autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wywalanie wnętrza auta by je odelżyć
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 13:50   Wywalanie wnętrza auta by je odelżyć

Taki temacik w japońskim stylu, czyli im mniej waży tym szybciej jedzie :D
Ile można ugrać przez wywalenie całego tyły czyli kanapy,boczki,plastiki z tylnej kanapy plus wszystko z bagażnika. Czy to się opłaca czy tylko odejdzie 30kg a auto przestanie być funkcjonalne i będzie wyglądało jak ze szrotu? Na przykład w E36 coupe
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 14:35   

..kiedyś było w "GT Tuning" czy jak tam tej gazecie...

na przykładzie scorpio
Stage I - było ze 100kg
Stage II - powycinane zbędne blachy, mechanizmmy. decha.. kolejne kilkadziesiąt kg
Stage III - jezdząca karoseria - własciwie tylko na pokaz bo ani to właściwości już nie miało auta, ani też efektu dużego nie dawało..

mysle że w E36 na samych gratach które można bezinwazyjnie wykręcić zrobisz spokojnie do 100kg
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 18:10   

chyba prościej silnik większy wsadzić?
bo zaraz będzie narzekanie że głośno w środku i nie ma jak ludzi wozić
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 18:04   

w TG też był o tym artykuł i tak sie składa że go odnalazłem u siebie :D

artykuł do przeczytania "na użytek własny" jak by co ;P

http://www.speedyshare.co.../waga_lekka.rar
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 18:11   

Znaczy się myślę o wywaleniu tyłu auta czyli od słupka B do końca wszystko wek :D
Nie koniecznie muszę jeździć z tym na co dzień ale na jakiś wyjazd to mogłoby pomóc.

I teraz mam trzy rebusy:

:arrow: Czy 1.6 z wywaloną połową wnętrza nie będzie wzbudzało politowania tak jak M Power w gazie? :D
:arrow: Czy balans masy się nie spieprzy za mocno na tyle by na rądku samochód nie latał wahadło
:arrow: Ile kg można ugrać z wywalenia tylnej połowy auta?
_________________

 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 19:41   

ja tez bym był za włozeniem wiekszego silnika.przerabiałem brak tylnej czesci wnetrza w kadecie 1.6 75km.trwało to tylko tydzien .odczułem tylko niewielki przyros przyspieszenia i nieznacznie mniejsze spalanie i w ciagu nastepnego miesiaca było 2.0 129km.i wtedy była dopiero jazda.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 03:02   

To co przeczytałem od Lokiniosa to dało mi mocno do myślenia i aż zdziwiłem się że jest w tym jakaś zależność i precyzja. Dla mnie było to podejście na chłopski rozum - im mniej koń musi ciągnąć tym koń się mniej męczy i szybciej biegnie, a tu się okazuje że to trzeba robić z głową a nawet i kalkulatorem :D

Kusi mnie by chociaż kanapę i dojazdówkę wywalić przy następnym zlocie Ruff Drivers :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11