autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Diesel na krótkie odcinki
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sty 24, 2019 21:02   Diesel na krótkie odcinki

Jak waszym zdaniem spisze się diesel na takie trasy 4 km w jedną gaszenie silnika i 4 km w drugą. Jak jadę do szkoły to wielu ma diesle a ja zawsze się ich obawiałem z uwagi na te mikro jazdy w jedna i drugą stronę.
Natomiast jak mam coś kupić to się okazuje, że diesle są w lepszych ofertach niż benzyniaki no i często są zwyczajnie szybsze.

Co powiecie.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Pią Sty 25, 2019 00:49   

Wg mnie użytkowanie diesla na krótkich odcinkach nie będzie się różnić od benzyny. To nie jest gaz.
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Sty 25, 2019 00:54   

Diesle są tanie, bo ludzie się obawiają, że będzie tak jak w dojczach :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Pią Sty 25, 2019 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sty 25, 2019 14:50   

Nie zrozumiałem co nspisaliscie :)

Gaz mam obecnie i jest ok.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pią Sty 25, 2019 21:48   

Przy trasie 4km to czy to diesel czy benzyna nie będzie żadnej różnicy w spalaniu. LPG przy takiej trasie też się na wiele nie przyda szczególnie zima i obecnymi temperaturami to i tak się nie przełącz na LPG. Ale jeśli już chodzi o eksploatację to wybrał bym benzynę bynajmniej nie ma problemu z odpalaniem słabym aku wtryskami swiecami zarowymi i cała reszta
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Sty 26, 2019 12:22   

MICHAŁ napisał/a:
Ale jeśli już chodzi o eksploatację to wybrał bym benzynę bynajmniej nie ma problemu z odpalaniem słabym aku wtryskami swiecami zarowymi i cała reszta


Benzyny też nie odpalają, mają słabe aku, problemy z wtryskami, świecami, cewkami, dwumasą, turbinami... Dziś nie ma różnicy w eksploatacji "nowego" auta (powiedzmy po 2010 r.)

Z gazem się zgodzę, przez 4 km nawet nie zdąży się przełączyć.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sty 26, 2019 16:27   

Mam LPG i przełącza się na 40 stopni czy coś to wpada na pierwszych światłach 200 MB od domu zima
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Nie Sty 27, 2019 00:02   

Krzysztof napisał/a:
Mam LPG i przełącza się na 40 stopni czy coś to wpada na pierwszych światłach 200 MB od domu zima


Nie wiem jak działa Twoja instalacja, ale może na początku chodzi i na benzynie i gazie?
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sty 27, 2019 11:00   

Chodzi na benzynie i potem się przełącza na lpg
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Sty 27, 2019 21:30   

grzeszak napisał/a:
Benzyny też nie odpalają, mają słabe aku, problemy z wtryskami, świecami, cewkami, dwumasą, turbinami... Dziś nie ma różnicy w eksploatacji "nowego" auta (powiedzmy po 2010 r.)


No gdzie tam. Benzyniak nawet aku może miec słabe, ważne by dwa, trzy obroty zrobiło, świece i cała reszta ma mały wpływ na poranne odpalenie, co innego kultura jego pracy, jest "mocno" zależna od wymienionych podzespołów.
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Sty 29, 2019 03:41   

Prawda jest taka ze żaden silnik nie lubi krótkich tras. Diesle szybsze? Na pewno sprawdzisz na tych 4 kilometrach. Ja bym wybraķ benzynę.
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Sty 30, 2019 23:54   

Diesel to zło - jak to mówił mój prof. z katedry silników, potem dodawał - ale konieczne :mrgreen:
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sty 31, 2019 10:48   

Jaca! napisał/a:
Diesle szybsze?
nie wszystkie, jednak w benzyniakach coraz więcej pojemności 1,5
Jaca! napisał/a:
Na pewno sprawdzisz na tych 4 kilometrach. Ja bym wybraķ benzynę.
w sumie okazało się, że to 1,2 km :) i wiadomo, że na tym nie ma potrzeby jakiś mega osiągów jednak auto używane jest też na innych odcinkach takich normalnych trasach a am już nie lubię czegoś co jest słabe.
Z drugiej strony może kiedyś pomierzę Murano :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Sty 31, 2019 13:35   

dystanse typu 4km a na pewno 1.2km jest zabójcze dla każdego silnika a w 100% diesla! diesel lubi ciepło! dopiero po nagrzaniu oddaje swoje zalety i przećmiewa swoje wady.. niestety dystans 1.2 km jest dobry co najwyżej dla skutera.. i to takiego co nie lubimy.. dla silnika zasilanego gazem podobnie.. to nie jest dystans taki żeby nie obciążać el. układu zasilania, smarowania..
olej w takim silniku w ogóle sie nie nagrzewa.. (szkoda że nie masz wskaźnika temp oleju, to byś widzał jaki jest zimny) tylko rozcieńcza z benzyną i jak jest wystarczająco rzadki - elegancko spala się w komorze spalania.. w ogóle przy wspomnianych dystansach olej powinno zmieniać się co max 3 tys km!!

na tę sytuację są dwa rozwiązania - albo zwiększyć codzienny dystans, albo wypuścić się "z buta" zostawiając auto w domu..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sty 31, 2019 15:31   

jak już pisałem w innym miejscu Murano daje radę i zostaje :) jakoś się szybko nagrzewa i wieje ciepłem a olej w sumie co zrobić :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11