autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:56
VW Golf - fakty, opinie, uprzedzenia
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 01:54   

Golf, jak golf, dobre autko klasy kompakt, nie wzbudza emocji, nie ma zbyt wielu słabych stron, jest po prsotu niezłym autem uzytkowym, gorzej z jego uzytkownikami, ktorzy na siłe probuja udowodnić, że to coś wyjatkowego, co sie nigdy nie psuje i prawie nic nie pali. Największą wadą tego modelu jest po prostu jego ilość, nie pomaga zakładanie dużych kół z naciagiem, mega gleby i spoilerów, czy innych gadżetów, dla mnie to będzie zawsze dobre autko dla mojej mamy czy teściowej:-)
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 02:10   

..to chyba typowa przypadłość aut popularnych...

kiedyś praktycznie każdy rozpoczynał karierę od PF 126p.. i to było auto zarazem kochane i nienawidzone... kochane za małe a z drugiej strony za niebotycznie duże zużycie paliwa wobec oferowanych osiągów (chociaż w tym wypadku słowo "osiągi" to bardzo na wyrost słowo)

wraz z otwarciem granic zaczął się napływ tanich aut ludowych ale juz ze świata zachodniego.. w którym to chyba właśnie GOLF przejął palmę pierwszeństwa po popularnym maluchu..

najpierw dominowały Golfy I głównie z silnikami 1.1 i 1.3 benzyna.. oraz 1.5 i 1.6D

następnie era głupiego rozbierania aut po niemieckiej stronie i składanie ponowne po polskiej... i mamy golfy I z rocznika 94, 95... :-)
potem dominowały golfy II,
po wstąpieniu do UE... golfy III
a ostatnie lata to napływ "czwórek w te-de-iku" :-)

całą historię można by opowiadać godzinami.. ale zawsze przewija mi się jedno, dwa powiedzenia, kiedy szukałem i potrzebowałem na szybko jakiegoś taniego w zakupie i eksploatacji samochodu..
"...a nie lepiej żebyś kupił Golfa?", "..kup se golfa w dizelku"

masy przesiadły się do tego modelu i masy zaczęły mówić..

a że w całym tym tłumie użytkowników znajdują się różne "oryginały"... to mamy to co mamy m.in. na naszym forum..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 10:48   

Moja pierwsze auto dziele na kilka kategorii , ponieważ pierwsze dobre auto to miałem służbowe :D
Natomiast jako moje pierwsze fajne auto którym to mogłem wyjechać poza granice Starogardu nawet do Gdańska :D był VW Scirocco 1,5 wersja pierwsza, uwielbiałem to auto lekka buda chyba 75 km to na prawdę mogłem stawać w szramki ze wszystkimi nowymi Polo 1,0 :D polonezami i innymi autami, Scirocco jak ja miałem było całkiem szybkim samochodem,
Potem je sprzedałem i po kilku latach odszukałem w sieci chciałem je odkupić ale człowiek w nocy je rozbił :(
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 10:48   

Moje zdanie znacie :twisted: Przypominam jedynie że nie mam nic do normalnych kierowców i do ich normalnie wyglądających aut lub poddanych modyfikacjom a nie takie które nadają się na konkurs agro tuningu.

Silniki TDI są bardzo dobrymi silnikami ale napewno nie nadają się do sportowej jazdy bo nie zostały do tego stworzone i chipy nie zrobią z nich gran turismo jak niektórzy sobie myślą :roll:

Co do benzynowców to nie mają się czym pochwalić poza 1.8 T bo to jedyny słuszny wybór co do tych silników (mówię o autach starszej daty a nie najnowszych)

VW Golf III gen

Plusy to:
:arrow: Niska cena niektórych części zamiennych w porównaniu do innych marek
:arrow: Ergonomia na bardzo przyzwoitym poziomie
:arrow: Silniki TDI są gites pod względem ekonomii,długowieczności i sprawności
:arrow: Licznik leci do 300k km i potem leci od zera więc w Polsce można 3 razy przelecieć licznik i sprzedać w momencie gdy stanie na "realnych" 250k km a dziadek który go kupi będzie miał super autko do kościoła bo przeważnie tacy ludzie kupują auta z takimi przebiegami i wierzą że są oryginalne :twisted:
:arrow: Wygodne fotele i nawet sporo miejsca w środku
:arrow: Niskie ceny aut i lepsze wykończenia niż u konkurencji np Opel,Skoda z tego samego rocznika i klasy
:arrow: Każdy mechanik ogarnie to autko bo nie jest skomplikowane
:arrow: Jak na pierwsze autko lub jako samochód do pracy nadaje się idealnie
:arrow: Gama silników do tych aut jest bardzo pokaźna i każdy znajdzie coś dla siebie

Minusy to:
:arrow: Budy mają ciężkie jak rodzime panzerwageny (możliwe że były nawet na nie stylizowane)
:arrow: Aerodynamika na poziomie fortepianu
:arrow: Stabilność zawieszenia w zakrętach godna wanny na kółkach
:arrow: Wnętrza smutne i staromodne w porównaniu do innych marek z tego rocznika i tej półki
:arrow: Niektóre pakiety tjuningowe dostępne w biedronce,kiosku ruchu i może nawet u kierowcy autobusu są okropne,wykonane z bardzo słabych materiałów i wg mnie niektórych aut nie powinno się radykalnie modyfikować no ale są gusta i agro gusta

Mam nadzieję że żaden posiadacz VW Golfa się nie obraził na to co napisałem bo wyraziłem swoją opinię która zawiera się w krytyce jak i w dobrych stronach więc jest równowaga a nawet wypisałem więcej plusów więc proszę nie płakać bo aż tak źle nie jest ;)

Dla pocieszenia jeszcze dodam że każde auta się psują,każdy może kochać swoje auto,każdy ma swoje zdanie,każdy ma prawo do krytyki i również każdy może spieprzyć swoje auto diodami i szpojlerami a także jeździć jak burak i tworzyć zły obraz dla swojej marki ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Pią Lut 26, 2010 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 14:59   

Golfy starsze mają brzydkie podświetlenie zegarów

I za dużo ich :!:


zlot golfów jest na każdym parkingu pod blokiem (słyszałem to od kogos) :mrgreen:
_________________
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 17:07   

Są takie zajebiste że każdy chce je mieć a my musimy się zadowalać tym co mamy :mrgreen:
_________________

 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 23:21   

Bushido napisał/a:
Dla pocieszenia jeszcze dodam że każde auta się psują,każdy może kochać swoje auto,każdy ma swoje zdanie,każdy ma prawo do krytyki i również każdy może spieprzyć swoje auto diodami i szpojlerami a także jeździć jak burak i tworzyć zły obraz dla swojej marki


z tym się zgadzam.
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 03:04   

a ja mialem agro tuning w sierce i wszyscy mi zazdroscili -
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 11:08   

Byłeś wtedy honorowym bywalcem Skarszewskiego rynku i ich niezapomnianych spotów ? :mrgreen:
_________________

 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 20:44   

nie ale jak bede roobil pick-up to tez bedzie wszystko swiecilo-moze inna techniką ale zobaczysz -bedzie masakra-ja nie dbam o to czy ktos bedzie mnie ocenial i jak .Ma podobac sie mnie bo to moja kasa i moj plan i moja praca.W coupe to co innego -to ma tylko zapier...ać.Tyle ze golf to golf a nie ford :)
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 22:39   

czytałem ostatnio w anonsach że ford pełnoletni równa się wydatki,
a gratulowali włochom za cinquecento!
o pełnoletnich VW piszą że zamienia się w żwir, czyli żę rdzewieje.
Ostatnio zmieniony przez Marcin Sob Lut 27, 2010 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 22:45   

Sorki co te ostatnie wypowiedzi mają wspólnego z VW Golfem ? :???:
_________________

 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:00   

dobry Golf nie jest zly. wg mnie golfy powinny byc kupowane przez rozsadne rodziny, gdyz nie psuje sie czesto, gama silnikow jest ogromna podobnie jak dostepnosc czesci, i prawdziwe są wszystkie argumenty Bushido. wiem o tym, gdyż moj ojciec ma wlasnie "czórkę w tedeiku" :P . ja cenie ten samochod za silnik bo jezdzi super (zreszta zawsze lubilem mocne turdo diesle) i niezawodność. pewnie sam za wiele lat, gdy zaloze rodzine (bo poki co mi sie nie spieszy) bede bral pod uwage jakas obecna lub przyszla generacje golfa

a gdybym przedtem nie kupil astry, to prawdopodobnie do dzis bym jezdzil trójką 1.8 w gaziku. ale to juz inna historia :)
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:43   

tuptus napisał/a:
dobry Golf nie jest zly. wg mnie golfy powinny byc kupowane przez rozsadne rodziny


Zgadzam się z tym a i pójdę dalej z tą tezą.Uważam że takiego auta jak Golf nie powinno się upiększać ani szprycować bo to się mija z koncepcją i przeznaczeniem tego auta.VW to samochód dla ludu który miał zmotoryzować niemieckie wsie i mniejsze miasta bo bogatsi niemcy jeździli Mercami,BMW.Ze samochodu dla ludu nie powinno się robić plastikowego latawca z milionem diod,ze szpejlerami z biedronki bo auto dla ludu zostanie autem dla ludu i uważam że Golfy I,II,III są autami wyłącznie do przemieszczania się w seryjnej postaci.Jedyne modyfikacje do tych auto to lepszy olej,dobre klocki hamulcowe i regularne serwisowanie.Nowe rodzaje VW to już inna bajka bo niekiedy przewyższają konkurencję która kiedyś przez bardzo długi czas stała i patrzyła z politowaniem na wszelkie próby dorównania do poziomu aut ekskluzywnych.

Nie powiem kompletnie żadnego złego słowa na temat seryjnych VW bo to bardzo dobre auta, poza silnikami 1.6 benz z III gen bo to katastrofa :P

I teraz co mnie kumaci posiadacze VW się obrażą ale ci którzy sprawdzą historię tej marki i sami sobie przypomną jak wyglądają siateksy i drutexy na Golfach II i III gen z czteroma wydechami,tuzinem naklejek z tribalami,diodami w spryskiwaczach itp to przyznają mi rację.

Tjuningowane Golfy to dla mnie takie samo dno jak najnowsze generacje Hondy Civic która miała sportowe zacięcie,lekką budę,agresywny silnik a teraz stały się z tego wozidupy które wstyd że Honda poszła tą drogą, nie wpominając o następny CRX który ma być hybrydą :cry:
_________________

 
 
sebeq
Jestem Nowy

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 2
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:51   

Bushido cos dla Ciebie :P
http://vimeo.com/9376888
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12