autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskutujemy (kulturalnie oczywiście:D)
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 02:32   

Karol1989 napisał:
Nie powiem, że nie jeździłem niemieckimi, bo jeździłem. m.in Audi A4 1.9 TDi, Audi 80 B4 1.9 TDi, Mercedes 190 w automacie heh, Opel Astra, Golf 3 :x , i wiele innych. I szczerze powiem jak już to Audi. ( wiem o aluminiowym zawieszeniu w A4 ). Tym się przyjemnie jeździło. Ale to nie jest to. Ja tam lubię wysokie obroty, dźwięk jak motor, to jest to. Niemieckie samochody którymi jeździłem były do jazdy, a nie do zapierdalania :D




bardzo dobrze że każdy lubi co innego, jak by wszyscy chcieli to samo to świat byłby nudny,



Ja mam Alfę ale nie jestem uprzedzony do innych marek nie wierzę stereotypom itp.

A o Alfie stereotypów jest pełno.
 
 
 
francbmw5
Maniak Resoraków
Usługi dekarskie



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 100
Skąd: Stg Dąbrówka
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 02:35   

Idzie zapierdalac i niemieckim autem obroty mozna na maksa ciagnac ale komfort jazdy bez porównania (bmw audi wersje limuzyn). Hondy podobały mi sie predzej ale mi sie jakos odmienilo
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 02:42   

Jeżeli chodzi o BMW, nie można powiedzieć ładne jest, ale przeraża mnie spalanie i ceny części...





A co do Alfy to wszędzie można przeczytać o ich ogromnej awaryjności. Dzisiaj czytałem motor. Była wzmianka o samochodach do 10 tys. i była Alfa i oczywiście napisali ogromna awaryjność, a jak jest nie wiem, w alfach nie gustuję i na alfach się nie znam za bardzo, chociaż wiem że pociski to są dobre hehe :D
 
 
 
francbmw5
Maniak Resoraków
Usługi dekarskie



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 100
Skąd: Stg Dąbrówka
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 02:48   

Brak apetytu tym samochodom nie dolega, ale daje sie wytrzymac. Kupujac taki samochod trzeba sie z tym liczyc, obecnie mam motor 2,5 ale jazdzilem w zeszlym roku 4,4 to byla potega.
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 13:24   

Karol1989 napisał:
Niemieckie samochody którymi jeździłem były do jazdy, a nie do zapierdalania :D


Wypiję za to co napisałeś bo jestem tego samego zdania :D



Karol1989 napisał:
A co do Alfy to wszędzie można przeczytać o ich ogromnej awaryjności


A w tej kwestii się nie wypowiadam bo doszliśmy z Krzysztofem do rozejmu na temat (bez)awaryjności Alfów :lol:
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 13:43   

Wiadomo kto co lubi ale na przykład miałem okazje jeździć audi S3 i to miało zaje.... odejście :) Więc nawet niemieckie autka mają dobre osiągi. Zależy tylko jaka jest proporcja masy do ilości koni :)
 
 
Dawid
Maniak Resoraków



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 14:44   

Ogólnie VW mają bardzo nudny design, ale nowe Scirocco uważam, że jest piękne, szczególnie na zewnątrz.

Pytanie: dlaczego prawie wszystkie albo i wszystkie "japońskie" samochody produkowane są dla niskich osób (przecież niektóre są produkowane w UE i tyko na rynek europejski), chodzi mi o fotele mają za krótkie siedziska, a regulacja jest dla osób niskich i bardzo niskich?
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 15:22   

Dawid napisał:
Ogólnie VW mają bardzo nudny design, ale nowe Scirocco uważam, że jest piękne, szczególnie na zewnątrz.

Pytanie: dlaczego prawie wszystkie albo i wszystkie "japońskie" samochody produkowane są dla niskich osób (przecież niektóre są produkowane w UE i tyko na rynek europejski), chodzi mi o fotele mają za krótkie siedziska, a regulacja jest dla osób niskich i bardzo niskich?




dokładnie stylistyka zewnętrzna rewelacja, ale czy przypadkiem nowych VW nie projektuje Giugiaro ten co zaprojektował Alfę 156



Co do awaryjności takie mity sa fajne bo ceny nie są wysokie.



A na logikę kto jeździłby autem które się sypie i nie można nim w góry pojechać.
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 16:51   

Dawid napisał:
Ogólnie VW mają bardzo nudny design, ale nowe Scirocco uważam, że jest piękne, szczególnie na zewnątrz.

Pytanie: dlaczego prawie wszystkie albo i wszystkie "japońskie" samochody produkowane są dla niskich osób (przecież niektóre są produkowane w UE i tyko na rynek europejski), chodzi mi o fotele mają za krótkie siedziska, a regulacja jest dla osób niskich i bardzo niskich?
Ja mam 180 cm wzrostu. W mojej Hondzie jest dużo miejsca. ( sedan 5 drzwi ) Nie wiem skąd wziąłeś sobie takie stereotypy... naprawdę nie wiem. Jeżeli chodzi o siedzenia to siedzi się nisko, ale mi to odpowiada.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 18:19   

Karol1989 napisał:
Dawid napisał:
Ogólnie VW mają bardzo nudny design, ale nowe Scirocco uważam, że jest piękne, szczególnie na zewnątrz.

Pytanie: dlaczego prawie wszystkie albo i wszystkie "japońskie" samochody produkowane są dla niskich osób (przecież niektóre są produkowane w UE i tyko na rynek europejski), chodzi mi o fotele mają za krótkie siedziska, a regulacja jest dla osób niskich i bardzo niskich?
Ja mam 180 cm wzrostu. W mojej Hondzie jest dużo miejsca. ( sedan 5 drzwi ) Nie wiem skąd wziąłeś sobie takie stereotypy... naprawdę nie wiem. Jeżeli chodzi o siedzenia to siedzi się nisko, ale mi to odpowiada.




ale tu się zgodzę siedziska są krótkie,



Natomiast komfort to amerykańce są bezkonkurencyjne to co u nich było standardem w 93 r do dzisiaj w europejskich samochodach próżno szukać.
 
 
 
Mario
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 09, 2009 01:51   

Karol1989 napisał:
Niemieckie samochody którymi jeździłem były do jazdy, a nie do zapierdalania :D




Wracajac skarce cie Karol ;d heh silniki vw tez sa calkiem calkiem : 1.8 16v pl, kr; 2.0 16v 9a, abf - wszystkie tez zapierdalaja ;] a nie sa zadna nowoscia... Twoj vtec spocil by sie nieziemsko :wink:



Lecz chlopaki bez spinek i bez koalicji hond ;D
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 13:59   

Niepisana koalicja Honda istnieje już od dawna więc zawsze nasze będzie lepsze "bo jo" :D No co do 1.8 16v np w Golfie III to nawet dobrze pomyka ale starcie Hondowskiego 1.6 16v DOHC kontra jakikolwiek silnik innej marki o pojemności 1.6 to nie ma szans.Głupie amerykańce robią silniki 6.0 a robią z nich 300 koni co jest dla mnie śmieszne bo japońce zrobiliby z takiej pojemności rakietę kosmiczną i parę kosiarek :D Hondy mają największą moc przy najwyższych obrotach dla tego im Honda szybciej jedzie tym szybciej jedzie, oto cały sekret naszej wyższości :lol:
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 15:00   

Koledzy nie ma co porównywać 1,8 16v z golfa do v-tec`a bo to całkiem inne generacje silników. A myśle że jedno i drugie radzi sobie calkiem nieźle i bardzo dużo zależy od masy auta . A co do silników w VW to np. 2.0 16v ABF miał fabrycznie zaniżoną moc tylko z tego względu, że jego moc była większa od 2.8 VR6 AAA 174ps i nikt już by nie chciał kupować aut z tego typu silnikami, które są przyjemne dla ucha ale spalanie i opłaty z górnej półki :)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 16:16   

Bushido niemieckie samochody miały kiedyś zaniżoną moc ze względu na podatki jakie były w Niemczech. Nie od pojemności a od ilości koni mechanicznych kiedyś tak właśnie było.

Jak czytam Twoja wypowiedź to mi się przypomina takie stwierdzenie jakie padło w na jednym portalu motoryzacyjnym "najlepszy samochód to ........... bo taki mam :D



Po to jest forum by wyrażać opinie ale nie piszmy że auto które mam jest na pewno najlepsze i inne z nim nie ma szans jest najlepsze dla ciebie to chyba oczywiste.

Zmienne fazy rozrządu pierwsi wprowadzili Włosi, to samo comorail i wiele innych rozwiązań. Japończycy je po porostu zminimalizowali :D i udoskonalili.
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 17:51   

Bushido HONDA Rulezzz :D VTEC górą :wink: A nie ma co porównywać 1,8 16v z golfa do VTEC 'a bo silnik z golfa jest przestarzały w pizdu :lol: Niestety (dla fanów niemieckiej motoryzacji) niemiecka technika nigdy nie będzie tak zaawansowana jak japońska... No to teraz będzie pewnie bulwers hehehe :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11