autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
Alfa Romeo- rozmowy na temat tej marki
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Paź 21, 2015 01:06   

Jaca! napisał/a:
Nie wiem po co wy sie tak kłócicie


spoko kłótni tu nie ma, generalnie będziemy ten temat dalej omawiać na spotkaniu w Owidzu w Piątek :)
conpress napisał/a:
bo w przeciwieństwie do Ciebie sam kręcę przy autach

tu conpress mnie tylko chciał podkręcić sprowokować do ciężkiej pracy przy jakimś tam BMW i zmianie zawieszenia :) no i teraz nie mam wyboru :) jak będzie ono zmieniane to zdjęcia zapewne się pojawią :)

Jaca! napisał/a:
Jako zagorzałego fana włoszczyzny bolą mnie niektore wypowiedzi na temat wnetrza alfy i samej jakości plastików.

mam dokładnie tak samo też mnie bolą te wypowiedzi, bo sam miałem kilka Alf i się z nimi nie zgadzam.

Jaca! napisał/a:
GOLF IV vs AR 147


nie wszystkim musi się podobać Włoski styl, tak samo jak oni nas nie rozumieją, że tak nam się podobają te wnętrza tam my nie rozumiemy ich, że lubią wnętrze golfa :)

ale wstawmy jeszcze BMW z podobnego rocznika


no cóż dalej nie rozumiem :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Śro Paź 21, 2015 01:30   

Jaca! napisał/a:



Dalej nie widzę tego piękna jedyne co jest fajne to napewno zegary może kiera ale ten cały "dizajn" środkowa konsola przypomina mi starą budkę telefoniczną na te duże karty brakuje tylko słuchawki po prawej stronie pasażera,no i te jak by przyklejone kratki nawiewów na desce z góry bleee

Wnętrze e46 z navi wcale nie jest nudne :) , Nudne było w mojej mazdzie mx3 ale na swój sposób unikatowe :P
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 10:52   

Mi zdecydowanie bardziej podoba się wnętrze e46 niż w alfie (może dlatego, że to na obrazku jest podobne do mojego).
Jakoś nigdy za włoskimi, francuskimi i amerykańskimi autami nie przepadałem.
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 14:33   

Jaca! napisał/a:
Nie wiem po co wy sie tak kłócicie


ja tu widzę tylko kulturalną dyskusję i wymianę poglądów, nikt do niczego nie przymusza, co najwyżej stwierdzamy fakty, albo ..prostujemy poglądy ludzi zakochanych w włoskiej brzydocie :razz:


Krzysztof napisał/a:

conpress napisał/a:
bo w przeciwieństwie do Ciebie sam kręcę przy autach

tu conpress mnie tylko chciał podkręcić sprowokować do ciężkiej pracy przy jakimś tam BMW i zmianie zawieszenia :) no i teraz nie mam wyboru :) jak będzie ono zmieniane to zdjęcia zapewne się pojawią :)


..nikogo nie prowokuję.. tyle tylko Krzysztofie że gdyby dano ci w warsztacie dwie kulki z przegubu do potrzymania w dłoni to po minucie pewno byś jedną zepsuł a drugą zgubił, a gdzie tu wymiana świec w takiej np GTV do której trzeba zdejmować pokrywę zaworów bo otwór w pokrywie nie zgrywa się z otworem w głowicy (italian job?)


Krzysztof napisał/a:
Jaca! napisał/a:
Jako zagorzałego fana włoszczyzny bolą mnie niektore wypowiedzi na temat wnetrza alfy i samej jakości plastików.

mam dokładnie tak samo też mnie bolą te wypowiedzi, bo sam miałem kilka Alf i się z nimi nie zgadzam.


patrząc bardziej globalnie.. parę cytatów z netu i żeby nie było wszystko z różnych źródeł:

- miłośnik alfy pisze:

..Nie ma to nic wspólnego z nawiewem bo brzęczy niezależnie od tego czy włącze nawiew czy nie. Co to może być? Strasznie mnie to wkurza. i inny alfista mu odpowiada: Nie wiem czy Cie to pocieszy ale mam tak samo ... i kolejny odpisuje: u mnie też cholerstwo brzęczy, myślałem, że to jakieś łożyska dogorywają, trza dawać na full muzykę to nie słychac (1)

- a na Alfa Pomorze:

i chciałbym się spytać czy jest to standardowa procedura w Alfach, dopóki w środku się nie rozgrzeje, później dźwięki te zaczynają coraz rzadziej występować (chyba, że się do nich przyzwyczajam). Poprzednio miałem Hondę Civic i nic takiego się nie działo, chociaż była 7 lat starsza. Czy mam się do tego przyzwyczaić czy może jest coś nie tak z moją Alfinką. (2)

W różnych rocznikach były różne jakości tych plastików, poza tym często były używane twarde tworzywa sztuczne które jak jest zimno to trzeszczą, chociaż jeżeli masz Alfe z 2003 roku to nie powinno, u mnie nawet jak jest ciepło to próbują plastiki trzeszczeć, no niestety Alfy są znane z kiepskiej jakości użytych tworzyw sztucznych... (2)

i tu dobre:

nie ma się czym martwić ;) trzeba przywyknąć, toć to nie mercedes zapewne konstruktorzy wnętrza w alfach dodali jako opcję piski i stuki :P jeszcze lepiej jest w 145 ;) czasami jak coś strzeli w desce to można się przestraszyć, zwłaszcza po mroźnej nocy (2)

a tu cytacik z bloga:

Ale wracając do wątku głównego… yyy… wnętrze słabo znosi upływ czasu… bo jest z kiepskich materiałów. Ale to nie tylko to. Wyświetlacze nie mają pojedynczych bad pixeli – one mają bataliony bad pixeli. Panel radia grzechocze. Guziki na kierownicy są wytarte i ponoć najłatwiej je kupić w ASO w cenie… nie pamiętam dokładnie, ale coś koło grubych kilku procent wartości auta. (3)

kolejny alfista:

W mojej AR (156 1,8 TS z 2000 roku, przebieg 70 tys.) po dość intensywnym myciu podwozia gorącą wodą STRASZNIE SKRZYPI ZAWIESZENIE. Co to może być? I jeszcze fotel kierowcy, też skrzypi. Słyszałem, że to typowa przypadłość AR 156. Kolega ma ten sam problem od nowości auta. Jak to usunąć?

mam ten sam problemik.... Skrzypi zawieszenie, skrzypia plastiki w srodku (oststnio sie to cos nasiliło...) Próbowałem juz róznych rzeczy z wymiana tych takich wcisków mocujacych plastiki na nowe i znalazłem rozwiazanie w miare niezawodne.... Wystarczy głosno radia słuchac w aucie (4)

inny, inne źródło:

witam!! cos mi ciagle trzeszczy w desce rodzielczej podczas jazdy juz mam tego dosyc wystarczy ze tylko lekko docisne reka i przestaje. moze ktos mial podobny problem i mi pomoze? (5)

Jeszcze mało? czy jeszcze muszę kupić jakiegoś włoskiego ....... żeby tego doświadczyć i podzieliś się wrażeniami?? włoska to może być pizza, makaron, oliwa ale nie samochód :-P najlepsze jest to że wszyscy widzą że ktoś na kogoś pluje, ale ten drugi tego nie dotrzega i mówi że tylko deszcz pada.. :roll:




------------------
żródło:
(1) - http://forum.alfaromeo.pl/viewtopic.php?t=4804
(2) - http://forum.alfapomorze.pl/viewtopic.php?t=1421
(3) - http://www.blogomotive.pl...rtwagon-19-jtd/
(4) - http://www3.alfaromeo.pl/viewtopic.php?t=173
(5) - http://forum.gazeta.pl/fo...czej_w_156.html
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 21:43   

mi tam w kappie, która miała 300tys km przebiegu NIC nie trzeszczało. Cisza, spokój.. Italian Job?


Na forach piszą ludzie mający problemy z samochodem, dlatego czasem przeglądając ogrom tematów mozna mylnie stwierdzić, że te auta są cholernie awaryjne...
Idąc dalej tym tropem, i przywołując do tablicy porównanego wcześniej Golfa IV generacji wpisałem sobie w google "volkswagen bora trzeszczące plastiki" i co? Wyskoczyło parenascie tematów z problemem. Można tak przyrównywać bez końca.

Fakt, że makaroniarze dopiero od Fiata Stilo potrafili zbudować SZTYWNE nadwozie i postarać się przy montażu deski. Potem jest juz tylko lepiej.
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 22:00   

conpress, nie będę komentował całego postu bo jak ktoś to otworzy na komórce to padnie z ilości tekstu.
Nie wiem co odpisać, ja nigdy tych problemów nie miałem, jeden zapalony beemkarz jak wsiadł do mojego Fiata stwierdził, że oooo drzwi jak się zamyka to normalnie się zamykają. A jakie ładne wnętrze i jak fajnie działa ogrzewanie.

Nie chce mi się teraz szukać ale pewnie na temat bmw, audi i wszystkich innych samochodów gdzie są jakieś fora można by poszukać pełno dziwnych spraw.

Mi się wnętrze Alfy podoba, jeździło się bardzo przyjemnie i uważam, że to świetne samochody a jak ktoś lubi auta Niemieckie i ich że tak powiem ideologię to przecież nie zabraniam. Każdy ma prawo do własnego zdania, mnie można przekonać ale nie do tego z czym miałem do czynienia i doświadczyłem innych rzeczy. Na obecną chwilę inne auto nie Włoskie pokazało środkowy palec jak chcę włączyć tempomat nie wiem jak to możliwe nawet w starym jeepie i dodgu tak się nigdy nie zdarzyło.

Dla wszystkich, że tak powiem, którzy uważają że Włoskie auta to chłam - żyjcie nadal w tym przekonaniu i nigdy nie kupujcie Alfy ani nic Włoskiego.

Cytat:
Kiedyś w książce Clarcsona przeczytałem
"Wiem,ze masz dusze"
"Spojrzcie tylko na jej sylwetke, niektórzy twierdza,ze jej swiatła za
bardzo przypomiaja świnskie oczka a jej nos jest o wiele za duży ale to tak
jakby z łóżka wyrzucić Cindy Crafford dlatego, ze ma pieprzyk."...
..."zwrocie uwage, ze wyglada jakby ciagle przechylała sie do przodu, tak
jakby sie jej spieszyło.Alfy wznosza sie od tyłu opadając ku przodowi.To
wyjatkowo piekny samochód.
..."Moge sobie wyobrazic BMW i Jaguara zaparkowane przed miejscowym klubem
golfowym.Moge sobie wyobrazic Merca zaparkowanego przed domem w ktorym odbywa
sie impreza sław, gdzie czeka by odwieźć wstawiana gwiazde.A co z Alfa?
Moge ja sobie wyobrazic jak stoi przed zamkiem w Austrii, gdzie odbywa sie
koktajl dyplmatów.Jest taka europejska i taka doskonała, jak dziewczyna w
elegackiej czarnej sukni siedzaca w kawiarni z ogrodkiem i saczaca espresso

Masz 166 - masz styl."


Więc konserwatywni miłośnicy Niemieckich samochodów nie próbujcie Alfy bo jeszcze coś wam się spodoba i się okaże, że całe życie żyliście w kłamstwie :)

https://www.youtube.com/watch?v=nKuRm9iGLVM - cóż :P
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Czw Paź 22, 2015 22:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
seepo
Maniak Resoraków


Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 68
Skąd: Czersk, Pomorskie
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 12:07   

alfy są piękne cudne , wygodne :) no i zawdzięczamy alfie najlepszy silnik diesla :) 1.9 JTD :)

Saaby to są dopiero złomy tam się psuje statystycznie coś co odpalenie :) jak masz saaba i dziwnym trafem jest sprawny to nim nigdzie dalej nie jedź, bo już nim nie wrócisz :) za to jak się pali check to możesz przejechać całą Europę :)
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Czw Lis 19, 2015 12:36   

ja miałem 147 i fajnie się jeździło ale to auto było takie bez jaja bez mocy i w ogóle :D

zaraz po 147 podoba mi się 166 przedlift ( polift taki łagodniejszy się zrobił) oczywiście 3,0 v6 :)

jeżdziłem ostatnio kumpla 166 polift 2,4jtd 180km i powiem wam że wrażenia z jazdy super a i wygoda mega , wykonanie wnętrza godne podziwu nie ma tam grama tandety ;)
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 21:00   

A tutaj filmik o Aflach- warty obejrzenia ;)

https://www.youtube.com/watch?v=hmXbdC4NjeA
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 21:35   

do tej pory trzeba przyznać, że na wesoło wszystko opowiada jednak dość mocno to jest prawdziwe :)

O Alfie na prawdę uchwycił to co trzeba :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 22:49   

celne spostrzeżenia.. jak




..też bym sobie kupił alfe.. ale nie mam kolegi z



..ale w du.. z TYM wszystkim żeby nie słyszeć trzeszczących plastików.. alfę złomeo z takim


chętnie bym przygarnął



:mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 20:44   

Dziennikarz pyta jedną z feministek marszu przeciwno nienawiści:
-przepraszam, niech mi Pani powie co to jest: całe czarne, nie pracuje i cały czas wymaga kasy?
-PAN JEST RASISTĄ!!!
-Nie, Alfa Romeo, ale Pani pierwsze skojarzenie jest bardzo wymowne :mrgreen:
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 00:04   

A zobaczcie jak wygląda wersja wyścigowa alfy jakiejś tam :)

_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
tom
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: z miasta
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 00:09   

Mega wyścigowe Alfy a te zderzaki petarda :mrgreen:
Bym je piłował do odcinki :mrgreen:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 19:30   

ktoś napisał, że alfa mu się podoba tylko ten przód jakiś taki dziwny :)
Mi się podoba :) nie wiem jak wam.

_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12