autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
HONDA - Rozmowy na temat tej marki
Autor Wiadomość
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 11:39   

Jankes napisał/a:
M6 wazy jakies 1600-1700kg a ten syf 700-800, wiec waga tez tu ma duze znaczenie :)

Chociaz 500KM vs niecale 200 ... :roll:


Jo Civic 100kg waży najlepiej :P

Seryjnie waży z tego co pamiętam 960kg. A nie 700-800 Jaknesie... Nawet po wywaleniu gratów nie waży pewnie tyle ile napisałeś. M6 za kupe kasy przejebało z dłubanym Civicem. Zonk dla kolesia z BMW ;)

( Wiem, że jesteś mega fanatykiem marki, ale musisz się pogodzić z tym, że czterocylindrowy Civic o pojemności 1.5 z jednym wałkiem rozrządu objeżdża M6 na 1/4 mili :D )
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 13:23   

Karol napisał/a:
Jankes napisał/a:
M6 wazy jakies 1600-1700kg a ten syf 700-800, wiec waga tez tu ma duze znaczenie :)

Chociaz 500KM vs niecale 200 ... :roll:


Jo Civic 100kg waży najlepiej :P

Seryjnie waży z tego co pamiętam 960kg. A nie 700-800 Jaknesie... Nawet po wywaleniu gratów nie waży pewnie tyle ile napisałeś. M6 za kupe kasy przejebało z dłubanym Civicem. Zonk dla kolesia z BMW ;)

( Wiem, że jesteś mega fanatykiem marki, ale musisz się pogodzić z tym, że czterocylindrowy Civic o pojemności 1.5 z jednym wałkiem rozrządu objeżdża M6 na 1/4 mili :D )

widziałeś chociaż karolu specyfikacje tego auta ?
WAGA z pełnym zbiornikiem 710 kg
waga kierowcy 72Kg
razem 780 kg
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 17:43   

I honda seryjna :) doloz kompresor turbo do m6 to porozmawiamy...
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 17:59   

EDI napisał/a:
Karol napisał/a:
Jankes napisał/a:
M6 wazy jakies 1600-1700kg a ten syf 700-800, wiec waga tez tu ma duze znaczenie :)

Chociaz 500KM vs niecale 200 ... :roll:


Jo Civic 100kg waży najlepiej :P

Seryjnie waży z tego co pamiętam 960kg. A nie 700-800 Jaknesie... Nawet po wywaleniu gratów nie waży pewnie tyle ile napisałeś. M6 za kupe kasy przejebało z dłubanym Civicem. Zonk dla kolesia z BMW ;)

( Wiem, że jesteś mega fanatykiem marki, ale musisz się pogodzić z tym, że czterocylindrowy Civic o pojemności 1.5 z jednym wałkiem rozrządu objeżdża M6 na 1/4 mili :D )

widziałeś chociaż karolu specyfikacje tego auta ?
WAGA z pełnym zbiornikiem 710 kg
waga kierowcy 72Kg
razem 780 kg


Ja pisze o danych technicznych seryjnego auta....

http://www.autocentrum.pl...-1.5-i-16v-90km

Waga 950kg podobno przy D15B2, a przy D16Z6 już 985kg...
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 18:16   

rwtnt napisał/a:
I honda seryjna :) doloz kompresor turbo do m6 to porozmawiamy...

o czym ze to tylko 1.5 wolnossące na 4 gary a tam 5l v10 np z dodanym kompresorem lub turbo ? równie dobrze można turbo wsadzić do hondy i wtedy ustawić civic turbo vs m6 turbo.. chyba normalne że seryjna honda nie objedzie seryjnej m6 , a ty piszesz dołóż kompresor albo turbo do bmw to porozmawiamy , nie ma o czym bo wygra z tym cifem z filmiku , możliwe że koleś od bmw nie ogarnął startu i dla tego przegrał ale kil to kil :P
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 23:16   

EDI napisał/a:
możliwe że koleś od bmw nie ogarnął startu i dla tego przegrał ale kil to kil


dokładnie kil to kil
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 20:05   

W tej hondzie jest 1.5 n/a w to wątpię tak samo jak to może być 6 a nie m6 ;) to jest naprawdę szybkie auto pomimo wagi.
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 13:51   

rwtnt napisał/a:
W tej hondzie jest 1.5 n/a w to wątpię tak samo jak to może być 6 a nie m6 ;) to jest naprawdę szybkie auto pomimo wagi.

http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
turba brak :wink: M6 v D15B 3:1 dla M6 (2 razy pół długości auta)
M3 v D15B 0:3 dla Hondy
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 23:14   

Tak się ostatnio zastanawiam o co chodzi z tymi Hondami w tym TEMACIE czytam, że nie można pałować jak auto ma mniej niż 80 stopni a jeszcze dodatkowo nie mozna tego sprawdzić na seryjnym wskaźniku bo źle podają dane :D
Dodatkowo jak sie ma Hondę to trzeba super hiper znać wszystkie oznaczenia i co dokładnie ma sie pod maską bo jak nie to W TYM TEMACIE mamy przykład człowieka co trochę sie pomylił i już ma ciężko :D

To takie wolne wnioski :D moje przemyślenia. Czy rozumienie mój trop :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 05:16   

Tylko wiesz nie ją napisalem że rozgrzewam do 80 na postoju , normalnie odpalam i jade ale jak napieram 4 pierwsze biegi do odcinki np na lotnisku czy ulicy to robie to gdy olej ma okolice 75-80 stopni ;D i właśnie zaczynasz sie czepiac krzysiu hehe a mnie tu wypominasz ;D
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 09:07   

to nie tylko w Hondach

oczywiscie według mnie czekanie przed jazdą aż samochód będzie miał jakąś tam temp to głupota, za to gdy chce się pałować do odciny (ewentualnie przez 2min na odcinie;p) to wiadomo, że olej musi się rozgrzać żeby silnik miał dobre smarowanie na tych wysokich obrotach.

oczywiście nie raz już widziałem jak najebany typek na zlocie, wchodzi wieczorem do auta i na zimnym łutututu przez 5min żeby się podniecać jak to jego wydech szczela ogieniem.

a oznaczenia takie jak w każdych innych markach, znane tylko dla wtajemniczonych ;p
_________________
Ostatnio zmieniony przez Bartek Pią Lut 28, 2014 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 11:46   

EDI napisał/a:
właśnie zaczynasz sie czepiac krzysiu hehe a mnie tu wypominasz ;D


nie no przestań ja czepiam sie :D nigdy


natomiast bardziej mnie zastanawiają te rzeczy jak temperatura której w Hondach nie można sprawdzić, bo podobno wskaźnik źle pokazuje. A skoro wskaźnik źle pokazuje to domyślam się że wiele rzeczy nie jest za bardzo :D a opinia że te Hondy takie bez awaryjne :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 12:09   

Krzysztof napisał/a:
EDI napisał/a:
właśnie zaczynasz sie czepiac krzysiu hehe a mnie tu wypominasz ;D


nie no przestań ja czepiam sie :D nigdy


natomiast bardziej mnie zastanawiają te rzeczy jak temperatura której w Hondach nie można sprawdzić, bo podobno wskaźnik źle pokazuje. A skoro wskaźnik źle pokazuje to domyślam się że wiele rzeczy nie jest za bardzo :D a opinia że te Hondy takie bez awaryjne :D
a prędkościomierz pokazuje zawsze idealnie ? Nie no to nie ma na tym czy honda czy fiat czy statek kosmiczny ;p to że wskazówka po paru kilometrach dochodzi do prawie połowy nie oznacza że jest idealnie 80 stopni bo tam nie ma skali w liczbach ;p
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 12:11   

EDI napisał/a:
bo tam nie ma skali w liczbach


Fiat ma w liczbach :D i pokazuje dokładnie :D jestem przekonany o tym na 100% :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 13:44   

Krzysztof napisał/a:
EDI napisał/a:
bo tam nie ma skali w liczbach


Fiat ma w liczbach :D i pokazuje dokładnie :D jestem przekonany o tym na 100% :D
no i nie będę negować bo nie moja bajka ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12