autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opel manta A lub B
Autor Wiadomość
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 00:50   

Mam plan kupić skyline tez daje sobie tak z max 5 lat :D
Z doświadczenia wiem że pierw lepiej myślić jak hajs uzbierać potem można myśleć co tu modzić :)
 
 
Teos
Kierowca Rajdowy
MatiMati



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 866
Skąd: Okolice STG
Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 02:00   

rusek13 napisał/a:


To samo sobie pomyślałem, plany to ja mam różne rs'y i cosworth'y po głowie latatją a nawet i baiło niebieskie śmigła, za to efekty mizerne, wiec raczej biorę poprawkę na marzycieli, no ale mam nadzieję byc pozytywnie zaskoczony..


Ja podobnie ale udalo mi sie zrobic chociaz repilke Coswortha.
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 07:08   

Lincoln napisał/a:
Pierw byś przyjechał pokazać tą stuningowaną Hondę, a nie tu takie sny na jawie opisujesz.
Mateuh, bo Manta ładniejsza :mrgreen:
no planów tyle ze hoho , malowanie hondy a gdzie tu realizacja reszty planów ;D a juz po głowie inny projekt widmo
 
 
tomekHEG4
Maniak Resoraków


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 100
Skąd: Starogard Gd
Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 21:45   

hymm marzeniem była honda z silniek VTI ponad 150-160 kucy taka prawda mażenie spełnione wiec myśle o 2 aucie w którym mógłbym grzebać sobie powoli w szopie

Nie wiem czy to tak aż bardzo nierealne zależy dla kogo.
jeśli ktoś nie pije nie chodzi na imprezy itp to ma z czego odłożyć mój jedyny wydatek to paliwo na dojazdy do pracy;)

niektorzy mają tu auta po 20 tyś i wiecej wiec czemu nie można sprawić auta sobie za 10 w ciagu 5 lat przykłądowo i to jeszcze nie wykładajac odrazu a powoli ?

Co do hondy bedzie malowana w ten sam kolor narazie założyłem do środka kubeł pasy szelkowe i wywaliłem tył( jeszcze zostały plastiki)
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 16:07   

tomekHEG4 napisał/a:
hymm marzeniem była honda z silniek VTI ponad 150-160 kucy taka prawda mażenie spełnione wiec myśle o 2 aucie w którym mógłbym grzebać sobie powoli w szopie

Nie wiem czy to tak aż bardzo nierealne zależy dla kogo.
jeśli ktoś nie pije nie chodzi na imprezy itp to ma z czego odłożyć mój jedyny wydatek to paliwo na dojazdy do pracy;)

niektorzy mają tu auta po 20 tyś i wiecej wiec czemu nie można sprawić auta sobie za 10 w ciagu 5 lat przykłądowo i to jeszcze nie wykładajac odrazu a powoli ?

Co do hondy bedzie malowana w ten sam kolor narazie założyłem do środka kubeł pasy szelkowe i wywaliłem tył( jeszcze zostały plastiki)
a podobno chcesz sprzedac I przerzucić się na 200sx info z yakuzatczew i malować też nie chcesz jak sam napisałeś tam w poście , gubisz się nieco w swoich planach albo co 7h masz inne wnioskujac po godzinie napisania tamtego
Ostatnio zmieniony przez EDI Sob Kwi 05, 2014 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 00:54   

tomekHEG4 napisał/a:
codziennie jeżdze honda na miescie raz nawet byłem 15 na rynku wiec widac mnie napewno na miescie;) a co do Opla to plan na 2-3 moze 5 lat powolnego składania dla zabawy i by samemu cos miec do roboty popołudniami

Mante dostane za 3-5 tyś czyli nie dużo a czesci powoli można kupować wiec czemu miałbyc to sen na jawie jesli to osiągalne dla każdego pracującego i normalnie zarabiającego człowieka he


ta.. bo swap to tylko mieć i auto i wstawić silnik.. bla, bla, bla..

Manta za 3-5k. PLN to towar dla armatowskiego czy innego pirostalu!!!

licząc na szybko - mały kosztorys:
- zakup auta w stanie do renowacji 5-10 k. PLN
- blacharka (nie oszukujmy się - będzie zgnite mniej lub bardziej) 2-5 k. PLN
- lakierowanie 5 k. PLN
- motor z osprzetem, wiązka, skrzynią, sprzęgłem 3-10 k. PLN (najtaniej z tego co pisałeś wyjdzie C30XE, M60 z BMW będzie już droższe.. kompletne 2JZ dobije już do 5 cyfrowej kwoty)
- zawias w tak mocnym aucie to podstawa wszystkie tuleje i sworznie do wymiany 1k. PLN
- sprężyny, resory, amory 1-5 k. PLN
- zrobienie wału, wyważenie, ciekawe czy most wytrzyma 1-2 k. PLN
- na czymś auto powinno się toczyć czyli koła 1-? k. PLN

do tego dopasowanie/dorobienie chłodnic, jakieś lepsze stabilizatory, klatka w tak wiotkim youngtimerze mile widziana, renowacja wnetrza, jakieś lepsze foteliki.. masę pierdół które wyjdą w trakcie..

najtaniej by zrobić klasyka z mocnym motorkiem to 15-20.000zł i to przy dużym nakładzie pracy własnej.. jak się trochę zaszaleje - łatwo podwoimy albo i potroimy tę kwotę.. czy warto? na pewno.. mimo że 99.9% osób powie że to bez sensu..

=====================
i na koniec - wierz mi lub nie... ale w mancie przy jej masie 150-180 PS wymiata a do tego wystarczy C20XE :mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 19:56   

BEZ SENSU ... bez sensu jest tylko brak funduszy na spełnianie takich marzeń
:cry:
wiem po sobie :mrgreen:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12