autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyciemnienie kloszy lamp
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:26   Przyciemnienie kloszy lamp

Mój ulubiony kolor to czarny i w tym kolorze lubię mieć pomalowane elementy samochodu.Od razu po zakupie auta wiem że będę miał w nim przyciemnione klosze lamp i tak też się zawsze staje :D Zawsze przyciemniałem klosz od zewnątrz bo lubię ten efekt,ale można się bawić w malowanie od środka.Ja opiszę malowanie od zewnątrz.Do tego celu należy zaopatrzyć się w lakier do kloszy lamp (koszt od 10 do max 16zł),rozpuszczalnik (do odtłuszczenia klosza i do ewentualnego zmycia lakieru jak damy za dużo.rozpuszczalnik np chlorokauczukowy),taśmę malarską (ta żółta papierowa) i gazety by zakryć te elementy których nie chcemy uwalić farbą.Gdy mamy już zabezpieczone karoserię papierami by jej nie pomalować, natryskujemy lakier bardzo cienką warstwą i dajemy do wyschnięcia.Ten lakier bardzo lubi zacząć ściekać więc malujmy cienkimi warstwami w odstępach czasowych po 20 minut na warstwę.Wiadomo im więcej warstw tym klosz lampy jest ciemniejszy.Uważajcie bo jak będzie za ciemna to nikt nie dostrzeże tego że hamujecie i jest pretekst że wypadek był przez niewidoczne światła :wink:



Efekt na przednich lampach od kierunkowskazów, bardzo ciemne :twisted:

 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:32   

Nie nie to nie dla mnie. Ja tam wole pomaranczowe kierunki :D Jak dla mnie do Hondy tylko JDM :)
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:38   

Ja nienawidzę pomarańczowych kloszy i nigdy nie będę jeździł autem które jest identyczne jak pozostałe seryjne auta więc zawsze od siebie coś dorzucam :)
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:49   

Więc i ja się do łącze ostatnimi czasy postanowiłem zrobić tzw.: "smooked front"

Przed : http://www.fotosik.pl/sho...63d09d58360c022

Po : http://www.fotosik.pl/sho...75e6d106636aef1

Jak można zauważyć pomalowanie zostały nie tylko kierunkowskazy (od zewnątrz) i reflektory ( malowane od wewnątrz). Reflektor został rozebrany i pomalowany został odbłyśnik reflektora oczywiście nie cały tylko część, która jest chropowata co spowodowało, że lampa wizualnie jest ciemna a świeci tak samo jak przed malowaniem. Niestety w przypadku malowania odbłyśnika jest go łatwo uszkodzić czego sam doświadczyłem :( Więc nie radzę oklejać odbłyśnika taśmą malarską ( wskazówka z kilku forów internetowych:( ) ja sam przykładałem miękką szmatkę i malowałem kawałkami. a na koniec składając lampę smarowałem brzegi szkła sylikonem by zapobiec parowaniu lamp :)
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:58   

Wiem coś o tym :D



Przed



Po





Nawet nie wiedziałem że to się tak nazywa a już to miałem :D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 23:31   

a nie lepiej mieć normalne światła,

chociaż u mnie są hidy nastawione na jakieś 7000 kelwinów co daje mocne niebieskie światło :D lampy sa zrobione ala GTA czyli polerka kloszy i lamp :D
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 23:55   

TA Krzysiu wiem, osatnio jechaęłs za nami i mocno dawało po oczach:(

Jak xeno to soczewka i najelepiej dedykowana (D2S)

Ja z tyłu tez przyciemniłem lampki bo paskudnie wygalda seria:)
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 00:03   

Spoko ja mam bi xenon 8000 kelwinów na zwykłej lampie ze strukturą a nikogo nie oślepia, wiem bo sprawdzałem a i mi nikt nie machał światłami że go rażę :wink:
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 00:28   

to jedz na stacje i sprawdz jak swieci a wogóle jak popada lub sie zabrudza:)

ja mialem i sprawdzilem po jakims czasie wywalilem i zalozylem porzadne zarówki ale kazdy robi to co lubi :)
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 00:30   

Kolego, ze dwa razy Cie spotkąłem na mieście, nie mrugałem bo zasłaniałem oczy :twisted:

Powaga, oślepia nawet w ciagu dnia, zwykły reflektor mocno rozprasza tak mocne światło
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 00:42   

Lincoln nie przesadzaj, Hondy to niskie auta i maksymalne ustawienie świateł w górę nie powoduje że oślepia się kogoś :P Wiem o tym bo nie jednokrotnie to sprawdzałem, a co do przeglądu to przeszedł na xenonach i nawet słowa nie powiedzieli o tym że jest coś nie tak :D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 10:45   

Lincoln napisał:
TA Krzysiu wiem, osatnio jechaęłs za nami i mocno dawało po oczach:(

Jak xeno to soczewka i najelepiej dedykowana (D2S)

Ja z tyłu tez przyciemniłem lampki bo paskudnie wygalda seria:)




wiem dlatego je obniżyłem jak jechałem za wami, a swoją drogą sam bym tego nie robił ale już było to nie chce mi się zmieniać teraz na standardowe zwłaszcza że jak jadę w nocy to świecą dobrze nie to co seria w Alfie.



Natomiast Ci co szprajem malują te lampy a nie przeszkadza wam że potem słabiej świeci. Cudów nie ma. Światło misi być słabsze skoro zamalowane.
 
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 19:21   

Krzysiu bynajmniej w moim przypadku nie odczułem różnicy bo nie malowałem szkła tylko obwódkę na odbłyśniku co spowodowało że wizualnie lampa jest ciemna a świeci tak samo :) Oryginalnie Ford i parę innych marek stosowało podobny zabieg:)
 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:48   

Ja też będę przyciemniał kierynki przednie małe boczne i blędę na klapie bo nie będzie pasować do lexusów.
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:51   

ja mam zamiar przyciemnić szyby boczne i tylnią jaki jest koszt wie może ktoś ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11