autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: conpress
Śro Mar 24, 2010 02:17
Żarniki xenonowe w lampach standardowych
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 16:25   

conpress napisał:
a jak spotkam delikwenta który do zwykłego odbłyśnika (nie soczewka) - wrzuci chińskie badziewie, dodatkowo będą >6000K - to mu osobiście przywiąże mordę do jego reflektora i zrobię mu min. 15 minutowe solarium dla oczu.. gwarantuje że więcej chińszczyzny na półce sklepowej/allegro nie zobaczy.. (zresztą innych rzeczy prawdopodobnie też!)




Mam xeno 8000K, na zwykłym odbłyśniku więc do zobaczenia na spocie
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 16:59   

Bushido napisał:
conpress napisał:
a jak spotkam delikwenta który do zwykłego odbłyśnika (nie soczewka) - wrzuci chińskie badziewie, dodatkowo będą >6000K - to mu osobiście przywiąże mordę do jego reflektora i zrobię mu min. 15 minutowe solarium dla oczu.. gwarantuje że więcej chińszczyzny na półce sklepowej/allegro nie zobaczy.. (zresztą innych rzeczy prawdopodobnie też!)




Mam xeno 8000K, na zwykłym odbłyśniku więc do zobaczenia na spocie




OK.. więc biorę taśmę 3M żebyś wytrwał 15 min :P i krople do oczu żebyś jakoś wrócił do domu :wink:
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 17:49   

tortury jak za rządów Saddama :wink:



a ja gdzies kiedys czytalem ze reflektory Łady Samary świecą o niebo lepiej niż te wymyślne kilkutysięczne K żarówki. chociaz sam jedynie praktykowalem zarowki blue vision, jednak nic nie widzialem przez ten szajs i przepalily sie po 2 tygodniach
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 18:04   

tuptus napisał:
tortury jak za rządów Saddama :wink:




obecnie wychodzi że jednak to Bush był w te klocki lepszy.. :wink:

..a że pomieszkiwałem w texasie :P



tuptus napisał:
a ja gdzies kiedys czytalem ze reflektory Łady Samary świecą o niebo lepiej niż te wymyślne kilkutysięczne K żarówki...


...jako nowe, pewno tak.. (vide: powierzchnia odbłyśnika)



tuptus napisał:
chociaz sam jedynie praktykowalem zarowki blue vision, jednak nic nie widzialem przez ten szajs i przepalily sie po 2 tygodniach


zależy też pewno od warunków w jakich pracowały.. jeden mój reflektor był nieszczelny, zniszczone lustro.. - żarówki siadały co 3-4 tygodnie, zamiast wzorcowego światła jakiś mglisty koszmar na tablicy diagnostycznej..

druga strona - rewelacja.. , idealny snop światła (1,5 roka na tej samej żarówce)
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 21:10   

conpress napisał:
Bushido napisał:
conpress napisał:
a jak spotkam delikwenta który do zwykłego odbłyśnika (nie soczewka) - wrzuci chińskie badziewie, dodatkowo będą >6000K - to mu osobiście przywiąże mordę do jego reflektora i zrobię mu min. 15 minutowe solarium dla oczu.. gwarantuje że więcej chińszczyzny na półce sklepowej/allegro nie zobaczy.. (zresztą innych rzeczy prawdopodobnie też!)




Mam xeno 8000K, na zwykłym odbłyśniku więc do zobaczenia na spocie




OK.. więc biorę taśmę 3M żebyś wytrwał 15 min :P i krople do oczu żebyś jakoś wrócił do domu :wink:




:roll:
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 23:41   

conpress napisał:


zależy też pewno od warunków w jakich pracowały.. jeden mój reflektor był nieszczelny, zniszczone lustro.. - żarówki siadały co 3-4 tygodnie, zamiast wzorcowego światła jakiś mglisty koszmar na tablicy diagnostycznej..

druga strona - rewelacja.. , idealny snop światła (1,5 roka na tej samej żarówce)




warunki akurat byly dobre - lato, czasy kilkutygodniowej suszy, upał... ale fakt, druga żarówka jeszcze leży w piwnicy, aczkolwiek obie swiecily po ch**u fest...
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 23:44   

Jeśli już ktoś bierze się za przeróbke to polecam soczewki D2S, nie kosztują majątku (około 100zł za dwie) do tego jakias markowa przetwornica+palnik i to spowoduje, że będziemy widzieć lepiej, nie oślepiając innych.

A teraz przyznać sie kto ma markowe podzespoły xeno?
 
 
 
maxcivic
Maniak Resoraków



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 66
Skąd: Sucumin
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 00:08   

Ja mam soczewe i 8000k i jest zajebiaszczo:) i piszcie co chcecie a ja i tak wiem że jest zajebiaszczo:) Pozdrawiam speców od xeno:)
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 00:16   

maxcivic napisał:
Ja mam soczewe i 8000k i jest zajebiaszczo:) i piszcie co chcecie a ja i tak wiem że jest zajebiaszczo:) Pozdrawiam speców od xeno:)




Do soczewki też dorosnę ale w końcu widzę że ktoś mający doświadczenie praktyczne w użytkowaniu xenonów się wypowiedział a ja na spocie mam nadzieję rozbiję wszelkie brednie o szkodliwości xeno w zwykłych gładkich szybkach lamp :P
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 00:21   

..jaka stacja diagnostyczna jest czynna w piątek do 21-22.00? :wink:
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 00:33   

Jestem umówiony z Lincolnem na test praktyczny świecenia moich xeno by udowodnić że nie oślepiają nikogo (relacja kolegów którzy jechali przede mną na różnych ustawieniach wysokości świecenia świateł w Preludzie), a przy okazji chcemy zobaczyć różnicę w świeceniu xeno na soczewce i na odłbyśniku bo sam jestem ciekawy jak wiele/niewiele mi brakuje do "ideału" :) A co do stacji diagnostycznej to prawda jest taka że wystarczy że znajomy "pan Kazio" wklepie przegląd nie widząc auta na oczy więc to nie jest miarodajne a poza tym do przeglądu mam uuuu czasu a czasu.Pamiętam że raz byłem Civic 'iem V gen który miał lampy ze strukturą odbłyskową i pan diagnosta którego nie znałem, ustawił mi światła na tych samych xenonach które mam obecnie w Preludzie i nawet nie wspomniał że coś jest nie tak chociaż przyznaję że lampy ze strukturą nie świeciły tak jak gładkie w Preli ale tak jak pisałem Hondy są niskie i mają nisko światła więc trudniej nam jest oślepić innych :wink:
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 00:49   

..nie chodzi o pieczątke w dowodzie...



pytam o stację, bo sam z ciekawości, chciałbym zobaczyć jak się rozkłada snop światła na takim sprzęcie do ustawiania..

bo wiadomo odczucia jedno, teoria drugie, a praktyka trzecie...



niektóre auta mają naprawdę fenomenalnie wykonane lustra, nieźle zaprojektowane szkła.. więc.. ciekawość mnie zżera i tyle.. :wink:
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 00:53   

Na spocie piątkowym zaspokoisz ciekawość jeśli będę w stanie wyjechać na ulice :wink:
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 01:45   

Bushido napisał:
Na spocie piątkowym zaspokoisz ciekawość jeśli będę w stanie wyjechać na ulice :wink:




chyba jednak Prelka bedzie dalej grzac sie w garazu :P
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 02:55   

tuptus napisał:
Bushido napisał:
Na spocie piątkowym zaspokoisz ciekawość jeśli będę w stanie wyjechać na ulice :wink:




chyba jednak Prelka bedzie dalej grzac sie w garazu :P




..a ja wrzuciłem z powrotem łopatę do bagażnika i... tańczę na ulicach :)

(obniżonym RWD ma się rozumieć..)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12