autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściganie z pod świateł - związane z tym historie
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 16:36   Ściganie z pod świateł - związane z tym historie

Z ciekawości chciałem się zapytać czy często wam się zdarza. Bo mi często bez znaczenia czym jadę. Oczywiście w ramach rozsądku i nie cisnę do nie wiadomo jakich kilometrów. W końcu czy wygrał czy przegrał widać po kilku metrach jazdy. :D



Kiedyś miałem służbowo partnera 2,0 HDI 90 km na drugim pasie na światłach stanęła BMka 7 z dużym silnikiem i na pewno w układzie V i na pewno więcej niż 6 cylindrów. Piękny dźwięk silnika. Oczywiście się porozumieliśmy skinieniem głowy że się ścigać trzeba :D wiedziałem że mam przegrane ale co tam. Pali sie czerwone switło potem pomarańczowe i zielone ja gaz do dechy i ruszam a bmka wydala z siebie dźwięk jak by powietrze strzeliło w gaźnik (jak w maluchu) i zgasła :D oczywiście ja zasuwałem już do przodu i nim ona ruszyła byłem już daleko. Na trasie mnie złapała ale co tam w rundzie pierwszej wygrałem :D morał z tego taki że zawsze trzeba wierzyć w zwycięstwo :D i nie zakładać porażki :D
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 17:47   

Na SRT też liczyłeś na większy deszcz i dostałeś co chciałeś by wygrać z benzynowcami :D A poza tym to ja też lubię udowadniać że z Hondą nie ma co zaczynać, ale jakoś bardzo mało ludzi już się chce ścigać spod świateł w STG.W Trójmieście to co innego bo tam czasem gubię się kto jest następny do gonitwy :D Właśnie w Gdańsku nauczyłem się nie lekceważyć słabo wyglądających aut.Raz jak jechałem Honda Prelude 2.0 a obok mnie na światłach we Wrzeszczu stanął koleś z Fiatem Uno, no to ja uśmiech i kiwnięcie głową i on też tylko że zrobił to z ogromną pewnością i lekkim politowaniem, czego na początku nie skumałem :lol: Po zapaleniu się zielonego światła usłyszałem tylko świst turbiny a potem już tylko pssssyk blov offa i kulki ognia z wydechu w Uno :D Wtedy zrozumiałem że moje, jeszcze parę sekund temu boskie 2.0 16v, służy wyłącznie do poruszania się z punktu A do punktu B i nic więcej :D
 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 04:12   

Dawno nic godnego upolowania się nie trafiło, ale dziś wkońcu nastał ten dzień.

Godzina ok 23, toczę się w tempie japońskiego turysty po grunwaldzie i szukam czegoś ciekawego, co można by skarcić. Ale lipa jakaś, albo nic nie fajnego, albo jak już to skręca.

Modlę się już żeby chociaż jakiś golfik GTI podjechał....

I w pewnym momencie w lusterkach 2 szybko zbliżające się auta. Najpierw smignął mi CLS z tempem że ledwie znaczek na klapie zdążyłem zauważyć, a tuż za nim Seacina.

Myślę sobie, przetestuje Ibizę, bo z mercem to będzie łomot (zresztą tak też było, bo od 100km/h to znikał).

Redukcja, but i w pogoń. Jest czerwone światło, ale nie ma szans na pierwszą linię to ustawiłem się za ibizą. Zielone i poszły ogniem. I tu szok, nie mogę zbliżyć się do Seata, do tego dzwięk który zdradza że to nie zwykła benzynka, czy tdi. Następne 2 czy 3 światła, podobna sytuacja, nie ma miejsca na wbicie się do pierwszej linii, więc gonie siedząc na ogonie.

CLS zniknął i wkońcu trafia się red light i pole position. Pierwszy test elektrycznych szyb w warunkach bojowych(które wczoraj założyłem)

Dwóch kolegów pyta:

- jaki silniczek?

- 1,5 skromne :P

-ładnie lata, vtec? (to już tradycja to pytanie u wszystkich)

-nie, zwykły. a co u was siedzi?

- 180koników



Po tym wszystko się wyjaśniło, czemu to tak lata. Ale co tam, trzeba się spróbować z jednej linii

Zbliża się zielone, jest sucho, więc obroty na 5 tyś, pomarańczowe...(wieki to trwa) i zielone:

Jedynka - wychodzę na długość zderzaka,

Dwójka - mam ich na drzwiach,

Koniec trójki - prawie długość dla mnie i trzeba hamować bo pelno maruderów.



Na następnych światełkach już nie było okazji pogadać...
 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 16:34   

No to wczoraj niezbyt udany podbój Grunwaldu. Najpierw się czaiłem na ustawkę z TT, ale jak już miejsce było to skręcała. Potem dało baty od golfa :oops: Fioletowa dwójka, na klapie GT, ale startował jak 4x4, tj. przy ruszaniu mi z 2-3 długości uciekał i potem już tak zostawało... Okazało się że to było vr6. A na koniec, myślałem że na pocieszenie trafił się srebrny cif, 6 gen w sedanie, z boku naklejki vtec. Ale i tu zonk, bo przy chyba 3-4 próbach zawsze przy 140 tak z dobrze 2 długości dla 6 gena. Wkońcu światełka i pytanko co siedzi no i przypuszczenia potwierdzone, bo pod maską b18c4. Mina po usłyszeniu "u mnie d15" bezcenna :lol:

Zresztą kolega z cifa dziś na forum h3m napisał: "Jeśli chodzi o Twoje 1.5 to jest jakaś masakra. Ja jeszcze jakoś to zniosłem

ale co poniektórych taka wiadomość może zabić :lol: Tak więc bądz ostrożny :) "
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 22:57   

no to ładnie Tomek co tam masz w opisie, chcesz się zająć strojeniem samochodów do wyścigów :D
 
 
 
Jar0
Kierowca kat. B



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 20:22   

bylo pare (nascie ) takich sytuacji .. ale nie bede opisywał :P bo jeszcze dojdzie to do władz :P :P powiem ze Alfa ŁADNIE zbierała sie spod swiateł i na trasie również. ale wiedomo ile by nie bylo to i tak za mało .. Moja Niunia jak na 2.0 dawała radę..
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 01:17   

Bushido napisał:
Na SRT też liczyłeś na większy deszcz i dostałeś co chciałeś by wygrać z benzynowcami :D A poza tym to ja też lubię udowadniać że z Hondą nie ma co zaczynać, ale jakoś bardzo mało ludzi już się chce ścigać spod świateł w STG.W Trójmieście to co innego bo tam czasem gubię się kto jest następny do gonitwy :D Właśnie w Gdańsku nauczyłem się nie lekceważyć słabo wyglądających aut.Raz jak jechałem Honda Prelude 2.0 a obok mnie na światłach we Wrzeszczu stanął koleś z Fiatem Uno, no to ja uśmiech i kiwnięcie głową i on też tylko że zrobił to z ogromną pewnością i lekkim politowaniem, czego na początku nie skumałem :lol: Po zapaleniu się zielonego światła usłyszałem tylko świst turbiny a potem już tylko pssssyk blov offa i kulki ognia z wydechu w Uno :D Wtedy zrozumiałem że moje, jeszcze parę sekund temu boskie 2.0 16v, służy wyłącznie do poruszania się z punktu A do punktu B i nic więcej :D




A czassem nie było to czerwon/bordow lekko podgnite uno z sympatycznie wyglądającym panem przy kości?

Bo jak tak to byłl mój znajomy DJ który na codzień bawi się w rajdy i serwis tych aut (założyciel http://www.RuffDrivers.pl małego klubu)



No może kiedyś moją sierrę spotkacie :P

z regóły dostaję baty od hondziarzy i małolatów z niejedzie.pl

ale nie raz zleje jakąś furę której koło kosztuje tyle co 3 sierry

Mina wyjeb..go bezcenna



Dziś do mnie staneła Granada v6 (ale 2.3 tylko) no koleś nie mógł uwieżyć że to tylko rzędowa 4-ka, a jak mu powiedziałem że jechałem na gazie (LPG oczywiscie :P ) to juz sie w ogóle w szoka wbił a żeby było śmieszniej 2 albo 3 chwile potem silnikiem obok ryczała inna granada :D
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 01:59   

To widze panowie ostro smigacie zwałszca po 3city, mi pewnie zanim trafiłbym na konkurenta zuzyłbym całe paliwo i musiał wracac:)

ALe jest pare rodzynków w kolekcji:

-Mercedes SLK 2.3 komressor (mina kolesi bezcenna)

-e30 z silnikiem 193ps z e36

-golf 2 GTI (129ps)

-e38 740d

-e36 325i

Choć dało kilka razy w dupcie (calibra turbo, astra V6)

Ale tak jak pisze kolega wyżej nigdy nie przewidujmy wyniku, sprawa zawsze jest otwarta:-)
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 12:36   

A ja miałem bekę jak koles w starym citroenie (nie pamietam jaki model ale z lat 80) kombi zloił tyłek wszystkim hondą, beemką, vw i oplom GSI.

Stał na światłach, wszystcy ustawka, ja za nim i wnerwiony że będę za jakimś kurnikiem musial sie przepychać, zielone, ryk, pisk a cytryna znika z przodu.

Byliśmy w 7-8 aut wszytskim tak kopary poopadały że na fajkę zjechaliśmy

a typ sobie pojechał jakby nigdy nic



Inny przypadek, ale to juz kret byl, ganiał sie ze mną audi a4 dostawał ostro po tylku, w końcu pojechał na czerwonym pokazująć przez okno palucha.

Ps, Grunwaldzką prawie codziennie o 22:00-23:00 jadę do domu ;P
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 22:03   

A ja to raz sie pościgałem ze swiateł przy Hallera w piekny słoneczny dzien ale walka była nierówna

-pierwszy wystartowałem ze swiateł z palącymi sie kapciami

-ruszyłem w końcu w chmurze dymu i po chwili ...

-mój przeciwnik był na motocyklu

-policyjnym motocyklu z fajnymi światełkami

-dalej juz nie bylo tak fajnie-przegrałem:(
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:47   

Huragan napisał:
A ja to raz sie pościgałem ze swiateł przy Hallera w piekny słoneczny dzien ale walka była nierówna

-pierwszy wystartowałem ze swiateł z palącymi sie kapciami

-ruszyłem w końcu w chmurze dymu i po chwili ...

-mój przeciwnik był na motocyklu

-policyjnym motocyklu z fajnymi światełkami

-dalej juz nie bylo tak fajnie-przegrałem:(




dałeś sie od motorka, :D to musisz poprawić :D



a ja dzisiaj się wnerwiłem na calibrę na obwodnicy sobie leciała spacerkiem 120 km/h i lewym oczywiście pasem jak mnie to denerwuje*** za każdym razem to szok no i musiałem prawym ja mignąć
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 11:23   

dubel.Becia
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 11:23   

Te na motorach są dziwni :P

Mnie tez denerwują jadący z uporem maniaka lewym - działko na masce to jest wyjscie :D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 13:16   

mateuh napisał:
Te na motorach są dziwni :P

Mnie tez denerwują jadący z uporem maniaka lewym - działko na masce to jest wyjscie :D




no tak ale na nasza broń pl mają tylko wiatrówki :D a strzał nie przejdzie przez blachy samochodu :D ani przez oponę, miganie światłami nic nie pomagało cała masa ludzi się wkór....
 
 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 12:11   

Drobne korekty dolotu, odpowiedie ciśnienie w kołach i wybrałem się wczoraj na Grunwald :D Jakoś tam jedzie :lol:



Ustrzelone:

Honda Prelude 2,0 ok. 160KM i ponad 200Nm - koniec trójki jakieś minimum 3 długości

Honda Civic 1,6 Dohc 142KM - z jakieś 2-3 dlugości minimum

Golf mk3 cabrio, tdi jakieś po chipie- nie wiem jak dużo ale startując za nim, wyprzedziłem go i zrobiłem jakieś 3 długości jeszcze - mina gości bezcenna :lol:

No i najlepsze - golf mk3 GTI z wsadzonym Tdi, 178Km, 390Nm(podobno objeżdza vr6 i robi czasy 15,6)- przy zmulonym starcie, przy zapięciu trójki siedziałem mu na drzwiach, na koniec 3 on widział mój wydech. Przy dobrym starcie jakieś 2-3 długości minimum przy 130.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12