagar
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Gru 15, 2019 14:47   

Dlatego teraz większość najnowszych konstrukcji bazuje na układzie bezpośrednio / pośrednim, czyli mamy w silniku R4 8 wtryskiwaczy (auto LECHa na pewno ma ten układ) i tutaj nie ma problemu z nagarem. Co ciekawe, że w dieslach z bezpośrednim wtryskiem nie ma z tym za dużego kłopotu.
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Wto Gru 17, 2019 23:49   

Bmw również od serii silników N stosuje wtrysk bezpośredni, chciałem swój poddać wodorowaniu ale najpierw postanowiłem sprawdzić czy owy nagar występuje ku mojemu zdziwieniu nagaru brak
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Sty 02, 2020 23:10   

Hello w Nowym Roku.
BMW dostało dziś niestety obuwie zimowe, świeżą oliwę do silnika 0w-50, nowe, lepsze klocki na tył Galfer, oraz nowy DOT 5.1 płyn hamulcowy w całym układzie.




 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sty 03, 2020 00:39   

Lincoln napisał/a:
oliwę do silnika 0w-50
co ile wymieniasz olej w aucie i z ciekawości jaka cena za 0W50 ? To jakaś specjalna lepsza firma ?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Sty 03, 2020 21:08   

5-7kkm, zależy jak przypasuje. Olej z Japonii, podobno dobrze radzi sobie zimą, ale też dobrze chroni przy wysokich obciążeniach
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13