autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Sob Sty 12, 2013 16:14
Nowe prawo jazdy w 2013
Autor Wiadomość
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 13:51   

Bushido napisał/a:
W krajach skandynawskich prawko dostaje się po 3 latach kursów na których większość to opanowanie auta w poślizgach, to jest dopiero porządna nauka jazdy. Kto oglądał Top Gear z Mika Hakkinen'em ten widział jak gospodynie domowe, dziadkowie i młodzi ludzie sporo poniżej 18 roku życia jeżdżą 200 konnymi autami rwd i że takie rajdy oraganizuje się regularnie, tak jakby się szło do kościoła :D Na Finów nie ma zawodnika pod względem prowadzenia auta bo tak jak Krzysiu mówi, od młodego jest wpajana wiedza praktyczna i teoretyczna a wszystko po to by ludzie lepiej jeździli niż żeby państwo miało co raz grubsze kieszenie

w tym że w krajach skandynawskich np w Szwecji przekroczysz prędkość o 40km/h zabierają ci prawo jazdy na pół roku, jeżeli przekroczysz więcej niż 50km/h zabierają ci prawo jazdy na 2 lata i to mi się podoba tutaj nikt nie jeździ szybko bo kary są srogie i do tego mandaty po 4000zł mało kiedy widać żeby auto leciało powyżej 140hm/h na autostradzie no chyba że jedzie polak. Ostatnio była taka sytuacja że lecieliśmy na 2 samochody do roboty ja jechałem drugi i kolegę zatrzymali przekroczył prędkość o 80km/h i prawko ma z głowy na 2 lata nie wspomnę o mandacie chłopaki zrobili zrzutę po 500zł od łepka mandat zapłacony ale prawka nie ma :)
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
Ostatnio zmieniony przez cimar Sob Lip 30, 2011 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 13:53   

cimar napisał/a:
mało kiedy widać żeby auto leciało powyżej 140hm/h na autostradzie no chyba że jedzie polak


Ostatnie zdanie jest extra :D
 
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 19:01   

Cytat:
osobiscie kojarze skuterki z gowniarzami bez pojecia o jakimkolwiek przepisie ruchu drogowego


tu się z Tobą zgadzam, w Polsce jeszcze jakiś czas tak to będzie wyglądało i ta garstka "normalnych" kierowców ze znajomością przepisów który jeżdżą skuterami na tym cierpi

Co do policji to sprawa prosta czemu kładą na to lachę. Byłem świadkiem sytuacji gdy gówniarz na skuterze leciał więcej niż powinien, no bo kto ma blokadę z skuterze przecież to obciach, a nie został zatrzymany mimo że patrol zmierzył go suszarką. Przyczyna jest prosta koleś odpowiadałby za prowadzenie pojazdu bez uprawnień czyli trzeba by z nim na komendę jechać, rodziców wezwać bo nieletni, pewnie raban by zrobili że dziecko im krzywdzą itd, potem sąd rodzinny więc lepiej złapać paru kierowców samochodów i mieć spokój
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 19:24   

Huragan napisał/a:
skutery powinno sie spalac na stosie ,to przekleństwo na drosze :)


popieram!
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 15:40   

Cytat:
Huragan napisał/a:
skutery powinno sie spalac na stosie ,to przekleństwo na drosze


ja tam znam więcej przekleństw drogowych np. piesi idący jezdnią po ciemku, nieoświetlone rowery, TIRy ........... dalej nie będę wymieniać bo się kolejny wątek złośliwości rozkręci :razz:
ogólnie każdego denerwuje wszystko oprócz tego czym się sam porusza

prawda jest taka że we Włoszech skutery śmigają pomiędzy samochodami wyprzedzając to z lewej to z prawej i jest spoko bo wszyscy się już do tego przyzwyczaili a u nas za parę lat też tak będzie, w końcu popularność tych sprzętów nie jest specjalnie długa w naszym kraju, ale uważam że kwit na poruszanie się skuterem powiniem być obowiązkowy bo przepisy trzeba znać a przekleństwem są 14 letni kierowcy bez znajomości kodeksu drogowego jadący 80/h przerobionym skuterem a nie same skutery
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 18:31   

Włochy to inna bajka, miałem okazję tam być miesiąc u kuzyna który mieszka w Rzymie. Skuterów to tam jest tyle że aż strach na drogę wyjechać, każde auto albo porysowane albo potłuczone.

Stajesz na czerwonym na dwupasmowej drodze, nagle z prawej masz jeszcze jedno auto, z lewe i do tego kilka skuterów, no strach jeździć :D I włosi z jedną ręką nad klaksonem jakby grali w zbijanego xD
_________________

 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Sie 12, 2011 17:24   

zolo napisał/a:
Włochy to inna bajka, miałem okazję tam być miesiąc u kuzyna który mieszka w Rzymie. Skuterów to tam jest tyle że aż strach na drogę wyjechać, każde auto albo porysowane albo potłuczone.


też byłem w rzymie, kultura jazdy jest tam ciekawa.. We Włoszech jest prawo mówiące, że auto pozostawione na parkingu ma być na luzie, a to dlatego, że jeśli podjedzie jakiś gość spojrzy na Twoje auto i widzi, że gdybyś się przesunął, to miałby miejsc do zaparkowania, to ma prawo puknąć Twoje auto po to by jego auto mogło się spokojnie zmieścić. Dlatego te auta z Włoch są takie poobijane..

Cytat:
Stajesz na czerwonym na dwupasmowej drodze, nagle z prawej masz jeszcze jedno auto, z lewe i do tego kilka skuterów, no strach jeździć :D I włosi z jedną ręką nad klaksonem jakby grali w zbijanego xD


wracając z Rzymu, jadąc w kierunku lotniska byłem zdumiony w pewnym momencie ilością skuterów na światłach. nawet filmik nagrałem, ale potem mi się karta z)*&$(*&łą i nie mam tego filmiku :(
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Dawid9268
Jestem Nowy

Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 3
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 07:49   

Co do skuterków, nie oczekujcie wiele od ludzi, którzy zdają w szkołach. Taki test to zazwyczaj z teorii na komputerze, jeżeli sie nie uda to przychodzisz za tydzień itd. Tak więc jak widać, nie mają żadnego pojęcia na temat praw na drodze. Chyba, że ktoś edukuje sie poza szkołą, w co wątpie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12