autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup miejskiego auta
Autor Wiadomość
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 14:50   Zakup miejskiego auta

Na wstępie już mnie głowa boli, od natłoku samochodów już nimi rzygam. Za dużo jest opcji do wyboru. Gdyby było jak za komuny, że tylko Fiat 126p był możliwy do kupienia to się kupowało i nie narzekało.

A teraz poważnie. Rodzice szukają auta. Oto ich wymagania:

- stosunkowo młody rok produkcji (2006-...)
- 5 drzwi
- paliwo: benzyna/ewentualnie LPG
- motor do 1.6
- wyposażenie: cudów być nie musi, te pojazdy już były dobrze wyposażone
- na pewno taki motor którego Janusz się nie przestraszy (cyt. "... O Panie, co za wymyślny silnik, trzeba było TDI brać.. :mrgreen: "

Mam kilka typów, które brałbym pod uwagę. Moim zadaniem jest ich naświetlić na auto, które nie będzie stało i będziemy sprowadzać części z Wietnamu, bo nie osiągalny jest jakiś pierdół. Liczę na Waszą pomoc. Nakierujcie mnie.


Mam kilka propozycji, które brałbym pod uwagę.

-Grande Punto/ Bravo II (dziwne by było, jakbym ich nie zaproponował :mrgreen: )
-Honda Jazz - z informacji zasłyszanych bardzo trwały i niezawodny
-Kia Cee`d
-Astra H
-Mitsubishi Colt

Czekam na Wasze propozycje. Może być czy link, czy sam model podany.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
Ostatnio zmieniony przez Halk Pią Mar 24, 2017 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tom
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: z miasta
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 15:34   

http://www.allegro.pl/Sho...item=6746688280
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 17:36   

Halk napisał/a:
stosunkowo młody rok produkcji (2006-...)


mi Huragan wytłumaczył, że stare jeżdżą a te co mają teraz 10 lat potrafią się popsuć :)

Halk napisał/a:
-Grande Punto/ Bravo II (dziwne by było, jakbym ich nie zaproponował )
-Honda Jazz - z informacji zasłyszanych bardzo trwały i niezawodny


te wiem, że są fajne i jedno i drugie użytkowane u moim znajomych jeżdżą i nic nie robią ale nie pokonują długich dystansów rocznie.
Dawid od nas z forum ma Fiat brawo 1,6 z tego co pamiętam. A jego ojciec miał Jazz i też jeździli bez problemu.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 18:27   

tom napisał/a:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6746688280


Fajne, ale:

- silnik duży
- przekracza budżet
- aaa... BMW raczej odpada :)

Krzysztof napisał/a:
Halk napisał/a:
stosunkowo młody rok produkcji (2006-...)


mi Huragan wytłumaczył, że stare jeżdżą a te co mają teraz 10 lat potrafią się popsuć :)

Halk napisał/a:
-Grande Punto/ Bravo II (dziwne by było, jakbym ich nie zaproponował )
-Honda Jazz - z informacji zasłyszanych bardzo trwały i niezawodny


te wiem, że są fajne i jedno i drugie użytkowane u moim znajomych jeżdżą i nic nie robią ale nie pokonują długich dystansów rocznie.
Dawid od nas z forum ma Fiat brawo 1,6 z tego co pamiętam. A jego ojciec miał Jazz i też jeździli bez problemu.


Jeżeli Krzysztof mógłbys podać jakiś kontakt z Dawidem- będę wdzięczny. :)
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 20:55   

Halk napisał/a:
przekracza budżet


nie podałeś budżetu ;)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 21:11   

Podałem przecież :P Trzeba umieć szukać informacji :>
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 22:58   

Halk napisał/a:
Podałem przecież :P Trzeba umieć szukać informacji :>


nie jesteśmy na forum poszukiwaczy , tylko na motoryzacyjnym .. pisząc post proszący o jaka kolwiek pomoc powinien zawierać wszystkie informacje , a nie ... jak baba "domyśl się" ... w takim układzie mogli by Cię olać z propozycjami :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 12:47   



Informacja jest podana, jeżeli będę potrzebował oceny czy zachowuję się jak baba to z chęcią się zgłoszę do Ciebie, tak samo jak z poradą o auto. Bardzo mi Twój post pomógł. :)
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 12:59   

Sam szukałem Astry H Combi - duże auto o niskiej awaryjności, ale ciężko o benzynowy silnik.

Halki K.O. :mrgreen:
 
 
 
tom
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 13:56   

Prawie przegrałem browara :p
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 14:15   

Kuwa nie widziałem tego ;D tak to jest jak się posty w pracy czyta ..

Mój błąd :]
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 15:03   

Na telefonie nie widać czasami. A jak się sprawowała Twoja Corsa C? Nie narzekałeś na nią ogólnie, nie?
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 15:18   

Fiat Bravo - wg mnie dobra młoda opcja auta kompaktowego https://www.otomoto.pl/of...l-ID6yNxdL.html

Fiat Grande Punto, albo raczej nowsze - Punto Evo.. auto mniejsze ale też OK https://www.otomoto.pl/of...o-ID6yOaqh.html

Fiat Sedici/Suzuki SX4 - ciekawe połączenie japońsko włoskie produkowane na węgrzech https://www.otomoto.pl/of...4-ID6yOVnn.html

Chevrolet Spark - jak ktoś jest masochistą i uwielbia małe auta :-) https://www.otomoto.pl/of...a-ID6yPeEN.html

Chevrolet Aveo - też Chevy (co prawda z korei ;-) ) ale podobny do Krzycha kompota https://www.otomoto.pl/of...a-ID6yOfTX.html
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 16:06   

Halk napisał/a:
Na telefonie nie widać czasami. A jak się sprawowała Twoja Corsa C? Nie narzekałeś na nią ogólnie, nie?


Nic a nic, nie psuła się i była bardzo przyjemna , czesci tez nie były jakoś kosmiczne drogie .. mogę mieć corsę C ale 2004, 1.2, do zarejestrowania za 6k no i 3 drzwi :(
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Sob Mar 25, 2017 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 16:33   

OSKA napisał/a:
Halk napisał/a:
Na telefonie nie widać czasami. A jak się sprawowała Twoja Corsa C? Nie narzekałeś na nią ogólnie, nie?


Nic a nic, nie psuła się i była bardzo przyjemna , czesci tez nie były jakoś kosmiczne drogie .. mogę mieć corsę C ale 2004, 1.2, do zarejestrowania za 6k no i 3 drzwi :(


Też miałem corsę c, bardzo przyjemne, miejskie autko. Naprawy za grosze = komfortu jazdy zero.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13