autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Badred- Opel Vectra A-X 2000 , 1991r (reanimacja in progres)
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 13:15   

Nie masię co tłumaczyć, wpierdziel to wpierdziel :mrgreen:
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 13:47   

no tak jak napisałem trzeci bieg cie ratuje ale jak latamy na dwóch paskach w tcz to wszyscy stoja na parkingu za stacja. a tam cały czas moje auto jest z przodu wiec wszyscy powiedza ze to ja wygrałem hehehe:razz:
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 15:12   

ok to wtedy porazka :P
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 15:19   

a szkoda że nie daliście znać że jakieś ściganko w Tczewie było to bym przyjechał popatrzeć :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 17:25   

nie bylo nic zaplanowane wsumie pojechalem by podmieniac pare czesci a jak auto zaczelo peracowac na wszystkich cylindrach jakos tak samo wyszlo zupelnym przypadkiem :P znalezlismy sie na 2 pasmowce jakos przypadkiem obok siebie i jakos przypadkiem to sie stalo 3 razy coz za zbiegi okolicznosci


a i moje auto zostalo dociazone o ok 50kg instalacja LPG

wsumie wynik taki sobie ... dzis za 2 min ide do garazu i ogarne troche bo dzis :shock: stwierdzilem brak ok 0,7 litra oleju :( bo kapie ze spustu dzis zakupilem olej i nowe uszczelki miedzine) dlatego wczoraj tak popychacze stukaly (i nie jest to zadna wymowka) wiem ze dostalem na 2 pierwszysch biegach a potem juz z przodu bylem wiec moge sie zgodzic na remis :P mysle ze za tydzien zrobimy spota ale to oddziellny temat
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 23:23   

badred napisał/a:
nie bylo nic zaplanowane wsumie pojechalem by podmieniac pare czesci a jak auto zaczelo peracowac na wszystkich cylindrach jakos tak samo wyszlo zupelnym przypadkiem :P znalezlismy sie na 2 pasmowce jakos przypadkiem obok siebie i jakos przypadkiem to sie stalo 3 razy coz za zbiegi okolicznosci


a i moje auto zostalo dociazone o ok 50kg instalacja LPG

wsumie wynik taki sobie ... dzis za 2 min ide do garazu i ogarne troche bo dzis :shock: stwierdzilem brak ok 0,7 litra oleju :( bo kapie ze spustu dzis zakupilem olej i nowe uszczelki miedzine) dlatego wczoraj tak popychacze stukaly (i nie jest to zadna wymowka) wiem ze dostalem na 2 pierwszysch biegach a potem juz z przodu bylem wiec moge sie zgodzic na remis :P mysle ze za tydzien zrobimy spota ale to oddziellny temat


liczy się pierwsze 400 metrów potem nie ma to znaczenia
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 00:29   

watpie zeby na pierwszych 2 biegach robil 400m bo 2 mam do 92 km/h ale nie ma cos ie droczyc pojedzmy do osia za tydzien i bedzie wiadomo co i jak
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 18:32   

ja też mam lpg i wielki subwoofer z tyłu i kompletne wnetrze :razz:
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 10:13   

a tu filmik z przejazdu vectry na paliwku z pobliskiego SCHELA (98) :grin:
http://www.youtube.com/watch?v=wGiAOkvH1Nw
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 11:38   

:) wczoraj zabralem sie wkoncu za drazek reakcyjny by tak silnikiem nie hustalo i tu porazka jest za dlugi i nie ma opcji by go wmontowac ale spoko damy rade

ale musialem rozebrac oslone rozrzadu i tak z ciekawosci ustawilem all kola na znakach :P
i sie okazalo ze 2 4 6 saace jest przestawione o jeden zabek do przoda :( troche podlubalem i sie jakos samo przestawilo tak jak ma byc :P

a ze razrzad ma wiele wspolnego z wydechem to przy okazji zdemontowalem caly wydech i pospawalem go raz jeszcze teraz nie zachaczam juz tlumikiem o kartke papieru lezaca na asfalcie

w miedzy czasie przyszly graty i mam wkoncu dolot i filtr powietrza :)
co zaowocowalo tym ze juz nie musze usywac jezyka migowego w samochodzie slychac juz glosy :)

pompa wspomaganie tez juz dotarla ale to zamontuje dopiero za tydzien narazie wyrabiam sobie miesnie i mysle jak polaczyc trawale waz z plynem do wspomagania
szczegolnie ze musze uzyskac kat 90 stopni
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 12:24   

no to widze cały czas modzisz . bardzo dobrze i powodzenia
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 15:16   

badred napisał/a:
w miedzy czasie przyszly graty i mam wkoncu dolot i filtr powietrza :)
co zaowocowalo tym ze juz nie musze usywac jezyka migowego w samochodzie slychac juz glosy :)


:D

Walcz walcz bo już niedługo się zbieramy do Tczewa
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 12:34   

z seri wymysly inzynierów czyli jak skomplikowac ludzia zycie :)

odcinek pod tytułem "swiatła stop"

wiec od kilku dni wiedzielem ze stopy mi sie nie swieca to wczoraj sie porzadnie za to wziolem zajelo mi to od 15:00 do 21:00 ale od poczatku

jest sobie czujnik przy pedale (standart) wziolem miernik i mierze all i za cholere do tylu nie idze prad :( wiec juz po 2-3 godz zaczolem dzwonic ale to tez nic nie dalo telefonem auta sie naprawic nie da :P
zaczolem rozplatywac wiazke i tak nagle z lewej strony przewodzil od stopow poszedl do okolic licznika wiec zdemontowalem licznik ale potem kabelek poszedl dalej wiec zdemontowalem konsole od nawiewow ale szedl dalej wiec zdemontowalem schowek znajdujacy sie nad nogami pasazera i tam znalazlem uklad elektroniczny ktory odpowiada za sparawdzanie czujnikow i zarowek i innych pierdol i tam spalona byla jedna sciezka polutowalem ale jakie moje zdziwienie bylo jak na wyjscu z tego ukladu kabelek idacy do stopow wracal spowrotem przez konsole nawiewow pod licznikiem obok gniazd bezpiecznikow i wchodzil w lewy prog i tam do swiatel ale okazalo sie ze lutowanie pomoglo w odzyskaniu jednego swiatla stop wiec dalej po kabelkach i w grodzi miedzy tylna kanapa a bagaznikiem ukazal sie widok rozerwanej wiazki uwalonych bylo tam 6 kabelkow polucilem all i teraz mam stopy :P

okazalo sie ze w srod tych 6 kabelkow byla jeszcze masa do pompy paliwa i teraz juz nie ma dodatkowego kabelka przyrecanego do przepustnicy :P

jestem jeszcze ciekaw co wymyslili sprytni inz. by skomplikowac mi zycie ...

znajac ich zdolnosci napewno stworze tu nastepne opowiadania z tejze seri :) P
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 15:26   

badred napisał/a:
okazalo sie ze w srod tych 6 kabelkow byla jeszcze masa do pompy paliwa i teraz juz nie ma dodatkowego kabelka przyrecanego do przepustnicy :P

jestem jeszcze ciekaw co wymyslili sprytni inz. by skomplikowac mi zycie ...


się ciesz że to auto nie jest z 2010 roku bo tu dopiero inżynierowie dali upust swojej wściekłości i kabli jest duzo duzo więcej i bardziej złośliwych :D

a ostatnio słyszałem o czymś takim jak ogrzewanie przepustnicy to pewnie ten kabelek właśnie więc problemy będą dopiero zimą :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 15:53   

..jestem pełen podziwu w samozaparciu do takich czynności.., ale czy nie masz żadnego profi schematu do swego auta?? w wielu wypadkach skróciłby się czas dociekania co i dlaczego.. a resztę zaoszczędzonego czasu przeznaczyć np. na inne mody, jedzenie, czas z rodziną, czy też sex.. :-P


Krzysztof napisał/a:

się ciesz że to auto nie jest z 2010 roku bo tu dopiero inżynierowie dali upust swojej wściekłości i kabli jest duzo duzo więcej i bardziej złośliwych :D


jak dla mnie - w układach typu magistrala, jest mniej kabli, a i usterkę łatwiej zidentyfikować - trzeba mieć tylko właściwy interfejs... dawne analogowe układy zabierały zdecydowanie więcej czasu..

Krzysztof napisał/a:
a ostatnio słyszałem o czymś takim jak ogrzewanie przepustnicy to pewnie ten kabelek właśnie więc problemy będą dopiero zimą :D


ogrzewanie przepustnicy było i jest stosowane w wielu autach i najczęściej odbywa się za pomocą chłodziwa z układu chłodzenia.. ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Nie Maj 15, 2011 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13