autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
RedTURBO Civic B16a - by Kukiii
Autor Wiadomość
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 12:30   RedTURBO Civic B16a - by Kukiii

Siema.... no więc jak już się domagaliście to niech będzie :P
Na szybko, hondę mam 5...a może 6 lat.. kupiłem ją jako wolnossącą jednostkę z mocą 168Hp bodajże. Po 2 latach wpadł Eaton m62.. pierwszy sezon to 215HP, a kolejny to już 241HP i był lub nadal jest to najlepszy wynik b16 z m62 w PL :grin:
Kolejnym etapem był remont silnika... a jak remont to przy namowie Przemka (Przema72 z supercharger.pl) wpadło coś większego pod maskę...mianowicie kompresor IHI z mercedesa c32 AMG. Jest to jedyny taki projekt... chyba :P ja nie znalazłem nic takiego w necie ;)
Montaż trwał rok... ale pomimo wielu przeciwności, zmieściła się sprężarka i dwa lata cieszę się aktualnym setupem. To tyle z "rozprawki" ;)


Model:
-Civic EG6 1993 rok

Silnik:

- B16A JDM
- wymieniony rozrząd
- wtryski 750cm3 denso
- walbro 255
- wałek wydechowy C6
- reg. kółka rozrządu blox
- śruby głowicy oem
- uszczelka głowicy erling
- pierścienie npr
- panewki acl race
- uszczelniacze supertech
- uszczelka miski oem
- korby eagle+śruby ARP
- tłoki wiseco
- nowe kasowniki vtec'a
- map sensror 3B
- chłodnica oleju 11 rzędów
- zalane 5w50VR1 valvoline


Układ Dolotowy:
- złączki FMIC
- stożek
- blowoff gredy
- ssący replika skuk2
- intercooler fmic 230mm
- kompresor IHI z c32 AMG napędzany paskiem 7pk


Układ wydechowy:
- przelot 2.5 cala + tłumik M-Tech Oem look
- kol. wydechowy przerobiony pod kompresor + owinięty bandażem FMIC


Elektronika:
- strojenie Przema72 (supercharger.pl) x3
- seryjne ECU zastąpione ECU MASTER EMU
- fajkocewki (zamiast przewodów) + brak aparatu zapłonowego
- elektryczna pompa wspomagania /opel
- dołożona elektroniczna przepustnica na dolocie


Układ Napędowy:
- swap z y21 na S9B z LSD
- lekki zamach by Otoczak
- shortshifter
- sprzęgło spiekowe+wzmocniony docisk


Zawieszenie:
- gumy Energy Suspension
- gwint z regulacją twardości KONI 1150
- Felgi Advan 16" /repliki
- przednia oś Profilsport miękka mieszanka

Układ Hamulcowy:
- klocki P+T RH
- przód tarcze Ultimax USR850
- przewody w metalowym oplocie
- wymienione uszczelki w pompie ham.


Body Kit:
- widać na foto ;)

Car Audio:
- mało ważne


Moc:
360KM 330 NM


takie z humorem :D








Auto użytkuje na streecie ale odwiedzam jak jest opcja zawody 1/4 mili... ostatnia taka okazja nadarzyła się podczas Ogólnopolskiego Zlotu CIVIC KLUB POLSKA w Ułężu
Udało się zdobyć 2 miejsce w klasie open... pech chciał że finał był jednostronny / https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Prowadzę tez FanPage odnośnie projektu, na którym pisze na bieżąco co i jak z autem... https://www.facebook.com/EG6ihisupercharger

no to chyba tyle :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Sie 16, 2017 13:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 14:23   

W.morde.jakie.to.szybkie.:-) ile.masz najlepsze.et

Cos mowilem.ze.zapraszamy na.sierra.fan jak.cos.to niekatualne :-) :-) :-) :-)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 16:24   

spoko furman , taki nie pozorny z tyłu :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 18:03   

No no daje radę, prawie jak moje B18 :mrgreen: heheheh
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 20:13   

Ładnie pomodzona honda. A jak to jeździ? Jakieś czasy?
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 21:15   

:shock: ziom mam nadzieję że masz w tym klatkę... :?:
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 22:09   

krzywa momentu - bardzo fajna.. (w sumie idealna patrząc na pojemność motoru) przebieg krzywej mocy - jak dla mnie ideał ;-)

czekam z niecierpliwością na sparing z noblesem EG-ileś tam Ediego - jak pametam ciągle gadał o Twoim projekcie, czy to jak zmieniał żarówkę, czy jak montował większe IC.. nawet jak zmieniał pieluchę pączkowi to tylko mruczał pod nosem Kuki to, Kuki tamto..
:twisted:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 22:14   

conpress napisał/a:
krzywa momentu - bardzo fajna.. (w sumie idealna patrząc na pojemność motoru) przebieg krzywej mocy - jak dla mnie ideał ;-)

czekam z niecierpliwością na sparing z noblesem EG-ileś tam Ediego - jak pametam ciągle gadał o Twoim projekcie, czy to jak zmieniał żarówkę, czy jak montował większe IC.. nawet jak zmieniał pieluchę pączkowi to tylko mruczał pod nosem Kuki to, Kuki tamto..
:twisted:

Hehe tyś je chory , no myślę że w sierpniu coś się pojedzie 😁
Odpowiem za kukiego przed zmianą skrzyni i przed emu to robił 12,78 ? A w tym sezonie 12,9x
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 22:19   

EDI napisał/a:
(..)😁
Odpowiem za kukiego przed zmianą skrzyni i przed emu to robił 12,78 ? A w tym sezonie 12,9x


jakby go Niuton porządnie wystroił.. to by robił ..wysokie 13tki :-P

..taki dżołk, nie mogłem sie powstrzymać :razz: mimo że Krzysiek B. to fajny koleś :mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Śro Lip 20, 2016 14:30   

I to ja rozumiem budowane samemu kilka lat a nie kupione i zgrywanie kozaka. 3 najszybsze auto na forum chyba :)
ładnie wygląda z tym pakietem usa super jedzie i przede wszystkim na pewno przyciąga uwagę na ulicy :)

Zrób jakiegos spota pod makiem albo galerią w tcz przejechałbym się zobaczyć to auto zwłaszcza ze kiedyś takiego civika chciałem na pierwsze auto :)
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Śro Lip 20, 2016 20:44   

grilowałem 2 dni i nie miałem zasięgu.. już odpowiadam :P

grzeszak napisał/a:
Ładnie pomodzona honda. A jak to jeździ? Jakieś czasy?

Krzysztof napisał/a:
W.morde.jakie.to.szybkie.:-) ile.masz najlepsze.et

Cos mowilem.ze.zapraszamy na.sierra.fan jak.cos.to niekatualne :-) :-) :-) :-)

yyy za późno .. chyba przyjadę :P

moje najlepsze ET na starej (krótszej skrzyni ) w Olsztynie przy upale 30+ to 12.78...
w tym sezonie po zmianie skrzyni "marne" 12.9 ..ale nie było gdzie dobrze jechać. Wilcze jak sam wiesz trakcyjne słabo, Potem civic klub polska w Ułężu gdzie nastawiałem się na 12.8...wyszło 12.9 i to dlatego że cwiara była odmierzona... no nie była odmierzona profi i dalej przemilczę...każdy miał takie same warunki ale szkoda ze czasowo słabo... no i teraz zaś będą 2 razy Wilcze... więc w tym roku chyba nie zbliżę się nawet do NIŻEJ NIŻ 12.85

OSKA napisał/a:
spoko furman , taki nie pozorny z tyłu :)

gdyby tjuner mi nie wyciął kratek zderzaka to i z przodu było by ok

rusek13 napisał/a:
:shock: ziom mam nadzieję że masz w tym klatkę... :?:

nie mam.. był pomysł rolbara ale.. upadł - WAGA :D

conpress napisał/a:
krzywa momentu - bardzo fajna.. (w sumie idealna patrząc na pojemność motoru) przebieg krzywej mocy - jak dla mnie ideał ;-)

czekam z niecierpliwością na sparing z noblesem EG-ileś tam Ediego - jak pametam ciągle gadał o Twoim projekcie, czy to jak zmieniał żarówkę, czy jak montował większe IC.. nawet jak zmieniał pieluchę pączkowi to tylko mruczał pod nosem Kuki to, Kuki tamto..
:twisted:

aaa widzisz to on tak o mnie myśli że non stop czkawka i dupa mnie piecze ... :P a ja myślałem że to od alkoholu :D
noo jak to ktoś na innym forum napisał - przebieg jak przy mocnym wolnossącym v6 ;)
sparing z Edim już był... zrobił przy okazji swoją życiówkę ;)
FILM - https://www.youtube.com/watch?v=dgPkpTsoW2A
uważam że potencjał to auto ma zajebi*** (mowa o EDIM), trzeba się wjeździć, ogarnąć starty i będzie robiło czasy na poziomie mojej życiówki ! :)

Tomix napisał/a:
I to ja rozumiem budowane samemu kilka lat a nie kupione i zgrywanie kozaka. 3 najszybsze auto na forum chyba :)
ładnie wygląda z tym pakietem usa super jedzie i przede wszystkim na pewno przyciąga uwagę na ulicy :)

Zrób jakiegos spota pod makiem albo galerią w tcz przejechałbym się zobaczyć to auto zwłaszcza ze kiedyś takiego civika chciałem na pierwsze auto :)


auto nie koniecznie było budowane samemu, opiekę nad projektem trzyma Przema72...jako pierwszy zaczął swapować eatony do hondy a potem k20 do mazdy rx8 ;)
u nas spoty YAKUZA odbywają sie latem sporadycznie.. każdy korzysta ze słońca itp... ale jak coś to wpadnę do was lub jakoś inaczej :P

uuuuuffffff jak na przesłuchaniu :cool:
_________________
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Śro Lip 20, 2016 23:20   

kuki napisał/a:
aaa widzisz to on tak o mnie myśli że non stop czkawka i dupa mnie piecze ... a ja myślałem że to od alkoholu

Nie od tego cię piecze i a alkohol tylko usnieżył ból haha
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 08:47   

siema kuki . wkoncu dowiem sie dokladnie co ty z tym autem narobiles bo nawet nie ma czasu pogadac. honda prezentuje sie swietnie i widac ze swietnie smiga.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Śro Sie 03, 2016 23:56   

Łoo panie , honda szybsza niż wygląda :cool:
Naprawdę fajne modyfikacje.
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Wto Sie 09, 2016 09:30   

tak więc coś ode mnie... 5 Runda Grand Prix w Wilczych Laskach zaliczona...
Zaliczam ją do najbardziej udanych zawodów w tym roku... udało się wywalczyć 3 miejsce w klasie... co cieszy ale jeszcze bardziej to że w końcu udało się złamać niekorzystną barierę w tym sezonie jaką było 12.96 /chyba. Pierwsze dwa przejazdy średnie... 12,9X i 13,01 ... myślę sobie znowu ... ach ta długa skrzynia... pożyczyłem od Sawczena laptop ( DZIĘKI ) obniżyłem procedure startu, spuściłem jeszcze trochę powietrza w kołach i starty lekko poprawione co zaowocowało w ostatnim eliminacyjnym zrobieniem czasu 12.78!!!! PETARDA :D ! zabrakło 0.02 do wyrównania życiówki.... i z tym czasem zająłem 3 miejsce w eliminacjach... w półfinale zmierzyłem się z Bartezem i jego Ibizą(to już drugi raz jedziemy półfinał ;) ) Mimo dobrego czasu przejazdu ( 12,79 ) ulegam i z lepszym czasem przegranych w półfinale zajmuję 3 miejsce !
Cieszę się że w koooooooooooooooooooooooooooońcu schodzę poniżej 12,9.. założenie było żeby skończyć sezon chociażby z czasem 12,85, a udaje się zrobić w dwóch ostatnich przejazdach 12,78 i 12,79 ! tym bardziej że Wilcze nie słyną z trakcji...
Duża liczba przejazdów na zlocie Civic Klub Polska pozwoliła w miarę dobrze dobrać boost po biegach, procedure i kombinowanie z ciśnieniem w oponach że teraz lekkie poprawki i .. no i się udało... chyba da się odczuć to że JARAM SIĘ jak konar na ognisku :p

FILMIKI:
jak widać rywali w eliminacjach miałem grubyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyych :cool:
vs GTR 900+ / 12.96
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

vs Corvette / 13.01
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

vs Drag Civic Sawczen / 12.99
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

vs Golf II TDI / 12.78
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

PÓŁFINAŁ
vs Ibiza TDI 400hp / 12.79
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be


aaaa i wpadła maska w karbonie :wink:

niestety nie mam żadnych zdjęć z zawodów by pokazać jak auto prezentuje się z nową maską...może coś się pojawi na necie...
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13