autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FWD vs RWD vs AWD - dyskusja
Autor Wiadomość
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 15:35   

marasss2 napisał/a:
Wydajność quattro można by pokazać przy starcie z fwd albo rwd ale to chyba nie trzeba udowadniać :wink: ogólnie dobrze idą fajny pomysł

Mielcarek ma fwd i robił 1.6x na 18 metrów więc nie do końca rwd też jak dobrze sklei to może zawstydzic nie jedno awd
 
 
domin
Maniak Resoraków


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 38
Skąd: starogard
  Wysłany: Nie Sty 22, 2017 01:24   

chce aby fwd mnie zawstydzilo? kiedy i gdzie?
pozdrawiam
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Sty 22, 2017 08:58   

EDI napisał/a:
marasss2 napisał/a:
Wydajność quattro można by pokazać przy starcie z fwd albo rwd ale to chyba nie trzeba udowadniać :wink: ogólnie dobrze idą fajny pomysł

Mielcarek ma fwd i robił 1.6x na 18 metrów więc nie do końca rwd też jak dobrze sklei to może zawstydzic nie jedno awd

Chodziło mi o wydajność napędu, a nie opon.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sty 22, 2017 12:13   

domin napisał/a:
chce aby fwd mnie zawstydzilo? kiedy i gdzie?


wiele rund GP Polski, to dla leniwych co nie chcą za daleko jechać. Generalnie jeździ po całej europie, Edi dał przykład jednego z najszybszych FWD n/a chyba w Europie, domin, on ma N/A i w FWD a ty Turbo w 4x4

dla jasności chodzi o tego człowieka Mielcarek rekord 10,85

a tak wygląda jego auto.


więc dawanie takich przykładów to lipa, możemy dać przykład wielkich Dragsterów które są RWD i na 1/4 mili nic szybszego chyba nie ma.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Wto Sty 24, 2017 21:49   

awd jest ciężkie jak Menhir Obelixa, a najszybciej przyspieszającym pojazdem na ziemi jest Top Fuel Dragster (rwd) :twisted: dla mnie to oczywisty argument, z resztą tor top gear pokazywał chyba nie raz słuszność mojej tezy, 4wd to trakcja zakręty chyba itp, a nie brutalna siła w przyspieszeniu, purysta ze mnie i moim zdaniem tylko rwd (nie żeby robić rifty pod kerfem na mokrym w 2.0) po postu klasyka :grin:
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 12:04   

ja uważam, że każdy napęd ma swoje zalety i swoje wady, awd by dawało dużo zabawy to musi być śnieg lub dużo dużo mocy, co do RWD to daje dużo zabawy prawie zawsze.
Natomiast zwykła jazda jak pada deszcz, śnieg czy jest ślisko to zdecydowanie fajnie mieć AWD, wyjazd pod górki itp. nie stanowi wyzwania.

Nie da się powiedzieć, że to czy tamto jest najlepsze. Teraz na BBS leci Top Gear w poszukiwaniu źródeł Nilu i można zobaczyć jak E39 daje sobie radę tak samo jak FWD a nawet lepiej. Tam gdzie było mocne błoto to AWD Subaru jednak się przydawało.

Na co dzień człowiek nie jeździ jednak po błocie po śniegu itp. i powstaje pytanie czy warto spalać więcej paliwa cały rok mieć auto, którego awaria może kosztować więcej na te 30 dni w roku gdzie to się na prawdę przydaje.
Każdy będzie uważał co innego. Osobiście dla rodziny zdecydowanie AWD polecam, żona jeździ bezpieczniej.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 14:38   

Każdy ma inne priorytety dlatego jest wybór co nie zmienia faktu że coraz częściej mocne auta są dostępne 4x4 (bo jest to modne, jest na tym inters czy pewniej się prowadzi każdy uważa inaczej) ja po przesiadce z fwd wiem, że do tego napędu nie wrócę już nigdy jak rownierz nie ciągnie mnie w stronę rwd.
Krzysztof, akurat program Top Gear jest dla mnie tylko programem rozrywkowym i na pewno nie sugerowalbym się tym co tam pokazują,mówią itd.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 14:53   

marasss2 napisał/a:
Krzysztof, akurat program Top Gear jest dla mnie tylko programem rozrywkowym i na pewno nie sugerowalbym się tym co tam pokazują,mówią itd.


może i rozrywkowym co nie zmienia faktu, że autami jeżdżą w takich warunkach gdzie w innych programach to się nie dzieje. Teraz właśnie przykład tego wypadku w poszukiwaniu Źródeł Nilu.
To samo ich tor - jeździ tam kierowca wprawiony i po liście też widać, że nie do końca chodzi o napęd.

Jak wpisałem lista z toru Top Gear to mamy:

http://autoblog24.pl/2016...ajlepsze-czasy/

http://autokult.pl/12755,...ze-top-gear,all
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Sty 25, 2017 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomek
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 636
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 15:36   

z współczesnymi RWD jest taki problem że nie montuje się w nich szpery
dla porównania:
-- w E39 nie ma szpery, jest ASC i mam bardzo dobre zimówki - jak kilka tyg temu ostro padał śnieg to mialem mega problemy żeby gdziekolwiek dojechać bo na wzniesieniach ASC hamowało kola i ograniczalo obroty przez co auto sie zatrzymywało, po wyłączeniu ASC jedno kolo szybko tracilo przyczepnosc i konczylo sie zatrzymaniem,
-- w E36 mam szpere 25% i jakieś śmietnikowe zimówki, warunki pogodowe byly takie same a nawet gorsze bo dosypalo wiecej sniegu ale ANI razu nie mialem problemu żeby gdzieś wjechać lub wydostać się z zaspy + nieporównywalna przewidywalność zachowania samochodu
_________________
Nic nie dało ludzkości tylu wynalazków co lenistwo
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 16:58   

Cytat:
RWD jest taki problem że nie montuje się w nich szpery

Z tym się zgodzę, dopiero od roku mam szperę więc mogę stwierdzić że jest to bez porównania że zwykłym dyfrem
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 20:36   

wiadomo jak każda dyskusja, pogadać możemy przedstawić argumenty za i przeciw po to by każdy mógł sobie poczytać jak będzie chciał zdecydować.

Ja osobiście uważam, że do różnych celów różne napędy. Jeżeli miałbym wybrać jeden do jazdy na co dzień to zdecydowanie AWD.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 00:17   

Ostatnio w czasie tych mocno "śnieżnych" dni zginął jeden z właścicieli hurtowni - sobie myśle - w takich warunkach, przeciez każdy wolno jeździ itd, w dodatku dość majętny chłop, więc żadnym śmietnikiem nie jechał...jak sie okazało chyba za bardzo zaufał Q, bo A6 jechał...

Tomek DSC lepiej śie sprawdza w BMW
 
 
 
broj83
Kierowca kat. B



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 288
Skąd: GST
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 00:27   

Jak ktoś nie jeździ z głową to i czołg by nie pomógł :twisted:
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno”
(Sir Stirling Moss)
Bo nie prędkość zabija,tylko jej gwałtowna utrata :evil:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 08:46   

W sumie niezaleznie od napedu hamulce dzialaja tak samo 😁
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Dębica
Kierowca kat. B



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 361
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 22:10   

jak dla mnie najlepsza frajdę z jazdy i dużo zabawy dał napęd 4x4
_________________
najlepsza muzyka to ryk silnika
naprawa komputerów 510 978402
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11