autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
TOURNIER HERMAN - USŁUGI WULKANIZACYJNYCH Lubichowska 142
Autor Wiadomość
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 19, 2011 15:02   TOURNIER HERMAN - USŁUGI WULKANIZACYJNYCH Lubichowska 142

To zakład usług wulkanizacyjnych, którego właściciel szybko chce rozbudować poprzez nieuczciwie wyceniane usługi.

Kupiłam koplet nowych opon i podjechałam do tegoż zakładu na wymianę. Cennik jak cennik, może nie najtańszy, ale do zniesienia.

Wyjmuję opony, na co pan mówi, są za duże, ale możemy spróbować założyć. Mówię, że nic nie ma w specyfikacji samochody, że profil 65 na feldze 15" się nie mieści. Na co mi Pan, no to możemy spróbować, ale mogą ocierać.

No i spróbował. O ile przód pasował bez problemu to na tyle przeszkadzały sprężyny.
Tym sposobem decyzja o powrocie do starych, no bo przecież jakoś muszę opuścić zakład ;)

No i tu niespodzianka!!!!!
Pan wręcza mi paragon na 150 zł za na dobrą sprawę niewymienienie opon.

Ja mogę pojąć fakt, że była to wykonana praca 2x zmiany opon, ale przecież nie robi tego laik, a gościu, który mam już jakiś czas zakład, więc sztuka zawodu wymaga od niego wiedzy. Jeśli twierdzę, że nie będą pasować i koniec NIE ZAKŁADAM!!!!, a przynajmniej nie kasuję podwójnie, zwłaszcza, że usługa tak naprawdę nie została wykonana tak jak sobię teo życzyłam
Jeśli nie jestem pewien robię to na własne ryzyko, po prostu przypasowując koła. Gdzie tu profesjonalizm.

Odnieśmy to np do mojego zawodu. Kiedyś miałam działalność informatyczną i jeśli klient nie był zadowolony to nie płacił, a przynajmniej nie całości kwoty. Załóżmy, że przynosi mi dysk do wymiany. Na pierwszy rzut oka mówię, że raczej jest nieodpowiedni, ale jak chce to mogę spróbawać czy będzie działał z tym komputerem. Po wymianie okazuje się, że nie, więc wkładam powrotnie stary. Teraz mam pytanie!!!! Czy klient płaci za dwukrotne włożenie dysku???? U mnie najczęściej nie płacił, gdyż ja jako "specjalista" od razu powinnam wiedzieć, że jest to nieodpowiedni dysk i odmówić. Ewentualnie płaci symboliczną kwotę za tzw. poradę, konsultację czy coś w tym rodzaju.

Myślcie sobie co chcecie, ale ja uważam, że to jest oszustwo i chęć szybkiego, nieuczciwego dorobienia się.
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Lip 19, 2011 23:44   

mi on podczas wymiany opon przy odkrecaniu kola zawsze upier*** jakas szpile w moim nissanie, a zeby to naprawic, to juz rece umywal..

dlatego przestalem jezdzic do niego, jak juz musze jechac bo druty mi wystaja, to jade do znajomego ktory ma wulkanizacje i tam za pol darmo mi robi wsio o co poprosze :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Fery
Kierowca Rajdowy
GHOST RIDER


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1572
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: Wto Lip 19, 2011 23:45   

Cały Hary !!!
Mnie wykasował 5 zł za dopełnienie jednego koła bo było mało powietrza, brakowało 0,5 bara he. Złotówkę to by kulał do Lubichowa i z powrotem... :mrgreen:
Masz nauczkę Anik bo trzeba było zaglądnąc do działu POLECAMY i z pewnością znalazłabyś dobrego specjalistę ok kółek.... :grin:
_________________



Tylko bokiem mozna uciec od codzienności >> DRIFT
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 01:06   

No ale teraz dzięki Ani wiemy że ten pan jest odradzany więc mądrość nam przekazała za co dziękujemy :)
_________________

 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 01:06   

dokladnie jak Ferry pisze
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 02:30   

w dodatku kiedys jak bylem, to stal u nich nowka Lancer Evo IX. po chwili gosciu odjechal i za chwilke telefon od wlasciciela Evo. okazalo sie , ze zapomnieli kola przykrecic ... Wtedy zwatpilem czy aby napewno robie, ze chce tam wymienic opony no i glupi zostalem, wlasnie wtedy upier**** mi szpile ...
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 02:31   

edis * czy aby napewno "dobrze" robie :P sorrka :roll:
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 08:50   

Czyli jednym słowem "specjaliści"
Cóż, myślałam, że założyć oponę na prostą felgę to każdy kto ma sprzęt potrafi. Właściwie założyć założyli, ale myśleć nie myśleli, bo jeśli nie byli pewni czy będą pasować to po jakiego grzyba zdjęli wszystkie, założyli wszystkie nowe i dopiero niespodzianka.
Trzeba było zdjąć mi jedną z przodu, jedną z tyłu, a oponkę wymienić na jednym kole i najpierw przymiarkę zrobić. Tym sposobem zapłaciła bym za dwie, a nie dwukrotną zmianę opon, lub niezmianę. Tirem bym podjechała to pewnie taniej by wyszło ;)
Teraz czekam na opinię, czy wymią opony w "oponeo", jeśli się zgodzą, to kolejny wydatek na ponowną wymianę, czyli jednym słowem sumując będzie 220 zł za wymianę oponek.

Szkoda, że tak mało jeszcze osób jest na forum, bo chętnie bym temu Panu zrobiła reklamę o szerszym zasięgu ;)
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 23:13   

jak chcesz zawsze mozemy podjechac do mojego znajomego, facet ma swoja wulkanizacje i zna sie na tym co robi.
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 23:21   

ee tam jesli chodzi o oponki itp to jest Petroniusz kolo mlyna czy wulkanizacja na prusa -ceny maja dobre i roboty nie partacza -ja bynajmniej nie slyszalem
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:15   

Poczekam na wymianę oponek w Oponeo i wtedy gdzieś pojadę z polecanych przez Was miejsc.
Wczoraj ojciec też zadzwonił tam gdzie on zmienia - to gdzieś na Hermanowie i koszt wymiany kompletu na alusach to 40 zeta.
Na Lubichowskiej to na stalowych 60 zł i alusy 70 zł + wentylki, więc niezła przebitka.

Cóż, mądry Polak po szkodzie ....

..... i to podwójnej, bo paragon mam 2 x 70 zł - usługa i 10 kominki
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 13:14   

Jak zmienialismy opony w jeepie to robilismy to na PKS, wtedy to kosztowalo chyba 5zl od kola za stalowe i 10 od kola za alusy.
_________________

 
 
 
Fery
Kierowca Rajdowy
GHOST RIDER


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1572
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 23:38   

Anik napisał/a:
Wczoraj ojciec też zadzwonił tam gdzie on zmienia - to gdzieś na Hermanowie i koszt wymiany kompletu na alusach to 40 zeta.


no dokładnie u tego gościa na hermanowie a dokładniej aię nazywa Pisak. FHU. Pisanko Henio
Gryfa Pomorskiego 28 wymieniam oponki i zawsze było oki, oponki też ma w dobrych cenach....
_________________



Tylko bokiem mozna uciec od codzienności >> DRIFT
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 19:24   

Fery600 napisał/a:
Anik napisał/a:
Wczoraj ojciec też zadzwonił tam gdzie on zmienia - to gdzieś na Hermanowie i koszt wymiany kompletu na alusach to 40 zeta.


no dokładnie u tego gościa na hermanowie a dokładniej aię nazywa Pisak. FHU. Pisanko Henio
Gryfa Pomorskiego 28 wymieniam oponki i zawsze było oki, oponki też ma w dobrych cenach....


też tam zawsze jezdze, ceny ok, fachowa obsluga i zawsze znajdą czas
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 19:53   

150zł za wymiane opon na stalówkach, ja pitole, co za zdzierstwo!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12