autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
REJESTRACJA POJAZDU
Autor Wiadomość
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 16:45   

spytalem mamy bo ostatnio moi rodzice przerejestrowywali jednoczesnie dwa auta (oba na GST). i owszem, wyszlo cos ponad 170zl, ale razem za 2 auta. a blachy zostaly te same
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 16:45   

bierzesz blachy i idziesz do starostwa tam odkleją ci znaczek który jest na środku i przykleją nowy.Płacisz tylko za nowy dowód rejestracyjny i za te owe naklejki (warunek kupiony samochód musi miec blachy GST) i te blachy zostaja.Zapłacisz niecałe 100zł może nawet mniej dowód prawdopodobnie 70zł + opłata za znaczki
 
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 17:19   

Co do samego początku tej operacji to zamiast stać w kolejce po numerek a potem w kolejce z numerkiem do okienka wystarczy wejść na stronkę:

Rejestracja

zarezerwować sobie wizytę i minimum pięć minut przed umówioną wizytą pojawić się w starostwie pobierając numerek przez wpisanie w "maszynkę" pierwszych dziewiciu cyfr PESEL

opłaty za wydanie:
- pozwolenia czasowego – 13,50 zł + 0,50 zł
- dowodu rejestracyjnego – 54,00 zł + 0,50 zł
- nalepki kontrolnej – 18,50 zł + 0,50 zł
- zalegalizowanych tablic: a) samochodowych – 80 zł + 12,50 zł + 0,50 zł
b) do przyczepy – 40 zł + 12,50 zł + 0,50 zł
c) motocyklowych – 40 zł + 12.50 zł + 0,50 zł
d) motorowerowych – 30 zł + 12,50 zł + 0.50 zł
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Lip 25, 2011 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 11:55   

Tyle, że przez e-rejestrację to trochę odległe terminy. U nas było coś ponad 2 tygodnie.
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 15:35   

Zgadza się, ja też kiedyś czekałem 2 tygodnie. Bo ludzie rezerwują, a wcale nie przychodzą...
 
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 15:18   

Na przerejestrowanie jest miesiąc więc co kto lubi poczekać dwa tygodnie i spędzić tam 20-30 mniut lub stracić pół dnia na stanie w kolejce :razz:
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 16:45   

FAR napisał/a:
Na przerejestrowanie jest miesiąc więc co kto lubi poczekać dwa tygodnie i spędzić tam 20-30 mniut lub stracić pół dnia na stanie w kolejce :razz:


No to akurat jest fakt, ale jak przyjdziesz o wyznaczonej godzinie to i tak poczekasz trochę, wiem, jak byłem rejestrować motor...
 
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 21:56   

A ile czasu mniej więcej się czeka jak ktoś przyjdzie "na żywca" bez rejestracji przez neta ?

Drugie pytanie, ojciec jest wpisany jako współwłaściciel, czy musimy być obaj przy rejestracji? Czy można to jakoś obejść żeby np on to załatwił beze mnie ?

I ostatnie, jak pójdę opłacić umowę w skarbówce to co tam potrzebuje, pesel i te sprawy to wiadomo, nip, co jeszcze ?

Z góry dzięki za info ;)
_________________

 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 22:07   

zolo napisał/a:
A ile czasu mniej więcej się czeka jak ktoś przyjdzie "na żywca" bez rejestracji przez neta ?


Teraz w starostwie są na numerki (bynajmniej były jakiś czas temu) więc brało się numerek, patrzyło jaki jest w środku i dzida na miasto, potem albo się zdążyło, albo nie :D

zolo napisał/a:
Drugie pytanie, ojciec jest wpisany jako współwłaściciel, czy musimy być obaj przy rejestracji? Czy można to jakoś obejść żeby np on to załatwił beze mnie ?


Ja stawiam na to, że musi być osoba na którą jest konkretnie zarejestrowane auto, ale współwłaściciel nie musi być, jednakże tylko mi się tak wydaje :roll:

zolo napisał/a:
I ostatnie, jak pójdę opłacić umowę w skarbówce to co tam potrzebuje, pesel i te sprawy to wiadomo, nip, co jeszcze ?


Najważniejsza jest umowa kupna auta, ale to na pewno wiesz.. Ja zazwyczaj nie mam nipu przy sobie i jak byłem opłacić Granadę, to też nie miałem... auto jest na mojego ojca, ale to nie zrobiło żadnego problemu i mogłem wszystko sam załatwić (taka ciekawostka) :D Oczywiście pamiętasz, że masz 15 dni od momentu kupna auta na opłacenie w skarbówce?? bo jeżeli przekroczysz 15 dni, to możesz dostać jakąś tam karę ..
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 22:23   

zolo napisał/a:
A ile czasu mniej więcej się czeka jak ktoś przyjdzie "na żywca" bez rejestracji przez neta ?


Powiedzmy że to ja czekałem od 6 rano to załapałem się na piaty numerek,

zolo napisał/a:
Drugie pytanie, ojciec jest wpisany jako współwłaściciel, czy musimy być obaj przy rejestracji? Czy można to jakoś obejść żeby np on to załatwił beze mnie ?


jak byłem w tej sytuacji wystarczyło takie oświadczenie upoważnienie że Twój tata wyraża zgodę na dokonanie czynności związanych z rejestracją auta + musiałeś mieć jego dowód osobisty i chyba coś więcej się płaciło,


zolo napisał/a:
I ostatnie, jak pójdę opłacić umowę w skarbówce to co tam potrzebuje, pesel i te sprawy to wiadomo, nip, co jeszcze ?


jest taki druk wpisz w google albo zadzwoń do skarbowego to ci powiedzą jak go ściągniesz to musisz go wypełnić, jak źle wypełnisz to mozliwe że poprawią chyba że źle się dogadasz to każe Ci pani jeszcze raz wypełnić i iść na koniec kolejki
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 22:33   

Dzieki za info, to jednak zalatwie to w urlopie na spokojnie
_________________

 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 09:28   

Cytat:
jest taki druk wpisz w google albo zadzwoń do skarbowego to ci powiedzą jak go ściągniesz to musisz go wypełnić, jak źle wypełnisz to mozliwe że poprawią chyba że źle się dogadasz to każe Ci pani jeszcze raz wypełnić i iść na koniec kolejki


tam ostatnio nie ma przerazajacych kolejek, a ten druk co tam trzeba wypisac, mozna w latwy i szybki sposob wypisc w urzedzie, jest przykladowy druczek na scianie i wraz z nim sie wypelnia, bo samemu, to ciezko wiedziec co i gdzie wpisac, a gdzie nic nie wpisywac..
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 09:29   

usuncie tego pierwszego posta, z gory dzieki ..
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 13:07   

orientuje się ktoś jaki jest koszt włąsnej rejestracji powiedzmy G0 Mieczyslaw?
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 13:10   

Słyszalem albo gdzies czytalem ze 1000zł.
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12