autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
REJESTRACJA POJAZDU
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 07, 2009 23:50   Rejestracja samochodów w Starogardzie przez internet - link

http://83.14.56.82:81/



podaję link do rezerwacji terminu w Starostwie Powiatowym ze Starogardu jak ktoś chciałby zarejestrować auto.

Korzystałem niedawno i przyznaję że rewelacja, trzeba przyjść kilka minut wcześniej i drukujemy sobie nr i wchodzimy po wyświetleniu się naszego numeru na wyświetlaczu. Podaje nawet do jakiego okienka trzeba iść.
 
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
  Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:14   REJESTRACJA POJAZDU

Żaden ze mnie mod, ale tak sobie siedzę i myślę... Żeby fajnie było, jakby ktoś, kto miał już do czynienia z rejestracją autka napisał krok po kroku co, gdzie i jak trzeba załatwić i ile zapłacić żeby surowo kupione auto mogło bez przeszkód i legalnie jeździć po ulicach :) pozdrawiam i proponuje przypiąć temat bo na pewno każdy nowy użytkownik bez auta będzie zadawał sobie to pytanie
Ostatnio zmieniony przez Bushido Pon Mar 29, 2010 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 20:32   

tylko pytanie auto kupione w polsce na polskich blachach czy sprowadzany bo to sie różni cena
 
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 22:14   

Jeśli znasz wszystkie koszta w obu przypadkach to możesz wypisać byłoby super :)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 22:31   

apropo rejestracji i rozmowy na ten temat, tu przypominam jest link do rejestracji przez internet
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 23:50   

Rejestruje się auta w starostwie powiatowym na ul. Kościuszki ;)

1.Idziesz do starostwa po numerek z maszynki i grzecznie czekasz na swoją kolej :D
2.Bierzesz dowód rejestracyjny i kartę pojazdu (jeśli taką się otrzymało)
3.Trzeba mieć opłaconą skarbówkę i udowodnić to potwierdzeniem zapłaty które się dostaje (2% od wartości auta)
4.Trzeba zabulić jakieś 178zł bodajże
5.Wypełnić jeden prosty dokument w którym większość danych przepisuje się z dowodu rejestracyjnego a poza tym są wzory więc to jest mega proste ;)
6.Pani zabiera nam stary dowód i kartę, wystawia nam tymczasowy dowód rejestracyjny 7.Po nowy dowód trzeba poczekać 3tyg i odebrać go razem z kartą pojazdu i nowymi blachami a w zamian zostawia się im swoje stare blachy

Wsio
_________________

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 23:54   

przed tymi ptk. musisz iść do skarbówki i tam zapłacić kasę

a tu jak nie czekać w kolejce http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=589
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 23:58   

3.Trzeba mieć opłaconą skarbówkę i udowodnić to potwierdzeniem zapłaty które się dostaje (2% od wartości auta)
_________________

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 00:10   

Bushido napisał/a:
3.Trzeba mieć opłaconą skarbówkę i udowodnić to potwierdzeniem zapłaty które się dostaje (2% od wartości auta)


a widzisz bo czytam od początku i tak mi na gorąco wpadło że należy skarbówkę zrobic najpierw nie doczytałem że u ciebie to pkt. 3 :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 00:14   

To czym się różni w takim razie taka rejestracja od rejestracji pojazdu sprowadzonego z za granicy?
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 00:20   

fullas napisał/a:
To czym się różni w takim razie taka rejestracja od rejestracji pojazdu sprowadzonego z za granicy?

dodatkowy druczek pobierasz wypełniasz(opłacanie faktu ze ściągasz go z zagranicy)formularz vat 24
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
Ostatnio zmieniony przez cimar Wto Mar 30, 2010 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 16:11   

Sprowadzony:
:arrow: tłumaczenie dokumętów
:arrow: odbiór na drudi dzień opłata 70 lub 90zł
:arrow: urzad celny (wskazówka: zawsze mówić że auto przyjechało na lawecie zawsze trochę taniej wyjdzie) opłata w zależności ile jest na umowie
:arrow: pierwszy przegląd to cena 160zł lub 190zł nie pamiętam
:arrow: skarbówka tu kwota jest stała 160zł nie zależnie czy na umowie jest 1zł czy 10.000zł
:arrow: starostwo i tu zaczynają się koszta tablice 136zł karta pojazdu(nie wiem ale chyba jeśli była to wystawią za free) recykling 500zł oczywiście opłata za dowód rejestracyjny 30zł lub 70zł nie pamietam no i znaczki koło 10zł.Otrzymujemy w zależności albo blachy próbne albo juz te normalnie+dowód tymczasowy po 3 tygodniach odbiór normalnego
:arrow: a dalej wiadomo OC i na stacje benzynową



Sam wszystko załatwiałem i powiem szczerze panowie z komisów którzy życzą sobie za tą usługę 1300zł przeginają mnie to wszystko wyszło niecały 1000zł czyli mają w suchym 3-stówki

jak ktoś ma pytania pisac postaram sie odpowiedziec
 
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 11:32   

a jak mam blachy GST to tez place 178 zł ?
i czy musze isc tam z blachami skoro mam GST ?
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 11:48   

Nawet jakbyś miał GST AAA1 a nowe auto by miało AAA2 to i tak musisz płacić :mad:
W UK rejestracja auta przechodzi razem z autem i jest nadawana raz do końca użytkowania auta i tak tez powinno być w naszym ułomnym kraju
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 15:30   

hmm

nie do końca jestem pewien - ale jeszcze niedawno temu spotkałem sie z że w ramach wymiany auta w tym samym powiecie - blach nie zmieniono..

trzeba dowiedzieć sie dokładnie...
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12