autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Peugeot 807 by Halk
Autor Wiadomość
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Nie Kwi 26, 2020 23:46   Peugeot 807 by Halk

Cześć moi mili!

Kilka osób z Was może nie wiedziała, ale po sprzedaży Lanci Kappy, udało się kupić Forda Mondeo, ale z racji mojego nowego zainteresowania/hobby/pasji czyli prowadzenia imprez okolicznościowych (wesel, urodzin i tak dalej) musiałem sprzedać Mondeo, bo nie mieściłem się z sprzętem i szukałem nowego auta.

Opcji było bardzo dużo w segmencie VAN. Przeglądając oferty natchnąłem się na Lancie Phedre, która miała drzwi przesuwne i była w Starogardzie Gdańskim więc z czystej ciekawości pojechałem ją zobaczyć. Fakt faktem była w stanie „do zrobienia”, ale zaimponował mi fakt drzwi przesuwnych. Przy załadunku sprzętu grającego i subwoofera estradowego z głośnikiem 18 cali i wagą około 40 kg byłoby strasznym ułatwieniem. Bardzo niski próg załadunkowy jak i wnętrze, które oferowało sporo przestrzeni w środku, utwierdzał mnie w fakcie, że warto było się nimi zainteresować. Podobał mi się strasznie Grand Caravan/Gran Voyager/Town&Country, ale znalezienie egzemplarza zadbanego w dobrym stanie przekraczał bardzo mocno mój budżet, który przeznaczyłem na auto. Kiedy się do nich wsiadało, widać było że przeważnie jeździła osoba, która prowadziła działalność gospodarczą w zakresie budowy i remontu mieszkań, posiadała dziury po wkrętach bo ktoś sobie dodatkową półkę zrobił na rury spustowe fi 50 mm i tak dalej. Wszystkie wymagały bardzo dużych inwestycji w postaci regeneracji progów, naprawienia wyposażenia dodatkowego gdzie w ogłoszeniach zostało ochoczo zaznaczane że są, ale nie było informacji, że nie działają, wycieków i różnych takich.

Po jeżdżeniu przez 4 dni, zarwanych nocy na portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, lekkiej niechęci do nieetycznego zachowania sprzedających, wchodzę na ogłoszenia, patrzę - jest! W sumie najbrzydszy z całej czwórki eurovanów(Citroen C8, Fiat Ulysse, Lancia Phedra) ale stwierdziłem- dobra zadzwonię i po rozmowie z p. Krzysztofem jedziemy do miejscowości Majdany Małe (ok. 40 km od Elbląga) Historia pojazdu w rękach p.Krzysztofa zaczyna się od tego, że córka sprezentowała mu samochód, kupując go osobiście w Brukseli z jakiegoś Ministerstwa(tutaj będę szukał informacji na ten temat). Pan Krzysztof to bardzo specyficzny człowiek. Na pewno będzie wiedzieli jaki to typ, ponieważ każdy z nas zna taką osobę, któremu każdy pisk, szum, tłuczenie od razu nie dawało spać i od razu siu! - do ASO. Kocyki na fotelach żeby nie wytrzeć siedzeń, umyć na niedzielę bo jest okurzony. Rozmawialiśmy prawie przez 40 minut o aucie. Wsiadłem, przejechałem 400 metrów i już wiedziałem że już będzie mój.




MODEL: 2006 rok, 5-drzwiowy minivan, około 185 000 km przebiegu

SILNIK: bardzo popularne 2.0 HDI i co jest dla mnie nowością wyposażone w system Eolys

UKŁAD DOLOTOWY: seria

UKŁAD WYDECHOWY: seria

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: oprócz rzeczy jak dwustrefowa klimatyzacja, 4 elektryczne szyby, kolorowa nawigacja, posiada elektrycznie przesuwane drzwi, które można otworzyć z poziomu pilota, z wnętrza pojazdu lub po prostu pociągając za klamkę.

UKŁAD NAPĘDOWY: 6b manual dobrze zestopniowany (100 km/h i 2k RPM), oś przednia

ZAWIESZENIE: tu jest seryjnie, cicho i pontonowo :mrgreen:

UKŁAD HAMULCOWY: seryjne

ŚRODEK: można rzec że jest specyficzne, takie jak opinie o Alfach Romeo. Jednym się podoba, drugim nie. Dla mnie jest OK.

CAR-AUDIO: ... Tutaj nie ma co się rozpisywać. Zmieniarka na 6 CD, odtwarza MP3, 4 zdechłe głośniki. Mam wrażenie że grają gorzej niż w smartfonach.


ZDJĘCIA: zrobione na szybko, przy wolnej chwili.








MOC: 136 KM katalogowo i 320 Nm, nie była mierzona na hamowni. Porównując to do 1.6 HDI 115 KM z Mondeo moja "dupohamownia" stwierdza że ten się rozpędza lepiej pomimo 1818 kg masy własnej.



PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ:

Będąc na forum, zakładając nowe tematy pojazdów pisałem:"podnieść moc, zrobić wydech, jakieś koło" a potem i tak nie zrobiłem nawet 4% tego co zaplanowałem. Tym razem będę prowadził ten temat trochę inaczej....

Ten temat będzie prowadzony w sposób dziennika czyli pod koniec miesiąca będą wprowadzone wpisy odnośnie ilości zakupionych litrów ON, przebytych kilometrów, zdjęcia i opisy napraw, zakupionych akcesorii. Jest to moim zdaniem potrzebne, ponieważ z całej serii eurovanów nie znalazłem żadnego testu, żadnych opisów, żadnych parametrów (albo nie umiem szukać xD ). Chcę aby na forum została namiastka tego, jak takie auto się użytkuję. Żeby każdy kto będzie szukał takiego auta wiedział na co musi się przygotować, jakie są jego wady, co uległo awarii i jak można było ich uniknąć. Może nawet zrobić potem jakiś test pojazdu? Co Krzysztof?
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 08:54   

Aż tak się rodzinką powiększyła??? Albo szkodzi Ci Kolego mocne oświetlenie w pracy: pierw Mondeo kombii 1.6d, teraz 807, zostanie już tylko Sharan :wink:
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 09:26   

dobrze się czyta taki początek samochodu, własnie o to zawsze chodziło nigdy o samochody a o podejście do nich. Dla mnie nie ważne czym kto jeździ a raczej jak się tym bawi. Jeden robi pomnik stojący w garażu i daje fotki z czegoś tam a tu ma być fajna historia w postaci dziennika kosztów i ogólnych opinie jak się sprawuje taka fura. Zdecydowanie popieram zdjęcia też by się przydały z ciekawych miejscówek gdzie udało się pojechać.
Co do auta na potrzeby imprez, wesel itp. to zazdroszczę jak kiedyś też byłem w tej branży to by mi się przydała taka fura :) ja musiałem się gnieździć w mniejszych samochodach :) wielkie eltrony woziłem polonezem Caro :)
Halk napisał/a:
posiada elektrycznie przesuwane drzwi, które można otworzyć z poziomu pilota, z wnętrza pojazdu lub po prostu pociągając za klamkę.
to na pewno świetna rozwiązanie nie tylko na grania a tak ogólnie przesuwane drzwi a jeszcze elektryczne.
Czekam na więcej zdjęć wnętrza bo widać, ze wygląda ciekawie :) z zewnątrz nie ukrywam, ze to nigdy nie był mój typ.
Halk napisał/a:
Ten temat będzie prowadzony w sposób dziennika czyli pod koniec miesiąca będą wprowadzone wpisy odnośnie ilości zakupionych litrów ON, przebytych kilometrów, zdjęcia i opisy napraw, zakupionych akcesorii. Jest to moim zdaniem potrzebne, ponieważ z całej serii eurovanów nie znalazłem żadnego testu, żadnych opisów, żadnych parametrów (albo nie umiem szukać xD ). Chcę aby na forum została namiastka tego, jak takie auto się użytkuję. Żeby każdy kto będzie szukał takiego auta wiedział na co musi się przygotować, jakie są jego wady, co uległo awarii i jak można było ich uniknąć. Może nawet zrobić potem jakiś test pojazdu? Co Krzysztof?
no i brawo sam jestem ciekawy jak to pójdzie :) i jak pisałem wyżej dawaj też fotki z ciekawych miejsc gdzie udało się pojechać.

Powodzenia.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 16:20   

Lincoln napisał/a:
zostanie już tylko Sharan :wink:


Tego już też miałem! Jak zaczynałem w duecie grać to kupiliśmy takiego białego na spółkę więc temat został przerobiony :mrgreen:


Krzysztof napisał/a:
Jeden robi pomnik stojący w garażu i daje fotki z czegoś tam a tu ma być fajna historia w postaci dziennika kosztów i ogólnych opinie jak się sprawuje taka fura. Zdecydowanie popieram zdjęcia też by się przydały z ciekawych miejscówek gdzie udało się pojechać.


O to chodzi, nie ma nigdzie takiej informacji o tym. Wszystko zrobione tak mega ogólnikowo, bez szczegółów. Mam nadzieję że wytrwam w moim postanowieniu. W sumie to będzie taki jeden z nielicznych tematów, co? Nie pamiętam czy ktoś tutaj na forum prowadził coś podobnego.


Krzysztof napisał/a:
Co do auta na potrzeby imprez, wesel itp. to zazdroszczę jak kiedyś też byłem w tej branży to by mi się przydała taka fura :) ja musiałem się gnieździć w mniejszych samochodach :) wielkie eltrony woziłem polonezem Caro :)


Eltrony zawsze mi się będą kojarzyć z dyskotekami szkolnymi. Piękne czasy. Zobaczymy jak to będzie w przypadku tego całego mojego "sprzętu" i pakowności 807. W dobie dzisiejszej pandemii nawet nie wiem kiedy będę mógł wykorzystać go w boju zgodnie z przeznaczeniem. Pożyjemy, zobaczymy.


Krzysztof napisał/a:
no i brawo sam jestem ciekawy jak to pójdzie :) i jak pisałem wyżej dawaj też fotki z ciekawych miejsc gdzie udało się pojechać.

Powodzenia.


(nie)Dziękuję. Jak to mówią czas pokaże.


Doszedłem do wniosku żeby wszystko było spójne i logiczne posty wrzucane będą w pierwszym weekendzie każdego następnego miesiąca ( czyli za miesiąc kwiecień zostanie opublikowany 2/3 maja) żeby w ten sposób była systematyczność. Zostaje tylko ułożenie schematu i zaczynamy! :twisted:
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 17:00   

to nie musi być schemat, pamiętaj też o fotkach z imprez byśmy mogli pooglądać wszystkie te fajne laleczki :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pią Maj 01, 2020 23:01   

Uwaga jest i pierwszy raport! :D


#1 kwiecień 2020



Zakupione paliwo w miesiącu w litrach: zatankowane do pełna (80L) podczas kupna auta

Przejechana ilość kilometrów za miesiąc kwiecień: 620 km

Średnie spalanie: wg odczytu komputera podkładowego 6.5L/100 km, realnie nie zmierzone.

Rzeczy do naprawy, przejrzenia:

Nie podświetla się panel klimatyzacji
Połamana klamka od składania foteli
Zużyta tylna wycieraczka
Światła drogowe świecą jakby były odwrotnie włożone żarówki
Odgrzybić i zrobić przegląd klimatyzacji i ją uruchomić
Check engine (pollution system failure)


Co zostało zrobione:

Wymieniony olej na total 5W30 razem z filtrami paliwa, powietrza, kabiny i oleju oraz uzupełniony eolys przez poprzedniego właściciela przy 183658 km
Wymieniony rozrząd przy 166 000 km
Wymieniona tylna wycieraczka
Ustawione światła drogowe- regulacja przy lampie
Wymienione żarówki w podświetleniu klimatyzacji



Koszty ogólne :

Rejestracja pojazdu + OC wliczając zniżkę za bezszkodową jazdę 60%, zniżkę za wiek i ubezpieczenie szyb (870 zł)
Wycieraczka tylna Bosch (30 zł)
2x żarówka H7 Philips (22/szt zł)
Zapach California Car Scent New car (10 zł)
Uchwyt samochodowy (25zł)
Zakup iCar2 Vgate - test później (50 zł)
Żarówki T5 5szt.- 0 zł bo kolega Jaca! mnie akurat poratował!


Fotorelacja:







Największym problemem była zmiana temperatury, gdy nie było widać jaka jest :mrgreen:



Z pomocą przybył filmik na YT, jak bezpiecznie to zdemontować bez uszkodzeń plastików.



Są i winni całego zamieszania.



O wiele lepiej!



Ze światłami było o tyle dziwnie, że żarówka z lewej świeciła po konarach drzew, druga bardzo nisko.



Po wymianie żarówek i regulacji, widoczność zmieniła się diametralnie. Żarówki są plus 30% - nie wiem czy jest aż tak duża różnica.



Akurat miałem wyjazd służbowy do Kościerzyny, a potem do Czerska, więc zrobiłem sobie skrót przez Wiele no i przez jedną z lepszych miejscówek, kiedy można było spokojnie i bez stresu podszkolić swoje umiejętności jazdy autem. Teraz zostały tylko wspomnienia, bo teren jest już pilnie strzeżony.



W Mondeo był zestaw głośnomówiący wbudowany w radiu. Tutaj trzeba było się doposażyć w niezbędnik do nawigacji i Yanosika.



No i nieproszony gość. Podjadę na pewno na diagnostykę, auto jak na razie jeździ normalnie. W międzyczasie kupiony OBD na Bluetooth- zobaczymy co odczyta.






Połamana klamka od foteli i niesprawna klimatyzacja przejdzie na kolejny miesiąc, ponieważ czas już nie pozwalał na to, aby sprawdzić to dokładnie- trochę rząd mi plany pokrzyżował i poszedłem do pracy. Postaram się poprawić to poprawić w maju i zobaczę czy coś jeszcze będzie wymagało przejrzenia. Po przejechaniu tych kilometrów da się zauważyć, że rozpędza się nieliniowo. Może to spowodowane tym błędem, który się pojawił? Okaże się po diagnostyce. Pojazd zdązył już przewięc rogowe biurko do nauki dla mojego chrześniaka, ale nie udało się zrobić zdjęcia. Nie wymagało demontażu drugiego rzędu foteli, a jedynie ich złożenie.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 03, 2020 14:48   

Wnętrze tego auta jest czadowe
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Nie Maj 03, 2020 19:11   

Furka bardzo fajna, obczajka już była, teraz trzeba obejrzeć ją od spodu i zrobić diagnostykę;)
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Maj 03, 2020 21:33   

Szczerze to liczyłem że Halk coś sportowego i młodzieżowego kupi, a Tu zupełnie przeciwny koniec skali :razz:
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Maj 03, 2020 23:01   

Halk napisał/a:
SILNIK: bardzo popularne 2.0 HDI i co jest dla mnie nowością wyposażone w system Eolys


Panie co tak mało :) ? mam ten sam silnik, tylko u mnie kuniów jest trochę więcej.

Halk napisał/a:
2.0 HDI i co jest dla mnie nowością wyposażone w system Eolys


teraz szkoda zalewać furę za pision złotych

Tak miło się czytało, chociaż podejście robiłem dwa razy, ze chyba też opiszę jedną z fur, które przybyły w me szeregi (a trochę ich doszło)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Maj 04, 2020 13:15   

daj więcej zdjęć wnętrza tego auta i nie z bardzo bliska a też kilka tak jak byś z tyłu siedział Bo jak to wygląda w komplecie to nie ma całości obrazu.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Maj 16, 2020 18:19   

OSKA napisał/a:

Tak miło się czytało, chociaż podejście robiłem dwa razy, ze chyba też opiszę jedną z fur, które przybyły w me szeregi (a trochę ich doszło)


Zawsze warto pokazać co trafiło do garażu.
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Nie Cze 07, 2020 22:18   

#2 maj 2020



Zakupione paliwo w miesiącu w litrach:80 litrów

Przejechana ilość kilometrów za miesiąc kwiecień: 1164 km

Średnie spalanie: wg odczytu komputera podkładowego 6.5L/100 km, realnie około 7 litrów



Rzeczy do naprawy, przejrzenia:

Połamana klamka od składania foteli
Odgrzybić i zrobić przegląd klimatyzacji i ją uruchomić
Check engine (pollution system failure)


Co zostało zrobione:

Zakupiony czujnik różnicy ciśnien w systemie DPF z wymianą
Zakupiony termostat + wymiana



Koszty ogólne :

Czujnik - 200
Termostat - 200
Płyn chłodniczy - 30



Fotorelacja:



Sprawca zamieszania nr 1


Sprawca zamieszania nr 2


W koncu przybyła paczka!


A tu zawartość:


Lista błędów mnie w pewnym momencie przeraziła :mad:


Skoro jest taka opcja to czemu jej nie sprawdzić?


Zapakowany i gotowy do rozbawiania gości weselnych :)






Po zakupie zestawu OBD na Bluetooth, pobawiłem się jego kilkoma opcjami. Wiadomo, oprócz standardowej inspekcji błędów i ich kasowaniu, ma też bardzo wiele opcji dodatkowych jak na przykład pomiar prędkości 0-120 , danych „na żywo” , test czujników, resetowanie INSP od wymiany oleju i tak dalej. Z zakupu jestem bardzo zadowolony. Tylko trzeba pamięć o fakcie, że to złącze diagnostyczne jest bardziej podglądowe. NIGDY nie zastąpi to wizyty u diagnosty czy innego ASO :)


W trakcie podpięcia do OBD padła diagnoza na uszkodzony czujnik ciśnienia w filtrze DPF. Podczas gwałtownego przyśpieszenia, zaczynał wariować i przerzucać auto w tryb awaryjny. Wcześniej podczas testów mojego „komputerka” zauważyłem że temperatura cieczy jest dosyć niska (78 st.). Szybka porada telefoniczna i od razu padła decyzja o wymianie termostatu. Po zmontowaniu wszystkiego temperatura od razu wskoczyła na swoje miejsce, a auto było bez „checka” i płynnie, żwawo przyśpiesza do teraz.




Ogólnie auto w sobotę po raz pierwszy zostało użyte zgodnie z jego domyślnym przeznaczeniem. Efekt przerósł moje oczekiwania, jest wystarczająco dużo miejsca na moje rzeczy + plus mam jeszcze luzu nieporównywalnie więcej niż w Sharanie, którego użytkowałem wcześniej. Drzwi przesuwne również były bardzo pomocne przy załadunku skrzyni basowej. Mieści się idealnie w otwór.



Jeśli chodzi o klimatyzację jest głębszy temat, ponieważ się nawet kompresor od klimy się nie uruchamia, ale z tym muszę poczekać ponieważ na czerwiec jest w planach zakupić hak.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Cze 07, 2020 23:55   

Z hakiem miałem jakiś problem we francuskim aucie coś problem z elektryka poszukaj na forach.
W jakimś peugeot wiem że zamontowanie haka było dużo droższe niż w oplu czy VW.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Paź 20, 2020 18:37   

panie aktualizacja by się przydała :) bo coś jej brak :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12