autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Auto z automatem do 25tys. Jakie ?
Autor Wiadomość
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 21:26   Auto z automatem do 25tys. Jakie ?

Jak niektórzy wiedzą zamierzam zmieniać za jakiś czas auto, następne ma być ze skrzynią automatyczną. Taki mój kaprys. Jeżeli chodzi o wymagania:

- ma być to auto w miarę wygodne,
- najlepiej powyżej 2000 roku,
- koniecznie skóry,
- klima
-silnik minimum 200KM, najlepiej rzędowy

Pod uwagę biorę tylko i wyłącznie silniki benzynowe z pośrednim wtryskiem paliwa, ze względu na możliwość zagazowania.

Auta które brałem pod uwagę:

- BMW E39 530i (M54B30) tylko sedan w M-Pakiecie.

- Mercedes CLK W209 3.2 V6

- BMW E46 330Ci - tylko Coupe w M-Pakiecie.


Zastanawiałem się również nad:

- BMW E60 530i - jednak opinie o aucie nieco zniechęcają, ceny samych części do przeżycia, sprawdzałem.

- BMW E38 740i - jednak to zawsze V8, dwie głowice, jeżeli bez Vanosów to nie ciekawy rocznik

- Lexus GS430 II - auto ok, niskie spalanie jak na V8, wysoka jakość wykończenia, jednak dostępność części mizerna, a kupowanie po allegro mnie nie bawi, kolejny minus to V8 napędzane paskiem rozrządu, a nie łańcuchem.


Najbardziej pasuje mi E39, jednak ceny jakie osiągają te auta w takiej opcji która mi odpowiada są rażące. Bo jednak 20-27 tyś. za E39 z 2001-02 roku to sporo.

Kilka przykładów:

http://otomoto.pl/oferta/...t-ID6ybjQx.html

http://otomoto.pl/oferta/...a-ID6yblpf.html - ta nawet bez M-Pakietu

Niestety, ale na portalach zagranicznych takich jak AutoScout, czy Mobile.de nie wygląda to nic lepiej. Przykładowo Mercedesa CLK w wersji Avantgarde można kupić za 17 tys. - oto przykład:

http://www.autoscout24.pl...ebrny-273135013


Pytanie do was, czy jest jeszcze coś ciekawego co przeoczyłem ? Nie mówię tu o wynalazkach. Chcę auta, do którego dostanę wszystko, BMW czy Mercedes są dlatego dla mnie faworytami. Jeżeli chodzi o osiągi to nie jest jakiś mega priorytet, bo ma to być auto do wygodnego przemieszczania się z punktu A do puntktu B.

Proszę o propozycje ;)
Ostatnio zmieniony przez Karol Wto Wrz 29, 2015 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 22:24   

Karol napisał/a:
Nie mówię tu o wynalazkach


najlepsze auta były kiedyś wynalazkami :) i generalnie opisz co to znaczy bo nie wiem,

Wszystkie te co podałeś są fajne, oczywiście CLK najfajniejszy, chyba, że jednak E39 ale obowiązkowo z V8 nie wiem czego tu się bać, zobacz auto ferego jak jeździ i żyje :)

Lexus to dla mnie przykład mało popularnego auta a rozumiem, że takie własnie nazywasz wynalazkami,
Karol napisał/a:
Chcę auta, do którego dostanę wszystko, BMW czy Mercedes są dlatego dla mnie faworytami.


wiesz to nie lata 90 gdzie może ciężko było z częściami teraz wszystko jest na allegro i innych portalach bez problemu.

Wiesz pamiętaj też, że kto nie ryzykuje nie pije szampana :) często mogliśmy wygrać ale nawet nie potrafiliśmy spróbować :)

w Twoim budżecie się nie łapie, ale poczekaj do zimy będzie taniej, podobno pod tym wspaniałym nadwoziem jest mercedes
http://otomoto.pl/oferta/...a-ID6yaYWf.html

wiem wiem manual :) ale kto wie może do zimy ceny spadną
http://otomoto.pl/oferta/...e-ID6y3YxR.html
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 23:03   

Wynalazkiem jest właśnie 300C, a o Crossfire nie wspominając. Do 300C szukałem kiedyś gratów do tego dla klienta i nie było łatwo... Ceny też nie ciekawe, to zdecydowanie odpada.
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 23:11   

..pamiętam jak dyskutowaliśmy kiedyś o róznych E39.. ale do rzeczy..

- jak automat to tylko LEXUS bez 2 czy nawet 3 zdań..

- jak M54B30 w E39 to tylko MANUAL!! bez gadania!!

- E46 330Ci -skrzynia jak powyższym E39 - MANUAL!! druga sprawa, dyskusyjna wrecz to ten komfort w tym modelu ;-)

- E60 530.. budżet na zakup 10-15 tyś wyższy niż przytoczone E39..

- ten CLK - fajna opcja, ale.. CLK jest oparte technicznie o W202 - a jak wiadomo to stare kino.. znalezienie auta bez rdzy-możliwe, ale.. znajomy ostatnio sprowadził z niemcowni CLK 2001 430V8.. auto kupione za 5k. Euro plus opłaty.. utrzymanie stanu idealnego wyklucza jazdy ta gwiazdeczką pomiedzy listopadem a kwietniem każdego roku.. ;-)

- E38 tylko z końca produkcji! najlepsze modele po lifcie.. ale to już w sumie klasyk..

z przytoczonych - w Twoich kryteriach wybrałbym Lexusa GS IIgen 3.0 - fenomenalny silnik - rzędowa szóstka 2JZ-GE albo V8 którą trudniej nabyć bo jest w zdecydowanej mniejszości.. jak dla mnie pasek jest o wiele lepszy od łańcucha, trwałość i jakość automatów Lexusa to światowa czołówka, praca motorów - poezja.. zawias może nie tak sportowy jak w BMW czy Mercedesie.. ale jak nie masz planów na torze Poznań.. ;-) ale jest RWD.. co do części - ja problemu nie widzę.. mam kilku klientów z róznymi Lexami i poza eksploatacyjnymi materiałami nic sie nie sprzedaje ..bo nie musi.. raz sprzedałem piastę z łożyskiem do RX-a za 2 i pół klocka - ale płaciła ubzepieczalnia (autko po szkodzie)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 23:43   

Wynalazek – nowatorskie, oryginalne rozwiązanie problemu technicznego. W naukach inżynieryjnych i badaniach produktowych wynalazek najczęściej przybiera postać nowego urządzenia lub jego elementu, metody lub procesu, dzięki którym możliwe jest wykonanie jakiejś czynności w sposób sprawniejszy, bezpieczniejszy, wydajniejszy, tańszy lub lepszy jakościowo. W naukach społecznych za wynalazki uznaje się także zdobycze niematerialne, jak druk, pieniądz czy pismo.


Karol napisał/a:
Wynalazkiem jest właśnie 300C, a o Crossfire nie wspominając.


a one nie są oparte na jakiś starych mercedesach ? To do wynalazku im dużo brakuje :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 12:35   

Krzysztof napisał/a:



Karol napisał/a:
Wynalazkiem jest właśnie 300C, a o Crossfire nie wspominając.


a one nie są oparte na jakiś starych mercedesach ? To do wynalazku im dużo brakuje :D



Z tego co mi wiadomo to nie ma nic wspólnego z mercedesem :)


conpress napisał/a:
- jak M54B30 w E39 to tylko MANUAL!! bez gadania!!


Proszę rozwiń swoją wypowiedź, dlaczego nie ? W razie awarii skrzynia ZF 5HP19 nie jest droga w zakupie. E39 z tym silnikiem i automatyczną skrzynią wg. autocentrum robi 7,6 do 100 km/h co uważam za dobry wynik.
Ostatnio zmieniony przez Karol Śro Wrz 30, 2015 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 19:19   

Walnij sobie coś takiego :)
http://allegro.pl/honda-a...5697761856.html
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 21:06   

Karol napisał/a:
Z tego co mi wiadomo to nie ma nic wspólnego z mercedesem


Crossfire z tego co piszą to Samochód dzieli 80% części z różnymi modelami Mercedesa

300C z tego co piszą to Samochód w ramach oszczędności został opracowany na bazie nieco już przestarzałej płyty podłogowej, której dawcą był Mercedes klasy E W210. Nie było to jedyne auto, z którego części zaadaptowano do amerykańskiego krążownika. Część pochodzi także z nowszej generacji E klasy W211

wiesz Karol przecież kupuj sobie co chcesz, ja zwyczajnie nie lubię złego doboru słów, bo wynalazek to jednak rzecz wyjątkowo fajna, jak by nie wynalazki to byś biegał za ogniem :)

Więc jak byś napisał, że szukasz auta popularnego a nie takiego mało spotykanego było by dla mnie wszystko jasne. :D

Chociaż i tak było :) tylko lubię dyskutować :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Wrz 30, 2015 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 21:22   

Z tym Chryslerem to szczerze mówiąc nie wiedziałem, jednak mimo wszystko nie jestem zainteresowany autami tej marki. Jak bym napisał, że szukam popularnego to pewnie podsyłane były by Passaty, A6 i inne z grupy VAG, za które serdecznie dziękuję :)

Ps. Forum jest po to, aby dyskutować, także wszystko jest jak należy. Najważniejsze, że dyskusja na poziomie.
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 23:35   

Co powiesz na A8 D2 2.8 lub 4.2 quattro , takie zagazowane...?
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 00:04   

arti napisał/a:
Co powiesz na A8 D2 2.8 lub 4.2 quattro , takie zagazowane...?


Jeździłem 4,2 - całkiem przyjemne auto, jednak to nie dla mnie, zbyt wysokie koszty utrzymania i awaryjna skrzynia, droga w naprawach.

Prawdopodobnie będzie E39.
Ostatnio zmieniony przez Karol Czw Paź 08, 2015 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 19:52   

Z tego samego powodu co ty chcesz cos normalnego europejskiego z automatem ja nie chce.

Jak czytam o automatach z Europy to mam wrażenie ze się psują.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 23:36   

Krzysztof napisał/a:


Jak czytam o automatach z Europy to mam wrażenie ze się psują.



Najbardziej się przyczynił do tej opinii multitronik z pasem transmisyjnym , awarie przy reszcie to brak odpowiedniej obsługi , czyli wymiany oleju i filtra w odpowiednich odstępach przebiegu i czasu.
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 00:49   

hmmm selespeed w fiatach to w ogóle materiał na osobny temat.... ;)

Na moje lexusik to najlepsza opcja.
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 10:48   

Dokładnie bierz lexa najlepiej z 2JZ :)

Coś takiego http://olx.pl/oferta/lexu...html#2dcf567c46
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14