autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
RedTURBO Civic B16a - by Kukiii
Autor Wiadomość
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Czw Cze 06, 2019 07:30   

Jest co czytać.gratulacje wyników.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Cze 13, 2019 13:28   

Dawid napisał/a:
Się rozpisałeś;
gratki za I miejsce w Pile.
12,09 to czas seryjnego Lambo Gallardo.
Czy pamiętasz jaki czas wtedy wykręcił mustang?
Świetny filmik z relacji z Torunia.


mustang 11.4 ET, best ET tego dnia w jego wykonaniu to 11.3 , dołożony kompresor i niecałe 700 koni

MICHAŁ napisał/a:
Jest co czytać.gratulacje wyników.

no jest, nie każdemu się chce :D
_________________
 
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Lip 13, 2019 11:54   

relacja z Wyścigi 1/4 mili III runda Fmic.pl Grand Prix Polski 1/4 mili .... będzie obszernie ;)

W Pile meldujemy się już w sobotę na treningu, niestety chmury przyniosły deszcze i udało się zrobić zaledwie dwa przejazdy treningowe. Lipa bo zatankowałem auto pod korek. Pełny zbiornik nie był dobrą opcją na niedzielne zawody ;) . Dwa przejazdy "wystarczyły" żeby pękł kolektor wydechowy... Pełna rezygnacja ... załamka... obdzwoniłem wszystkie ogłoszenia spawalnicze w Pile i niestety zerowe szanse. Niespodziewanie okazało się że team Łukasza (ProHURT) ma ze sobą wszystko... i na pace znalazł się TIG! :O WOW !
Agregat z prądem użyczyła ekipa Scsclub ! a spawaniem zajął się Marcin Kozieł z Kozieł performance garage . Oczywiście zaangażowanych w pomoc było więcej osób !
Kuba , Bartosz , Dawid , Piotr , Karol , Marcin , Mariusz i jeśli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam.
Auto finalnie w sobotę po 22 zostało złożone i można było pójść spać.

Niedzielne zawody zaczynamy od ET12.2 by móc stwierdzić że wszystko działa.... do czasu. Niestety po rozgrzaniu auto w kolejnych przejazdach łapało boost cut'y co wymusiło ściągnięcie doładowania z 4 biegu. Być może podczas ostatnich poprawek z Przema72 już wtedy kolektor po rozgrzaniu był nieszczelny bo borykaliśmy się z małymi problemami i w dniu zawodów po zaspawaniu przeładowywało pod pełnym obciążeniem. Oczywiście wszystkie te "przygody" wpływały niesprzyjająco na moje samopoczucie i wole walki o jak najlepsze czasy. Motywowany przez innych ostatecznie w kwali zajmuję 3 miejsce z czasem 12.13 ET. Warto odnotować iż w celu TESTÓW zakupiłem suchy lód by chłodzić intercooler... stelaż zbudowany na szybko w garażu i ... suchy lód zbija temp w kolejce ale wartość wydanych pieniędzy do efektu jest niemiarodajna i w przyszłości pomyślimy o innej alternatywie chłodzenia :)
Na tył dzięki uprzejmości Dawida wpadły wąskie koła na tył, na których auto czasem dało się ponieść bezwładnie przy mocniejszym podmuchu :D
Kuba z Karolem wpadli na pomysł zredukowania oporów co można zaobserwować na jednym ze zdjęć ;)
Dzięki urządzeniu DRAGY od Dogbox.pl mogłem śledzić czasy 0-100 oraz 100-200 na podstawie, których można było dostrzec błędy w przejazdach.

W półfinale przyszło mierzyć się z chyba najszybszym streetowym oplem ze stajni ProTurbo w PL i jednym z najszybszych obecnie aut w klasie STREET FWD TURBO. Postawiłem wszystko na czas reakcji... udało się wystartować lepiej o +/- 0,3 i dowieźć zwycięstwo do mety. Mateusz miał problem z 3 biegiem i szczęście w tym półfinale było po mojej stronie.

W finale walka z obecnie dominującym i najszybszym autem STREET FWD TURBO w historii polskiego Drag Racingu, Paweł i jego 800 konnym golfem II, który w tym roku dostał skrzynie DSG ( koniec problemów z zeszłego roku ze skrzynią ). W finale czas reakcji 0,1 ale Paweł zaskoczył i zrobił 0,05, z każdym metrem odjeżdżał by zniknąć :D
Zajmuję BARDZO DOBRE 2 MIEJSCE !!
Znajomi od razu zwracają uwagę że z czasu finałowego po odjęciu RT można doliczyć się nowego rekordu personalnego.... i tak się staje... w FINALE pojechałem ET 12,05 co jest moim NOWYM BEST ET !!!

Mimo szalonego weekendu, zrezygnowania, niepewności i nerwów wracam z 2 miejscem w klasie i nowym rekordem !!! to bardzo cieszy i rekompensuje to wszystko ! Same zawody również na wysokim poziomie ! BRAWO

Film z kwalifikacji :
vs Drag Civic
vs Ford Fiesta Turbo
vs Suzuki Swift DRAG AWD
vs - NIE PAMIĘTAM Z KIM :D
vs Suzuki Hayabusa

>>> https://www.youtube.com/watch?v=XHWYFhlGsO4

Gratulacje dla rywali za walkę !!! wysoko postawiona poprzeczka !
WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla sobotnich pomocników bo bez was nie byłoby finalnie tego co się udało w niedzielę !
i dziękuję wszystkim za wsparcie, pomoc i ATMOSFERĘ !
GRATULUJĘ też wielu zawodnikom nowych PERSONAL BEST ! Pilska ziemia jest "GRALEM" jak to powiedział Marek Spika :D

ℹ️Dzięki firmie Adwil Okna & Bramy oraz VALVOLINE VTD !













_________________
 
 
 
Dawid
Maniak Resoraków



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Lip 31, 2019 21:31   

Kolejny raz gratuluję, co wyjazd to lepsze wyniki.
_________________
BMW 523iA
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Czw Sie 01, 2019 08:11   

Gratulacje. Te pudełko z nr 1 czeka.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Nie Sie 04, 2019 22:38   

Szybka ta honda
Gratuluję!
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Śro Wrz 04, 2019 10:09   

Czas podsumować IV runda Fmic.pl Grand Prix Polski 1/4 mili 2019 .
EDIT: miała to być długa relacja ale postanowiłem że ją edytuję. Po co mam was zanudzać ;)

na lotnisku zjawiamy się w piątek w godzinach wieczornych w składzie JA, Kuba i Bartosz .
Integracja i spać. Sobotę zaczynamy jakoś koło godziny 9.
1 przejazd - boost cuty 3 i 4 bieg , aczkolwiek mimo wszystko przejazd z czasem 12.1 , i tylko 189 km/h na mecie.... więc było o co walczyć ;)
telefon do PRZEMA72, który wiedział że ma być w gotowości, fachowe rady, info co by przeklikać i staje do
przejazdu numer 2 - wsio zagrało i po przejechaniu mety czuję że było bardzo poprawnie... telefon by sprawdzić czas (wyniki online od Scsclub robią robotę) i ... OOOO FU*K ... JEST !! mamy to.. cieszę się jak dziecko i po chwili... EJ TO NA PEWNO JA ?? zerkam drugi raz i tak.. TO NA PEWNO JA...
ET - 11.89 !! EUFORIA ... /// jest to życiówka , której się nie spodziewałem za cholerę. 11.92 to było takie max o czym śmiałem myśleć.... ale 11.999999999 byłoby również szczęśliwe. Po tym przejeździe odstawiam auto bo emocji było w nadmiarze. Zająłem się nagrywaniem innych co opublikuję prawdopodobnie do końca tygodnia. / najgorsze jest to że nie nagrałem rekordowego przejazdu :( , kamera się zawiesiła lub ja przez przypadek dwukrotnie wcisnąłem guzik nagrywania czyli włączyłem i od razu wyłączyłem :(

Był też przejazd 3 i 4 - oba to 12.0 . Dwa pierwsze przejazdy były nadzwyczaj efektywne pod względem startu co było czuć. Niestety temp na zewnątrz i temp w dolocie z każdą godziną nie sprzyjała i o godzinie 11:30 postanowiłem nie męczyć sprzętu.
Sobotnie popołudnie mija na integracji z zawodnikami oraz organizatorami na lotnisku.

Niedzielne ściganie to jeden przejazd testowy i oczekiwanie na półfinały, do których dostaję się z 2 miejscem w kwalifikacjach.
Niestety awarie sprzętów zawodników z 3 i 4 miejsca automatycznie kierują mnie i Mateusza do finału.
Przejazd godny finału, mimo słabego startu z obydwóch stron jedziemy bardzo równo, większa moc i niższa masa daje znać o sobie i CORSA A Mateusza po 200 metrach zaczyna odjeżdżać - WYGRYWA, a ja zajmuję 2 miejsce w klasie.
Zasłużył na to, ponieważ w eliminacjach pojechał życiówkę 11,49 - GRATULACJE, a w przejeździe finałowym wcale nie gorzej bo 11,5X

Dziękuję tym, którzy trzymali kciuki i kibicowali. Pomagali fizycznie lub służyli radą. Przemkowi72 za opiekę i fachowe rady. Filipowi za przygotowanie super lotki i dostarczenie jej w dniu zawodów ! Organizatorom Scsclub za mega ogarnięcie dwudniowej imprezy. Mimo niestandardowego harmonogramu wyszło kozacko. Bartkowi i Jakubowi za towarzystwo :D
Marcinowi/Papel/ za zachowanie FAIR PLAY , godne naśladowania !
oraz całej reszcie za klimat na lotnisku ! :)
Ciężko jest tu wszystkich wymienić więc tego nie zrobię bo nie chce kogoś pominąć ;)

Mój udział z wyścigami na 1/4 mili w tym sezonie dobiega końca... chciałem wystartować w Suwałkach podczas finałowej rundy GP POLSKI ale prawdopodobnie z racji przełożenia terminu imprezy będzie to trudne do wykonania. Nie odwiedzę też niestety ostatniej rundy KING OF POLAND w Piotrkowie Trybunalskim.

teraz pora na analizę filmików z onbordów oraz logów z emu by wiedzieć co jeszcze można zrobić lepiej :D jeśli w ogóle można :D

podziękowania dla SPONSORÓW oraz PARTNERÓW
VALVOLINE VTD z siedzibą w GDYNI
Adwil Okna & Bramy
Amazing Events
Yakuza JDM Team Tczew
Dogbox.pl








_________________
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 04, 2019 10:26   

kuki napisał/a:
ET - 11.89 !! EUFORIA
no to gratulacje czas niesamowity :) jak mawiał jeden z posiadaczy Corvette :) przestałem jeździć na zawody jak hondy zaczęły mnie objeżdżać :)

Za dużo czytania zawsze u Ciebie :) a powiedzmy, że czyta się trochę lepiej niż książkę telefoniczną :)

Szkoda, ze do Piotrkowa nie jedziesz :) bo będę tam chyba sam :) nie ma chętnych do wspólnego wypadu.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Wrz 04, 2019 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Śro Wrz 04, 2019 11:24   

No to pojechałes. Super czas gratulacje no i udanego kolejnego sezonu. Bo czytałem że już na ten rok koniec ścigania
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Śro Wrz 04, 2019 16:22   

Krzysztof napisał/a:
no to gratulacje czas niesamowity :) jak mawiał jeden z posiadaczy Corvette :) przestałem jeździć na zawody jak hondy zaczęły mnie objeżdżać :)

dzięki , o widzisz to ja tego nie słyszałem ;)

Krzysztof napisał/a:

Za dużo czytania zawsze u Ciebie :) a powiedzmy, że czyta się trochę lepiej niż książkę telefoniczną :)

Szkoda, ze do Piotrkowa nie jedziesz :) bo będę tam chyba sam :) nie ma chętnych do wspólnego wypadu.

nooo zawsze się rozpisze to prawda :P
nie jadę bo mi termin nie pasuję tak samo jak Suwałki :(
i tak jak MICHAŁ piszę, raczej na ten sezon koniec... może Wilcze Laski ...


MICHAŁ napisał/a:
No to pojechałes. Super czas gratulacje no i udanego kolejnego sezonu. Bo czytałem że już na ten rok koniec ścigania


dzięki dzięki :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez kuki Śro Wrz 04, 2019 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 04, 2019 16:52   

kuki napisał/a:
dzięki , o widzisz to ja tego nie słyszałem
taki od czerwonej :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Pią Wrz 06, 2019 10:31   

Krzysztof napisał/a:
kuki napisał/a:
dzięki , o widzisz to ja tego nie słyszałem
taki od czerwonej :)


nadal nie kojarzę :P
_________________
 
 
 
Dawid
Maniak Resoraków



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 22:26   

Gratulacje!!! zarówno czas 11,89 jak i prędkość na mecie 203 km/h robią wrażenie
_________________
BMW 523iA
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Paź 10, 2019 10:45   

Zlot Wilcze Laski Zakończenie sezonu motoryzacyjnego 2019 przechodzi do przeszłości i.... to byłoby na tyle jeśli chodzi o ściganie się na 1/4 mili w tym roku :) sezon podsumuje pewnie w osobnym poście za jakiś czas... Teraz pokrótce co działo się na "Wilkach".

Podział klas na brak podziału drag i street nie był dla mnie dobrą wiadomością ale dzięki uprzejmości i wsparciu Adwil Okna & Bramy postanowiłem że pojadę się pościągać by później w okresie zimowym nie żałować ;)
W kwalifikacji zajmuję 2 miejsce z czasem 12,2 co na wilcze uważam bardzo dobrym rezultatem biorąc pod uwagę połączenie klas drag i street . Dawno mnie tam nie było i odzwyczaiłem się od braku trakcji i nie do końca równej nawierzchni. Pierwszy przejazd po puszczeniu sprzęgła, myślałem że nie spuściłem hamulca ręcznego i ktoś mnie trzyma za zderzak :D
W kwali trzy przejazdy i swoje "koła" oddaje ARRRdianowi by mógł w końcu po całym sezonie posłuchy poupalać swoje dzień wcześniej odebrane auto ( brak kół ponieważ jedna z opon została uszkodzona na hamowni podczas strojenia ).

W półfinale niełatwy rywal , szybkie starty na pograniczu falstartu i bardzo regularne auto... u mnie 1 i 2 bieg mielonka i Daniel wychodzi na prowadzenie... 3 i 4 bieg napędza civica i to ja wpadam na metę pierwszy ! - DOBRY RACE , dzięki !
W finale DRAGowa Mazda 323f BP+T "Astina" by tekkenfan nie do objechania.. Kamil tego dnia robił 11.... Nawet szybki start na niewiele się zdał bo Kamil nie zaspał i ruszyliśmy w miarę równo :D
Mimo wszystko zawody uważam za udane, czas 12.4 który zakładałem przed zawodami dwukrotnie pobity i 2 miejsce to dobre osiągnięcie. Można było wyjeździć się do woli co nie Adrian :D

Mam filmiki, które wpadną na dniach ;)
Dzięki chłopaki za towarzystwo ;)
dzięki Scsclub !

Dzięki Adwil Okna & Bramy
Dzięki Valvoline / Valvoline Racing / #VTD







_________________
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Czw Paź 10, 2019 12:25   

No to najszczersze gratulacje. Twój trud i praca oplacily się w 100%. Zostało życzyć kolejnego nie mniej udanego sezonu.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13