autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
BMW - rozmowy na temat marki
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 00:26   BMW - rozmowy na temat marki

Pomyślałem że można ruszyć ten temat zwłaszcza że na forum mamy wielu miłośników tej marki.

Osobiście uważam że auta są brzydkie wnętrza paskudne do granic możliwej nudy prawidłowe no i opinia która w naszym kraju nadal istnieje o tej marce,

Natomiast co to ma za znaczenie skoro to paskudne dziwne i nudne auto ma taki malutki guziczek z napisem m to zmienia w moich oczach te samochody w coś niesamowitego. Generalnie BMW tak ale ze znaczkiem M

BMW to rewelacyjne silniki rzędowe szóstki to super motory, wiele razy BMW zdobywa nagrody właśnie za silniki.

Sam interesowałem się E39 540 i ale mnie nie stać ceny takich aut zaczynają sie powyżej 20 tyś i pytanie jakiego wymagają wkładu
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Maj 12, 2010 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 00:45   

Chętnie wysłucham opinii forumowiczów którzy posiadają te auta, jakie są ich plusy i minusy. Ogólnie przymierzam się do kupna berty. Jak dla mnie auta są rewelacyjne.
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
Ostatnio zmieniony przez cimar Śro Maj 12, 2010 00:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 01:07   

Krzysztof napisał/a:
paskudne dziwne i nudne auto

widziałeś e92 coupe Krzysztofie? :D najładniejsze coupe, jakie obecnie jest na rynku (poza eclipse 4g :P )

wg mnie bmw to porządne auto, świetna jakość, mega przyjemność z jazdy.. ale ogrom elektryki (w nowych beemkach) nie ułatwia życia jak coś się spieprzy :D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 01:11   

D2 napisał/a:

widziałeś e92 coupe Krzysztofie? :D najładniejsze coupe, jakie obecnie jest na rynku (poza eclipse 4g :P )

wg mnie bmw to porządne auto, świetna jakość, mega przyjemność z jazdy.. ale ogrom elektryki (w nowych beemkach) nie ułatwia życia jak coś się spieprzy :D


wygląd to kwestia gustu, dlatego piszę moje zdanie BMW mi sie nie podobają z wyglądu, oczywiście nie ma to znaczenia :D najważniejszy i tak jest silnik,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 01:26   Re: BMW - Bardzo mały wóz :D

Krzysztof napisał/a:
Pomyślałem że można ruszyć ten temat zwłaszcza że na forum mamy wielu miłośników tej marki...


..hehe sam czekałem kiedy ten temacik ruszy.. (tu prośba do autora tematu żeby zatytułował go zgodnie z naszym wewnętrznym regulaminem tj. BMW - rozmowy nt. marki)
ilu miłośników to nie wiem.. ale sam osobiście uważam się za stałego w miarę zadowolonego użytkownika tej marki (a wybredny w pewnych kwestiach jestem jak mało kto.. :-P )- najczęściej jednak jest to przyjaźń z wzajemnością..

Krzysztof napisał/a:
(...) Osobiście uważam że auta są brzydkie wnętrza paskudne do granic możliwej nudy prawidłowe no i opinia która w naszym kraju nadal istnieje o tej marce(...)


brzydkie z zewnątrz to może być Renault Thalia, Mazda 121, Citroen AX, Renault Kangoo, VW Caddy, Fiat Punto, Opel Astra seria F i G.. Mercedes W140 vel prosiak, VW Sirocco I gen i ew. z BMW E21 i E23 :-P

co do wnętrza to z wnętrz z którymi miałem do czynienia były zawsze auta z Volkswagena, Opla, większość amerykańskich, wszystkie Toyoty, Suzuki, niektóre Peugeoty (306, 307, 406, 605) Alfy 145/6 sprzed liftu, 155tki i niestety GTV-ki ;-)

no ale o gustach się podobno za dużo nie opowiada..

Krzysztof napisał/a:
(...)Natomiast co to ma za znaczenie skoro to paskudne dziwne i nudne auto ma taki malutki guziczek z napisem m to zmienia w moich oczach te samochody w coś niesamowitego. Generalnie BMW tak ale ze znaczkiem M(...)


to tak jak: nie lubię mojej babci bo jest stara, wolno chodzi, zrzędzi, jest głucha.. ale kiedy dostanie emeryturę/rentę... :-P

Krzysztof napisał/a:
(...)BMW to rewelacyjne silniki rzędowe szóstki to super motory, wiele razy BMW zdobywa nagrody właśnie za silniki. (...)


benzynowe R6 są naprawdę niezłe.. ale szczególnie ciekawie jest kiedy pojemność na 1 cylinder wynosi ponad 400ccm a najlepiej jak oscyluje wokół 500ccm.. obojętnie czy mówimy o motorach M20, M50, M52, M54 czy starych M30

V8 są też dobre.. ale to już nie to.. co rzędowe szóstki..

z 4 cylindrowych legendą są już M10 ale i M42/44 jak i ostatnie z serii N też są niezłe na tle współczesnej konkurencji..

diesle - to raczej temat dla miłośników... osobiście wole klekoty ze stajni MB..

Krzysztof napisał/a:
(...)Sam interesowałem się E39 540 i ale mnie nie stać ceny takich aut zaczynają sie powyżej 20 tyś i pytanie jakiego wymagają wkładu


zadbane E34 z motorem M60 też dostarcza niezłej frajdy z jazdy.. a zadbany egzemplarz będzie lepszy niż masa aut o 10 lat młodsza..
koszty na pewno nie małe.. ale które auto z seryjnym stadem prawie 300 koni jest tanie w eksploatacji??
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 10:38   

conpress napisał/a:
to tak jak: nie lubię mojej babci bo jest stara, wolno chodzi, zrzędzi, jest głucha.. ale kiedy dostanie emeryturę/rentę... :-P


Ten opis pasuje do wielu aut i jest świetnym porównaniem :mrgreen:

Co do BMW to jest więcej chyba uprzedzeń do posiadaczy tej marki,ich zachowania na drodze i tego co właściciela potrafią spieprzyć wygląd swojego auta dwiema naklejkami z cyklu "316" i obok niej "M Power" i to bardziej odpycha niż jakieś minusy auta.

Minusem BMW wg mnie jest waga którą starają się nadrobić mocą silnika.Co do wnętrza starszych modeli to prawie jak z koncernu VW czyli archaiczny wygląd,zero polotu,wszystko proste lecz na miejscu i nigdy nie zachwyca.Takie są moje odczucia co do BMW z pełnoletnich roczników w porównaniu do aut samurajów ;)
Nie miałem nigdy BMW dla tego nie będę się wypowiadał na temat silników no ale uważam silnik 1.6 w modelu E36 za żart i nieporozumienie w stosunku moc/masa
_________________

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 14:16   Re: BMW - Bardzo mały wóz :D

conpress napisał/a:

brzydkie z zewnątrz to może być Renault Thalia, Mazda 121, Citroen AX, Renault Kangoo, VW Caddy, Fiat Punto, Opel Astra seria F i G.. Mercedes W140 vel prosiak, VW Sirocco I gen i ew. z BMW E21 i E23 :-P


dokładnie o gustach się nie dyskutuje bo mi VW scirocco 1 się podoba :D Punto zresztą też :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 01:29   

Cenię tę marke za konsekwencje w budowie aut, zawsze tylny naped, zawsze 6 cylindrów w rzędzie, idealny rozkłąd mas i najlepsze własności jezdne w klasie niezależnie od modelu.
Zewnętrznie to w sumie przez długo czas powstawały ciekawe i lekkie auta, aż nadeszła era Bangla i powstały pasztety w stylu e65, serii X3/X6, czy 5GT, wewnątrz zawsze konsola skierowana w stronę kierowcy i podporzadkowana jemu, niestety w podstawywych wersjach bieda aż piszczy, a fotele wyglądają jak z matiza, trzeba w salonie naprawde głeboko do kieszeni sięgnąć... Ogolnie całkiem fajne auta, ale obecnie idą w złą strone, a w F1 okazali się całkowitymi cieniasami bez honoru
 
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 16:00   

BMW to lubie za tylny napęd, inni mogą powiedziec ze merce tez mają napęd na tył a to nie to samo. Mercedes to bardziej dla dziadków landara do wożenia sie a BMW to ma ten sportowy charakterek . .

Mi się najbardziej widzą te z lampami jak golf 1,2

czyli e30,e34,e32 ...


Chciałem zeby w STG działo się cos związane z motoryzacją, pewnego razu pojechalismy na zlot BMW do Torunia, spodobało mi sie i załozyłem forum ... klub....
_________________
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 17:00   

Bartek napisał/a:
BMW to lubie za tylny napęd, inni mogą powiedziec ze merce tez mają napęd na tył a to nie to samo. Mercedes to bardziej dla dziadków landara do wożenia sie a BMW to ma ten sportowy charakterek . .


to się wyraźnie zmienia obecnie merce które wychodzą są chyba bardziej sportowe od BMW, ale masz rację co do starszych modeli BMW było jak auto sportowe a merc dla dziadka w kapelusiku :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 01:05   

Ja cenię sobie w BMW wygode i przestrzeń, jest dość sporo miejsca.
Długo nie mam BMW bo aż od 2 tygodni i w przeciągu tego czasu jest to już drugie moje bmw są same wydatki. Ale to wiadomo z każdym autem tak jest, jak ktoś niedba potem trzeba wkładać.
Co do wyglądu BMW- mimo "wysokich roczników typu e34 96 rok jak ostatnio miałem wyglądało praktycznie identyko jak to co mam tereaz czyli e34 z 92 roku. Wyglądają dość staro i prosto ale nadrabiają wygodą :)
_________________

 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 10:36   

Lincoln napisał/a:
zawsze 6 cylindrów w rzędzie


No sorki ale tutaj się nie zgodzę :razz:
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 11:06   

Bushido napisał/a:
Lincoln napisał/a:
zawsze 6 cylindrów w rzędzie


No sorki ale tutaj się nie zgodzę :razz:


..a widziałeś kiedyś w BMW V6????
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 11:08   

conpress napisał/a:
Bushido napisał/a:
Lincoln napisał/a:
zawsze 6 cylindrów w rzędzie


No sorki ale tutaj się nie zgodzę :razz:


..a widziałeś kiedyś w BMW V6????


Chodzi mi o R4 takie jak występowały choćby w 1.6, 1.8, choćby takie jak Twój IS który ma 4 gary a nie "zawsze 6" :P
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Pią Maj 14, 2010 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 11:16   

Bushido napisał/a:


Chodzi mi o R4 takie jak występowały choćby w 1.6, 1.8, choćby takie jak Twój IS który ma 4 gary a nie "zawsze 6" :P


tyle że Lincolnowi chyba chodziło że szóstka jest zawsze w rzędzie.. ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13