autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
Alfa Romeo- rozmowy na temat tej marki
Autor Wiadomość
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Cze 29, 2015 11:16   

mnie tylkoc iekawi czy ta alfa będzie w GT6 w aktualicji bo chętnie bym sobie pojeździł w wirtualnym świecie ;D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 21:43   



czy to wnętrze nie jest piękne ?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 00:38   

Odpowiadam: nie jest.
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 00:41   

grzeszak napisał/a:
Odpowiadam: nie jest.

x2 :mrgreen:

Nie kumam fascynacji Alfami tak jak ty Krzysztof nie kumasz E30 :)
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 19:51   

Krzysztof napisał/a:

czy to wnętrze nie jest piękne ?


Ale mówisz o tym ogromnym połaciu taniego plastiku przechodzącego z drzwi na konsolę? Czy gałce niczym z tanich konsoli, a może o obrotomierzu na którym brakuje połowy skali?
 
 
 
Jar0
Kierowca kat. B



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Pomorze
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 20:53   

Mi tam się wnętrze alfy podoba .. Zawsze będę miał sentyment do tej marki :)
Mimo tego , że jak wiadomo kupując alfę musi Cie być stać na dwie :)

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 23:19   

..te nawiewy na górze konsoli jakieś takie doczepione z czegoś.. poduszka pasażera zupelnie nie wkomponowana tylko szpary jak na dachu deskowanym dechami 3go gatunku.. plastikowe pseudo-aluminium.. resztę bym przebolał.. :mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 01:30   

Mam 156 w rodzinie wiec czasem nią jeżdżę faktycznie wnętrze pod względem jakości i spasowania szalu nie robi ale dla mnie jest mistrzem jeżeli chodzi o układ kierowniczy. Jest mega fajny i bezpośredni i plus za stylistykę. W autku teściowej akurat jest sportwagon ze sportpakiem czy jakoś tak i dobrze się prezentuje.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 11:43   

wszystko jest kwestią gustu to wiadomo, mi to wnętrze się mega podoba a materiały tego nie rozumiem bo przecież jadąc nie dotykam ich non stop.
Ja lubię amerykańce a one też mają jakieś plastiki.

Wnętrze jak w sportowym bolidzie. Wskazówki wstają od pionu. Bajeczka.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 14:10   

Krzysztof napisał/a:
(..) materiały tego nie rozumiem bo przecież jadąc nie dotykam ich non stop.
Ja lubię amerykańce a one też mają jakieś plastiki.

(..)


dotykać nie musisz.. prozaiczne kwestie - niektóre badziewiaste plastiki przy byle kontakcie z czymś twardym/ostrym/tępym od razu sie rysują, kaleczą dziurawią.. i nic nie poradzisz..
zwykłe tanie zimą trzeszczą, poskrzypują, a latem gubią kształt pierwotnie nadany przez producenta.. :razz:
a jeszcze lepsze.. zostaw auto z grupy m.in fiata na słońcu zamknij szyby i po 2-3 godzinach wejdź do takiego nagrzanego wnetrza i się zaciągnij.. smród jak ze sklepu z towarami za 5zł
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 14:23   

conpress napisał/a:
dotykać nie musisz.. prozaiczne kwestie - niektóre badziewiaste plastiki przy byle kontakcie z czymś twardym/ostrym/tępym od razu sie rysują, kaleczą dziurawią.. i nic nie poradzisz..
zwykłe tanie zimą trzeszczą, poskrzypują, a latem gubią kształt pierwotnie nadany przez producenta..
a jeszcze lepsze.. zostaw auto z grupy m.in fiata na słońcu zamknij szyby i po 2-3 godzinach wejdź do takiego nagrzanego wnetrza i się zaciągnij.. smród jak ze sklepu z towarami za 5zł


nie wiem ile Fiatów Alf czy innych aut z tanimi plastikami posiadałeś w ostatnich latach, ja jednak wiele :) i na słońcu jedno stoi non stop, jakoś nie zauważyłem tego o czym piszesz. Nie odkształciło mi się nigdy nic w żadnym aucie, nic mi nie pękło i nic się nie odbarwiło.

Wnętrze ze zdjęcia jest chyba z 2003 roku czyli już trochę lat przeżyło a jak widać wygląda nadal ładnie. Ponieważ wkleiłem je z alfy kolegi z klubu który wystawił samochód na sprzedaż. Więc jak widać ząb czasu jakoś nie jest widoczny.

Mam też jedno auto, które słabo trzyma się drogi, jest niewygodne a plastiki się odkształciły, skrzypią i są widać niskiej jakości :) dodatkowo podsufitka odpada :) jakoś dziwnie to nie Fiat :)

Nie wiem ale chyba jestem jakimś ewenementem na skalę światową auto uważane, że się nie psuje mi się psuje a auto które powinno się sypać wszystko powinno odpadać jeździło bez problemu.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Paź 19, 2015 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 16:09   

156tka miała 3 liftingi jesli chodzi o dechę.. pierwsza wersja do 2000 roku smierdziała niemiłosiernie, gieła się pod wpływem temperatury, jęczała jak chinka podczas stosunku i wygladała jak recycling Fiata Punto.. potem bodajże 2000-2002 był wyglad sterej dechy ale materiałowo o niebo lepiej.. dopiero poliftowa z końca produkcji co pokazałeś na zdjęciu osiągnęła europejski poziom

często porównujesz swoje doświadczenia z poprzednimi autami do umęczonej i sponiewieranej przez 16 poprzednich właścicieli Beemki - która jak już kiedyś wspominałem była najtańszym autem w gamie w sumie stworzona na odpierdol bo tego chciał dział marketingu bawarskiej marki.. Ile miały przebiegu Twoje Alfy, Peugeoty, etc? Lincolna wnetrze ma coś ponad 200tysi (sorry Lincoln, ale nie był to ideał i rodzyn niestety w momencie zakupu), E38 jego ojca dochodziła po 400 kkm, a moja E36 miała pod 300 tysi (nic sie o dziwo nie odklejało) a np 210tka ma coś 430 kilo na budziku i też nie jest rarytasem.. i srodek wyglada super.. ale.. w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę kupować tandetnych włoskich wozidełek by sprawdzić ich jakość - bo w przeciwieństwie do Ciebie sam kręcę przy autach i wiem ile jobów by poleciało przy makaraniarzu *

(*) jeden błąd w zyciu popełniłem kupując saaba - no ale w porównaniu z włochami co zawsze oglądałem to i tak perełka jest :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Jar0
Kierowca kat. B



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 16:19   

Ja nie narzekałem na plastiki elementy w Alfie. i nie znam osób które tez by na to narzekały. Tak samo tyczy się siedzenia/wygody w fotelach. Było mi wygodniej w alfie niż np audi a4. Gdyby nie ten silnik 2.0 TS to jeździłby pewnie nią do dziś. I to jest największa wada Alfy.
_________________
Było Volvo V40 1.9 TDI 97
Była Alfa 156 2.0 TS 99
Jest Peugeot 406 HDI 01

Była Yamaha Thundercat 02
Była Suzuki GSX-R 750 07
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 16:19   

conpress napisał/a:
156tka miała 3 liftingi jesli chodzi o dechę.. pierwsza wersja do 2000 roku smierdziała niemiłosiernie, gieła się pod wpływem temperatury, jęczała jak chinka podczas stosunku i wygladała jak recycling Fiata Punto.. potem bodajże 2000-2002 był wyglad sterej dechy ale materiałowo o niebo lepiej.. dopiero poliftowa z końca produkcji co pokazałeś na zdjęciu osiągnęła europejski poziom


miałem 2 x 156 przed liftem i tego o czym piszesz nie doświadczyłem, nic mi się nie odbarwiało i nie odkształcało, diesla sprzedawałem z przebiegiem 250 tyś ale poprzedni właściciel był już pewien że trochę wcześniej zdjęto.

Więc dlatego pisze, że ja jestem wyjątkowy mam zupełnie inne doświadczenia niż większość.

conpress napisał/a:
Ile miały przebiegu Twoje Alfy, Peugeoty, etc?


jak je oddawałem dalej to około 200 - 250 tyś dwa poszły do handlowców jeden dobił 370 tyś a drugi 470 tyś

conpress napisał/a:
ale.. w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę kupować tandetnych włoskich wozidełek by sprawdzić ich jakość - bo w przeciwieństwie do Ciebie sam kręcę przy autach i wiem ile jobów by poleciało przy makaraniarzu *


ileż w tym emocji i zarzutów już personalnie w moją stronę, co się tak bulwersujesz,

conpress napisał/a:
często porównujesz swoje doświadczenia z poprzednimi autami do umęczonej i sponiewieranej przez 16 poprzednich właścicieli Beemki - która jak już kiedyś wspominałem była najtańszym autem w gamie w sumie stworzona na odpierdol bo tego chciał dział marketingu bawarskiej marki.


takie mam tylko doświadczenia życiowe, jednak nie traktuję tego tak śmiertelnie poważnie jak widać TY :P
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 22:17   

Nie wiem po co wy sie tak kłócicie :)
Jako zagorzałego fana włoszczyzny bolą mnie niektore wypowiedzi na temat wnetrza alfy i samej jakości plastików.

Porównajmy sobie wnetrza :




GOLF IV vs AR 147

Auta produkowane w podobnych latach. W golfie też trzeszczy, łuszczą się plastiki, ramki odpadają, itd itd.
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13