autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Krzysztof
Czw Wrz 12, 2013 23:29
Polo 6N Natt i Lemura
Autor Wiadomość
Lemurh3m
Maniak Resoraków
mów mi Lemur


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 81
Skąd: Pelplin
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 13:13   Polo 6N Natt i Lemura

tak więc 10 sierpnia zakupiłem szarą Polóweczke która była nieco głosem rozsądku ale sukcesywnie chcę podnosić komfort jazdy i fajność tego autka ;) jeśli portfel pozwoli postaram się pokazać że takie autko też może być fajne ale jednocześnie tanie w eksploatacji

MODEL: Polo 6N 3 drzwi

SILNIK: seryjny benzynowy 1.6,

UKLAD DOLOTOWY: w planach stożek,

UKLAD WYDECHOWY: kiedyś może coś delikatnie mruczącego,

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: elektryczne szyby,

UKLAD NAPĘDOWY: seria,

ZAWIESZENIE: w planach sprężyny -40 mm, felgi 16 cali AEZ,

UKLAD HAMULCOWY: kiedyś może tarcze z tyłu,

BODY-KIT: dymione lampy z tyłu i kierunkowskazy, lekko przyciemniane szyby,

ŚRODEK: złamany stelaż w oparciu ;p w planach kiera Momo, folia carbon albo matowe aluminium, obicie boczków jakimś materiałem

CAR-AUDIO: narazie nie gra ale powoli będą wpadać maty wygłuszające i głośniki

a narazie trzeba opłacić OC, przejestrować, wymienić olej, rozrząd itd. fotki wpadną jak wrócę z delegacji ;)
_________________
Renowacja felg i części pojazdów. Malowanie farbami piecowymi, hydrografika, spawanie, prostowanie felg, polerowanie. dla forumowiczów RABAT
 
 
 
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 14:45   

no auto może być ciekawe... znam parę fajnych 6enek...

co do modyfikacji to radziłbym nie wkładać stożka do seryjnego silnika jeśli ma być ekonomiczne i dynamiczne... Fakt dżwięk jest fajniejszy ale w wielu przypadkach założenie stożka pod serię powoduje zbyt bogatą mieszankę paliwową w powietrza a odbija się to na spalaniu i mocy auta...

co do kół... 16" w polo są dobre i wchodzą ale wiąże się z tym też niska opona maksymalnie 40 profil bo inaczej będzie Ci tarło a na większym balonie pomimo -40 i tak będzie stał jak taczka...

Ale oczywiście to tylko moje sugestie... :-)

Czekamy na fotki... Powodzonka w Modach...
_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
 
 
pietro
Mistrz Kierownicy
bus driver ;)



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 2732
Skąd: się znamy?
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 21:03   

Plany ambitne ... przerabialiśmy z Natalia 16" w Polo na profilu 45 i tył zostawiliśmy seryjny a przód kit -40 i powiem że dobrze było choć ciasno się robi i rzeczywiście trze o plastiki na nierównościach ... ale to się tam da ;) Jak chcesz podejrzeć to looknij na temat "Polo 6n by Natalia" Powodzenia w realizacji planów ;)
_________________
było:

406 Pininfarina 133 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=3444
Passat V6 USA 192 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=4766
Toyota AE92 SI 105 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5135
Mazda RX-8 193 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5576
Mondeo ST220 226 PS http://www.autostarogard....p?p=88952#88952
Mercedes CE230 132 PS http://autostarogard.pl/viewtopic.php?t=6426


"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" Walter Röhl
 
 
Lemurh3m
Maniak Resoraków
mów mi Lemur


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 81
Skąd: Pelplin
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 22:05   

no Pietro tą Polówkę Natalii oglądałem i to nie raz, właśnie dlatego postanowiłem wsadzić tam felgi 16 cali które już mam ale na oponach o profilu 45. narazie na nasze drogi wystarczy chociaż wiem że będzie wysoko ale z czasem wszystko sie dopracuje ;) co do stożka, to raczej plan na później chociaż może wstawię tam zwykłego KN'a
_________________
Renowacja felg i części pojazdów. Malowanie farbami piecowymi, hydrografika, spawanie, prostowanie felg, polerowanie. dla forumowiczów RABAT
 
 
 
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Śro Sie 14, 2013 01:15   

ooo... wkładka to już co innego i przynajmniej nie ma problemu z umocowaniem dolotu :-)

gdzieś miałem też foty kumpla polo na polerowanych 16 porsche... jak znajdę to ci wrzuce do podglądu...
_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
 
 
Lemurh3m
Maniak Resoraków
mów mi Lemur


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 81
Skąd: Pelplin
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 02:02   

no fajnie by bylo gdybys wyszperal ta fotke :) tak wgl to mysle ze bedzie trzeba dorobic pierscienie centrujace zeby nowe felgi nie bily tylko nie wiem jak to zrobic, czy u tokarza czy gdzies kupic i przerobic plastikowe (bo takie mialem w pierwszym aucie)
_________________
Renowacja felg i części pojazdów. Malowanie farbami piecowymi, hydrografika, spawanie, prostowanie felg, polerowanie. dla forumowiczów RABAT
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 03:47   

mateusz_uber napisał/a:
no auto może być ciekawe... znam parę fajnych 6enek...

co do modyfikacji to radziłbym nie wkładać stożka do seryjnego silnika jeśli ma być ekonomiczne i dynamiczne... Fakt dżwięk jest fajniejszy ale w wielu przypadkach założenie stożka pod serię powoduje zbyt bogatą mieszankę paliwową w powietrza a odbija się to na spalaniu i mocy auta...

co do kół... 16" w polo są dobre i wchodzą ale wiąże się z tym też niska opona maksymalnie 40 profil bo inaczej będzie Ci tarło a na większym balonie pomimo -40 i tak będzie stał jak taczka...

Ale oczywiście to tylko moje sugestie... :-)

Czekamy na fotki... Powodzonka w Modach...

''powoduje zbyt bogatą mieszankę paliwową w powietrza a odbija się to na spalaniu i mocy auta...''
chyba nie rozumiem chyba, nie sądzisz ze stosunek powietrza do paliwa wzrośnie na tyle że to odczuje ? przecie to tylko stożek...
Ostatnio zmieniony przez EDI Czw Sie 15, 2013 03:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 13:28   

nie jestem aż tak mocny w tych tematach... ale zrobiłem to w Vectrze A 1.6 i samochód był słabszy i więcej palił... kupiony w niemczech z przebiegiem 184000km stan igła rozwijał maksymalna prędkość 195km/h według nawigacji a po przeróbce ledwo 164km/h wię jednak coś w tym jest... a spalanie w trasie skok o litr a w mieście o spore dwa... więc co w tym opłacalnego?

Lemur: pierścienie dorwiesz na allegro bez żadnych przeróbek...

a tu masz fotke poglądową...

_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
Ostatnio zmieniony przez mateusz_uber Czw Sie 15, 2013 13:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 13:39   

Pierścienie dorwiesz w każdym sklepie motoryzacyjnym.
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 21:47   

mateusz_uber napisał/a:
nie jestem aż tak mocny w tych tematach... ale zrobiłem to w Vectrze A 1.6 i samochód był słabszy i więcej palił... kupiony w niemczech z przebiegiem 184000km stan igła rozwijał maksymalna prędkość 195km/h według nawigacji a po przeróbce ledwo 164km/h wię jednak coś w tym jest... a spalanie w trasie skok o litr a w mieście o spore dwa... więc co w tym opłacalnego?

Lemur: pierścienie dorwiesz na allegro bez żadnych przeróbek...

a tu masz fotke poglądową...

[url=http://images64.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]
i co wróciłeś do seryjnego filtru i jak ręką odjął ? może wywaliłeś też przepływkę czy coś i dla tego...bo mega dziwne by dając stożek spalanie wzrosło o spore dwa litry , to mnie nawet o tyle nie wzrosło a dałem stożek większe wtryski o doładowaniu już nie wspomnę... albo sonde miałeś zesraną nie wiem
Ostatnio zmieniony przez EDI Czw Sie 15, 2013 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lemurh3m
Maniak Resoraków
mów mi Lemur


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 81
Skąd: Pelplin
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 21:52   

sam stożek nie może aż tyle narobić chyba że zamontujesz dmuchającą na niego gorącym powietrzem suszarkę do włosów hehe
_________________
Renowacja felg i części pojazdów. Malowanie farbami piecowymi, hydrografika, spawanie, prostowanie felg, polerowanie. dla forumowiczów RABAT
 
 
 
Lemurh3m
Maniak Resoraków
mów mi Lemur


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 81
Skąd: Pelplin
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 21:58   

no i są pierwsze fotki Polówki ;)
już na felgach 16'




_________________
Renowacja felg i części pojazdów. Malowanie farbami piecowymi, hydrografika, spawanie, prostowanie felg, polerowanie. dla forumowiczów RABAT
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pią Sie 16, 2013 23:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 02:03   

przepływka byla na miejscu a stożek odgrodzony sporym kawałkiem płyty aluminiowej ale fakt ten że dostawał więcej powietrza był winny i właśnie po powrocie do ori układu a wstawieniu wkładki k&n wszystko było w porządku... ale nie zaśmiecajmy koledze projektu...

fajny kolorek Polo... kółeczka mogą być... tylko faktycznie troszeczkę niżej by się przydało... nie mówie tu niewiadomo o czym bo trzeba normalnie jeździć po mieście ale troszkę podkreśliło by wygląd... ładnie ładnie... :-)
_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
 
 
Natalia
Maniak Resoraków



Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 57
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 16:14   

bardzo ładne Polo, oby służyło bezawaryjnie ;) fajne felgi
 
 
Lemurh3m
Maniak Resoraków
mów mi Lemur


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 81
Skąd: Pelplin
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 21:47   

co do felg to dziękuję Natalio ;p chociaż chyba je okleję albo pomaluję bo mają kilka rys tak samo będzie z felgami które chcę założyć na zimę a na aucie wyglądały tak gdy je kupiłem http://files.tinypic.pl/i/00432/zvn658z1aj8o.jpg
jeśli chodzi o glebę to myślałem o sprężynach -40 tylko wtedy profil opony pewnie nie mógłby przekraczać 35 mm. teraz mam 45 i ledwo sie mieszczą. doradźcie jakie kolory widzicie na letnich i zimowych kołach ;D
_________________
Renowacja felg i części pojazdów. Malowanie farbami piecowymi, hydrografika, spawanie, prostowanie felg, polerowanie. dla forumowiczów RABAT
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17