autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Krzysztof
Czw Cze 04, 2015 16:16
BMW M5 - Lincoln
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Lip 03, 2022 13:17   

E39 na tapecie, bo jakoś mało jeżdżenia było w tym roku. Wpadła więc wymiana oleju, od speca który załatwia mi Millerska i solidne mycie i sprzątanie:



 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Lip 17, 2022 12:52   

Przyszła kolej na wymianę oliwy w drugim BMW, olej zastosowałem ten sam co w e39, tylko wchodzi 3 litry więcej:



Druga sprawa to misz-masz z felgami miałem, 3sztuki były jednej szerokości, jedna była pół cala węższa, nie zwróciłem uwagi przy zakupie, ale przy zmianie lato-zima ktoś sie pomylił/podmienił - nie wiem. W każdym razie, po poszukiwaniach udało się wyszukać dwie najszersze jakie wychodziły (10.5 cala), niestety przez mój brak znajomości modeli, kupiłem od M6, a te mają niższe ET i ciutkę wystają poza obrys auta :???: Udało sie kupić dwie nowe felgi w cenie używanych, więc na razie mi szkoda coś zmieniać...


Co do samego auta to jest zaskakująco wygodne, a z drugiej strony dość szybkie i często zamiata tyłem mimo nowych opon 295mm. Przy odpowiednim nagrzaniu, ustawieniach i odpowiedniej nawierzchni da się okazjonalnie zrobić taki wynik:
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lip 17, 2022 15:52   

Lincoln napisał/a:
tylko wchodzi 3 litry więcej:
zawsze się mówiło, że im więcej oleju tym lepiej dla trwałości silnika z ciekawości zapytam jak się to ma do tych modeli czyli E39 i obecnej M5 więcej oleju przekłada się na wydłużoną trwałość silnika czy nie.

Jaka jest ogólnie trwałość silnika w tych modelach i i ile kosztuje silnik w razie co.

Lincoln napisał/a:
Co do samego auta to jest zaskakująco wygodne, a z drugiej strony dość szybkie i często zamiata tyłem mimo nowych opon 295mm. Przy odpowiednim nagrzaniu, ustawieniach i odpowiedniej nawierzchni da się okazjonalnie zrobić taki wynik:
zazdroszczę takich osiągów to już musi głowę rwać.
Miałem okazję już jechać szybkim GTR gdzie przy bucie w podłogę licznik zasuwał chociaż czuć tego nie było.

Lincoln napisał/a:
Druga sprawa to misz-masz z felgami miałem, 3sztuki były jednej szerokości, jedna była pół cala węższa, nie zwróciłem uwagi przy zakupie, ale przy zmianie lato-zima ktoś sie pomylił/podmienił - nie wiem. W każdym razie, po poszukiwaniach udało się wyszukać dwie najszersze jakie wychodziły (10.5 cala), niestety przez mój brak znajomości modeli, kupiłem od M6, a te mają niższe ET i ciutkę wystają poza obrys auta Udało sie kupić dwie nowe felgi w cenie używanych, więc na razie mi szkoda coś zmieniać...
bogaci żyją inaczej sobie non stop kupują tylko koła :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Sie 15, 2022 23:19   

Co do żywotności to silnik S63 (czyli ten z nowszego M5) wypada słabiej niż S62 (czyli silnik z e39). Ma więcej oleju, ale obciążenie z litra aktualnie to około 150ps, podczas gdy w starszym 80ps, więc dużo wyżej wysilony. Liczę że ze względu na niski przebieg jednostki nie będę musiał tam za często zaglądać :mrgreen:

Mały filmik M5 z naszego wypadu na zlot Sierrafun:
https://youtu.be/Xa48WfP8MUw
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 16, 2022 14:52   

Lincoln napisał/a:
Co do żywotności to silnik S63 (czyli ten z nowszego M5) wypada słabiej niż S62 (czyli silnik z e39). Ma więcej oleju, ale obciążenie z litra aktualnie to około 150ps, podczas gdy w starszym 80ps, więc dużo wyżej wysilony. Liczę że ze względu na niski przebieg jednostki nie będę musiał tam za często zaglądać
Pan od Lexusa coś mówił, że musisz zmienić olej na 10w60 i temat padającego motoru znika.

Lincoln napisał/a:
Mały filmik M5 z naszego wypadu na zlot Sierrafun:
https://youtu.be/Xa48WfP8MUw
jak by to napisać nie ma za co widzę, że już wstawiłeś u siebie na youtube : to nie będę dublował a może przypadkiem nagrałeś mojego mercedesa ?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Wrz 10, 2022 13:26   

Krzysztof, Pan od lexa nie do końca ma rację, bo w silniku głównym problemem są wtryski, a na nie olej wpływu nie ma, choć tak wysoka lepkość pozwoli trochę pojeździć dłużej kiedy paliwo zacznie rozrzedzać oliwę.

Niestety nic nie kręciłem, bo moim telefonem ze stłuczoną szybka obiektywu mało co dobrze wychodzi.

Obie beemki puki co śmigają, trzeba by nagrać jakieś porównanie.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Paź 14, 2022 09:06   

a gdzie filmik z 300+ :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Paź 22, 2022 19:58   

Co tam 300+, przydałoby się 500+ :mrgreen:
Ale fakt, faktem, coś sie tam nakręciło:
https://youtu.be/VohrAwNrRcs
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12