autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebny dobry warsztat od Włoszczyzny
Autor Wiadomość
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 19:45   Potrzebny dobry warsztat od Włoszczyzny

Cześć,

poszukuję w Starogardzie lub okolicy warsztatu specjalizującego się w markach włoskich. W mojej Dedrze jest pewien wałek z klimą i chcę się dowiedzieć co mam kupić/dokompletować aby sprężarka miała napęd :D Jak na razie nie znalazłem odpowiedniego fachowca, który ogarnia mój silnik i wie co i jak.

Jak znacie ludzi, albo sami ogarniacie to będę wdzięczny za każde info :)
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 20:52   Re: Potrzebny dobry warsztat od Włoszczyzny

Jaca! napisał/a:
Cześć,

poszukuję w Starogardzie lub okolicy warsztatu specjalizującego się w markach włoskich. W mojej Dedrze jest pewien wałek z klimą i chcę się dowiedzieć co mam kupić/dokompletować aby sprężarka miała napęd :D Jak na razie nie znalazłem odpowiedniego fachowca, który ogarnia mój silnik i wie co i jak.

Jak znacie ludzi, albo sami ogarniacie to będę wdzięczny za każde info :)


napisz co masz dokładnie za motor i gdzie tkwi problem.. domniemam z opisu - że brakuje ci jakiś elementów żeby klima zadziałała..

możesz też wysłać nr VIN na priv - to podeślę Ci jakieś schematy z katalogów części - to sobie lookniesz co i jak..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 23:48   

http://www.lecar.com.pl/

Ja u nich Alfy serwisowałem, a klimy to latem są własnie od tego, ich warsztat głównie sie klimatyzacjami zajmuje latem,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Śro Maj 09, 2012 00:26   

Mam silnik 1.6 8v na wielopunkcie, 90 KM. Auto mam od miesiąca i niedawno spojrzałem na blok silnika a tam - rok prod 93. Wychodzi na to, że był swap i ten silnik nie miał napędu do klimy..

@conpress, VIN poszedł na priv.
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 16:33   

Jeśli klima nie działa teraz to ciężko będzie ją uruchomić, wrzucisz worek kasy, lato się skończy a następnego zaczniesz od nowa, przerabiałem podobny temat, naprawdę ciężka sprawa.
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 00:56   

Będę próbował. Auto w PL jest niecały rok. Nie wiem kiedy silnik był zmieniony.

Wczoraj byłem w Lecarze, tam gdzie Krzysiek pisał, to troszkę sie dowiedziałem. Musze zmienić koło pasowe na wale. Szef tego zakładu miał kiedyś punto z tym silnikiem i z klima i mowił że jest do tego osobny pasek.

Czyli już wiem czego szukać.
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 23:59   

Jaca! napisał/a:
Wczoraj byłem w Lecarze


Marcin Włoszczyznę uwielbia, jeździ Alfa Romeo a Sławek mechanik wszystko zawsze sprawdza dwa razy a przy naprawach jest bardzo drobiazgowy przy okazji cos tam ogarnia nawet jak nie było przedmiotem naprawy :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 12:43   

..niestety moje "serwisówki" nie łapią po VINie Lancii.. do tego, jak to w starszych autach - za dużo na raz też nie pokazują

z tego co wyczytałem powyżej brakuje Ci odpowiedniego kółka nr 4... kompresor masz zamocowany jak trzeba? węże wszystkie też masz? i na jaki czynnik ta klima? bo jak na R12 to albo R401a lub 409a...
przeróbka na R134a to problemu o których wspomina Lincoln - ..myślę że może oscylować w granicy wartości pojazdu..

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 21:27   

Dzięki wielkie conpress.

Czynnik z tego co patrzyłem to ten r134. Jest naklejka na pasie przednim. Wszystkie przewody, chłodnica, osuszacz itp są kompletne. Osobną sprawą jest czy układ jest szczelny.

Tak tez obstawiałem, że muszę zmienić koło pasowe na wale, tak samo mi w Lecarze powiedzieli.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11