autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum hamulcowe Szarmach ul.Andersa
Autor Wiadomość
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 17:27   Centrum hamulcowe Szarmach ul.Andersa

Bylismy tam z samochodem...
Po pierwsze: za 10minut siedzenia pod samochodem i bujania nim skasował 50zł
Po drugie: powiedzial ze są do wymiany tarcze i jakies tam inne pierdoly za ktorych wymiane wziąłby 300zł. Moj ojciec pojechal do kogo innego, okazalo sie ze nic wszystko jest ok i tylko wymienil klocki hamulcowe a reszta jest w super stanie :!: :evil:
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 04:19   Re: Centrum hamulcowe Szarmach ul.Andersa

Jankes napisał/a:
Bylismy tam z samochodem...
Po pierwsze: za 10minut siedzenia pod samochodem i bujania nim skasował 50zł
Po drugie: powiedzial ze są do wymiany tarcze i jakies tam inne pierdoly za ktorych wymiane wziąłby 300zł. Moj ojciec pojechal do kogo innego, okazalo sie ze nic wszystko jest ok i tylko wymienil klocki hamulcowe a reszta jest w super stanie :!: :evil:

..a bicie kierownicy ustanie po wymianie klockow..?? Jankes nie pie...rz glupot, bo na parkingu jak pokazywales auto, golymi rekoma byl wyczuwalny luz na prawym i lewym kole...
..ale skoro ojciec poczul sie lepiej po wizycie u "drugiego mechanika".. Podaj tez go w dziale polecamy/odradzamy - bedzie wiadomo przynajmniej gdzie do mechanika a gdzie do psychologa..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 14:04   

Nie wiem jak z luzami ale skoro tarcze są w dobrym stanie to w jakim celu ojciec ma je wymieniac ??
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 00:24   

Jankes napisał/a:
Nie wiem jak z luzami ale skoro tarcze są w dobrym stanie to w jakim celu ojciec ma je wymieniac ??


co za super klocki założyliście, że zniwelowało wszystkie luzy?? jak naprawdę jest obecnie grubość tarczy i ile ma bicia (setnych bądź dziesiątych mm)

gdzieś na forum opisywałeś że stwierdzono pęknięcie sprężyny przedniej kolumny.. posklejaliście ją, czy wyłamaliście tę samą ilość zwoi po drugiej stronie celem obniżenia nadwozia?

coś odbiegamy od tematu... więc napisz czy polecacie warsztat czy nie - byle konkretnie.. bo fakt, że koleś stwierdził kilka pewnych usterek do usunięcia, nie jest chyba dyskwalifikacją tego miejsca..
również chęć pobrania odpowiedniej opłaty za dokonanie ew. naprawy - też nie jest minusem.. po prostu podał kosztorys naprawy, jak normalny warsztat.. no chyba że myślałeś że to caritas i zrobi wszystko za bóg zapłać i snicersa :razz:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 16:49   

Radzę popytać u różnych mechaników o cenę przed robocizną,bo jak dla mnie u niego wyciśnięcie i wtłoczenie nowego łożyska w wyciągniętą zwrotnicę na prasie nie powinno kosztować 50zł!Do tego zanim się zabrał ostrzegłem,aby nie uszkodzili mi osłony gumowej końcówki sworznia wahacza bo jej nie odkręcałem skoro nie było potrzeby,a po zrobieniu patrzę a guma"przyszczypnięta" w dwóch miejscach i delikatnie smar wypływa,ale oni tego nie zobili.Już nie wnikałem już czy to było czy nie,tylko poprosiłem o zniżenie kwoty i 4dychy mnie skasował. To ile by wziął,gdybym mu tam auto postawił nie mam pojęcia?Chyba,że ktoś uważa 50zł za rozsądną cenę.Rok temu wymieniał mi płyn hamulcowy i płyn w układzie hydraulicznym sprzęgła i wziął 50zł co uważam za rozsądne podejście i go chwaliłem,teraz mnie trochę rozczarował,ale ogółem nie jest zły na moje.
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 16:54   

W sumie to nie wiem,gdzie go umieścić tu czy w polecanych,bo co do pracy nie mam zarzutów tylko ta kwota...
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 22:17   

KOSA napisał/a:
W sumie to nie wiem,gdzie go umieścić tu czy w polecanych,bo co do pracy nie mam zarzutów tylko ta kwota...


jeżeli pracę wykonuje dobrze to zdecydowanie do polecamy, cena nie może decydować nigdy o tym czy ktoś jest dobry czy kiepski,
Często jak ktoś jest bardzo dobry to siebie ceni i tyle,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 04:35   

no ceni sie na pewno ;D
za wymianę świec zapłaciłem 100zł chociaz wiem ze jest przy tym troche roboty gdyz trzeba zdemontować wiązkę kabli z silnika ;D
Ale przy okazji poinformował mnie o nieszczelnych pokrywach zaworów i nieszczelnościa uszczelki pod głowicą ;D Zaproponował mi wymianę za 2000zł bez części ;D
 
 
lukas
Kierowca kat. A



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 163
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 19:17   

Sprawdzenie katalizatora tz.: zdjęcie z opaski z wydechu za katalizatorem i przejechaniu się kilkaset metrów i nałożenie z powrotem koszt 50zł.
_________________

 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 23:42   

50 pln to spoko cena wg mnie
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 19:27   

godziny pewno nie pracował.. ale 50 zł za roboczogodzinę w serwisie to byłaby dobra cena..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
lukas
Kierowca kat. A



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 163
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 19:58   

Podobna praca z wymianą złącza elastycznego u Nierzwickiego na Prusa 130 zł. to jest dobra cena :cool:
_________________

 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 16:27   

conpress napisał/a:
godziny pewno nie pracował.. ale 50 zł za roboczogodzinę w serwisie to byłaby dobra cena..

w serwisie kia kosztowala roboczogodzina 150pln ale to było kilka lat temu -nie wiem ile teraz kasuja . roboczogodzina w przeciętnym warsztacie 50pln to normalna stawka jak na nasze warunki-w 3-city kasują wiecej troszke . A wiadomo ze nie bedziesz kasował 25pln za 0,5h-u mnie kazda rozpoczeta godzina kosztuje 50pln w teori bynajmniej . Praktyka jednak odbiega od teorii jak cos robi sie kilka godzin lub wiecej
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 08:28   

a ja zanm szalonego szkutnika który mówi

"Ja sobie godziny podwójnie liczę bo szybko robię"
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11