autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
VW vs Audi - czy te auta na pewno są takie same
Autor Wiadomość
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 15:56   

broj83 napisał/a:
I tu mała zagadka, co było pierwsze Audi A4 B5 czy VW Passat B5 :?:

Mod proszę scal moje wypowiedzi bo nie mogę edytować.

A4 z tego co podaje wikipedia
Ps. Też nie moge edytować a widze że orta strzeliłem :D
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 21:42   

No a4 w 95 a passat w 97.
Co nie zmienia faktu ze obie marki jada na tych samych technologiach a czesci sa robione w tych samych fabrykach. (a jak podzespoly sa te same to nawet ta sama linia, tolerancje i oznaczenie)
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 21:53   

Bzyk napisał/a:
czesci sa robione w tych samych fabrykach. (a jak podzespoly sa te same to nawet ta sama linia, tolerancje i oznaczenie)

tu się nie zgodze (ale mogę sie mylić :P ) części do audi (głownie do tych nowszych nie mówie tu o rocznikach przed 2000r) sa produkowane głownie w stuttgardzie w fabryce audi i uwaga porsche wiem bo kolega z szkoły pracuje tam już ładne pare lat głównie elementy wnętrza pojazdu
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 23:16   

Tomix, a wiesz gdzie robią kompresory do porsche? :p
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 00:36   

Niektórzy to widzę na prawdę nie mają pojęcia... Tak jak już wcześniej pisałem od strony mechanicznej to wszystko praktycznie jeden UJ !. Naprawdę. Codziennie sprzedaję części to tego szmelcu to wiem :mrgreen: Przykładowo, zawieszenie to samo - identyczne mamy w:

- Passat B5
- Audi A4 B5 (przejściówka 2000-2001r dolny prosty na cienki sworzeń), Audi A4 B6
- Audi A6 C5
- Skoda Superb

Nie ośmieszajcie się, jak nie macie pojęcia o czym piszecie...
 
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 00:57   

Karol napisał/a:

Niektórzy to widzę na prawdę nie mają pojęcia... Tak jak już wcześniej pisałem od strony mechanicznej to wszystko praktycznie jeden UJ !. Naprawdę. Codziennie sprzedaję części to tego szmelcu to wiem :mrgreen: Przykładowo, zawieszenie to samo - identyczne mamy w:

- Passat B5
- Audi A4 B5 (przejściówka 2000-2001r dolny prosty na cienki sworzeń), Audi A4 B6
- Audi A6 C5
- Skoda Superb

Nie ośmieszajcie się, jak nie macie pojęcia o czym piszecie...

Na opinie kogoś kto sprzedaje części (siedzi w tym na codzień) czekałem :) Dzięki Karol!
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 02:54   

Widze całkiem burzliwa dyskusja powstała, choć niecałkiem powazna ;D


Wszystko zaczęło sie od tego że

Cytat:
Ałdi już odpadło z tej konkurencji :P "Nie VW" chodziło o to, że Golfy i Pastuchy sie ojcu nie podobają. Audi już tak.


A tu wywody czy to to samo czy nie, jakie zawieszenia i silniki. Kwestia stylistyczna nadwozia jak i wnętrze ma znaczenie w wyborze auta, w VW jest kupa w Audi te materiały są jednak LEPSZE. Nie bez znaczenia jest też fakt że w takim A4 nie będzie zgnitej podlogi.... :)
_________________
Forza Italia!
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 03:22   

Bzyk napisał/a:
(..)
Na opinie kogoś kto sprzedaje części (siedzi w tym na codzień) czekałem :) Dzięki Karol!


chcesz może opinię jeszcze kogoś kto siedzi i kilkunastu lat w częściach i przeżarł kilka lat w mechanice??

1. Nie ulega na pewno wątpliwości fakt, że zarówno Audi, Seat, Skoda, Volkswagen należą do grupy VAG, korzystają z wielu wspólnych rozwiązań (obniżanie kosztów, wspólny sztab ekspertów, inżynierów - doprowadzenie modelu biznesowego do perfekcji..), dobrze widzi to np.:
broj83 napisał/a:
Ale nie można uogólniać że wszystkie Audi to VW, po prostu Audi przejęło kilka konstrukcji od VW zmieniło je swoimi patentami i dobrze na tym wyszli ot tyle w temacie :D

ale idąc Bzyku Twoim tokiem myślenia dorzuć do pieca Porsche i Bentleya, jak i Lambo czy Bugatti.. toż to wg Ciebie jeden "uj".. CZY JEDNAK?

2. biorąc pod uwagę opisane wcześniej A4 (ozn. fabryczne B5) oraz Passata (skąd inąd oznaczonego również B5 - ale to wynika z czego innego, niż wspólne podzespoły.. ;-) ) pragnę przyjrzeć się dokładniej obu.. np taka konstrukcja drzwi.. rozłóż na czynniki pierwsze furtkę od A4 i Passata - wbrew temu co zauważyłeś przechadzając się po parkingu pozornie są takie same.. a jednak technologicznie inne.. - jeszcze lepiej (czyt. bardziej profi podeszli do tematu w A6 (C5), gdzie złożenie tego by wszystko pasowało do siebie zajmie Ci o wiele więcej czasu niż w popularnym pastuchu. W Audi nie ma sztampy, tam możesz wszystko ustawić wg uznania, każdą szparę, szczelinę.. a takim pasacie to w akcie desperacji szuka się co najwyżej nowych prostych drzwi, jak już się nie daje dopasować starych uszkodzonych..

3. przykład innych podobnych aut.. płyta VW A4 - tj. Skoda Fabia "jedynka", Polo 9N, Seat Ibiza/cordoba 6L - dajmy na to ogrzewanie a konkretnie taki prawie klimatronic - CLIMATIC.. aby wymienić czujnik temp w seacie czy skodzie - wywalasz praktycznie całą dechę - bo to jeden tani gówniany monolit, w przeciwieństwie do niby podobnego polo, gdzie całość pomyślana jest tak żeby w miarę prosto i sensownie (czyt bez rozwalania pół auta) wymienić prostą z pozoru rzecz

4. wykonanie detali typu podnośnik szyby w Leonie I / Toledo II, Skodzie Octavii I, VW Golf IV, Audi A3 I gen... obejrzyj, a zobaczysz jaki kibel jest w skodzie i seacie w porówaniu do "podobnego" golfa czy audi.. :roll: decha w tej "A trojce" i Leonie/Toledo niby ta sama, tfu identyczna... oj nie.. ta z Audi nawiązuje w materiałach do większych modeli, a ta z Seata jakby była zrobiona z surowców z recyklingu.. nie wierzysz - poskub sobie obie pazurem/ wkrętakiem (wg uznania)

5. Passat B6 z tyłu ma z zawias jaki? jak w A4 (B7)? podopowiem Ci Bzyku... Passat ma taki sam jak w Golfie V; 5 i 1/2 - czyli VI, VII, Skoda Octavia II, Skoda Superb II, Seacie.... a nie taki jak w Audi A4 czy A6.. co którąś generację Passat korzysta bardziej z techniki Audi.. ale jak księgowi w koncernie policzą co i jak.. to wychodzi że aby konkurować z Mondeo czy Laguną, to wystarczy mu coś tańszego - stąd zrozumiałe odczucia Krzysztofa że jego obecna służbowa fura, to jakiś marketingowy podstęp i medialna papka że porusza się niby premium, ale tak naprawdę buja się na podwoziu kompakta/auta dostawczego (przod prawie identyczny jak w Caddym (2K))

6. Audi zaczęło w ostatnich latach robić na tyle zaawansowane pojazdy, że nawet kończąc ich produkcję, żal było je wyrzucać do technologicznego kosza.. przykładem Audi A4 (B7) którego ubrali w znaczek Seata - Exeo.. niestety dla Seata wyrok wydali klienci, którzy jakoś nie chcieli jeździć dopracowanym samochodem z kiepskim logo.. i pomysł pełnej unifikacji spalił na panewce

7. pomijając Lambo/Bentleya (którym klienci mają w sumie za złe zbytnie pokrewieństwo z bardziej pospolitym Audi) hierarchia koncernu jest taka, że na górze jest Audi, potem VW, a na dole Skoda i Seat.. wspólnych elementów jest sporo, ale przyglądając się detalom, małym niuansom technicznym, a jeszcze dobitniej widać to po latach - jak wygląda dajmy na to karoseria 10, 15 letniego Audi, jak VW, a jak już rudej od starości Skody czy Seata - wnioski, normalnie obiektywnie myślącym ludziom nasuwają się same..

tak więc niech Was pozory nie mylą.. unifikacja jest spora, niby wszystko VAG, a jednak nie... popytajcie mechanika które auto jest bardziej dopracowane, popatrzcie czym jeżdżą ludzie, którzy kilkoma autami z grupy VAG jeździli, jakie "niby" te same odmiany motorowni siedzą w poszczególnych markach, jakie rodzaje napędu 4x4 się w autach stosuje.. a to że ktoś założy felgi od Porsche'a czy nawet Bentley'a do VW czy Seata niczego nie zmienia, to dalej będzie VW albo Seat a nie inaczej
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 04:06   

Audi to audi, jest o niebo lepiej wykonczone niż VW. Seat to już wogóle odpad poprodukcyjny powyższych. To że mają takie same silniki nie zbliża tych aut. Nie piszę tu juz o stylistyce a o jakości wykończenia .audi poprostu jest sporo lepiej zrobione niż vw czy seat lub skoda
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 09:34   

Bzyk napisał/a:
Jesteś głupi czy tylko udajesz?
Blacharsko to nawet poszczególne vw sie różnią od siebie geniuszu :)


Bzyk napisał/a:
Krzysztof ... ośmieszyłeś sie tylko xD
Dla Twojego magicznego z dupy wyjętego porównania dorzuce pare obrazków :D


Nie wiem co Ci odpisać by Ciebie teraz nie urazić, poziom napisanych przez Ciebie słów jest dużo poniżej dna.


Nie wiem iloma samochodami jeździłeś i jakie tam masz doświadczenia ja natomiast mam okazję co jakiś czas jeździć Audi, na co dzień poruszam się Passatem a dawno dawno temu miałem Seata. Sądzę, że na tej podstawie mogę już się wypowiedzieć.
Jeżeli nie przekonują Ciebie opinie ludzi którzy siedzą w częściach samochodowych oraz osoby która to naprawia to nic nie poradzę.
Rozumiem też, że człowiek musi sobie wszystko tak przetłumaczyć by wyszło, że ma rację. Tym sposobem rozumiem, że analogia jest u Ciebie następująca - mam Seata a to przecież to samo co VW a skoro VW ma takie prawie takie same podzespoły jak Audi to praktycznie jeździsz autem klasy premium za połowę ceny a Ci co przepłacają kując Audi to jak wyżej napisałeś głupcy lub udają głupich.

I jeszcze jedno, na tym forum personalnie nie obrażamy użytkowników, pewnie nie rozumiesz mojej wypowiedzi ale się postaraj.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 12:05   

Krzysztof napisał/a:


Nie wiem co Ci odpisać by Ciebie teraz nie urazić, poziom napisanych przez Ciebie słów jest dużo poniżej dna.
O NIE! uraziłeś mnie .... Teraz powinieneś dostać ostrzeżenie ... Poniżej dna to była tamta Twoja wypowiedź i nie zwalaj na innych, bo ja tylko podpasowałem styl mojej wypowiedzi do Twojej.
Krzysztof napisał/a:
Nie wiem iloma samochodami jeździłeś i jakie tam masz doświadczenia ja natomiast mam okazję co jakiś czas jeździć Audi, na co dzień poruszam się Passatem a dawno dawno temu miałem Seata. Sądzę, że na tej podstawie mogę już się wypowiedzieć.

A otwierałeś w którymś z nich maskę? Nie chodziło mi o komfort jazdy, tylko o części z jakich są te auta.
Conpress to ciekawie opisał więc niepotrzebnie sie wysilałeś.
Krzysztof napisał/a:
Rozumiem też, że człowiek musi sobie wszystko tak przetłumaczyć by wyszło, że ma rację. Tym sposobem rozumiem, że analogia jest u Ciebie następująca - mam Seata a to przecież to samo co VW a skoro VW ma takie prawie takie same podzespoły jak Audi to praktycznie jeździsz autem klasy premium za połowę ceny a Ci co przepłacają kując Audi to jak wyżej napisałeś głupcy lub udają głupich.
Masz ciężki tok myślenia. Serio. nigdy nie uważałem że jeżdze autem klasy premium, bo znam hierarchie i wiem że różnią sie wykończeniem itd. Wiadomo też że takie same części (zamienne) nie są robione osobno bo to jest nieopłacalne.
Cytat:
I jeszcze jedno, na tym forum personalnie nie obrażamy użytkowników, pewnie nie rozumiesz mojej wypowiedzi ale się postaraj.
No nie obrażamy to czemu sam to próbujesz. Pisałem to już nie raz, że na tym forum niektórych macie za nic mądrego bo jeżdzą marką której nie lubicie i po której jeździcie. (Tak o tym poście gdzie było napisane by nie jechać aż tak po vw wiem) Jak myślisz czemu taki vagstg sie do was nie chce wcale przyznać co?
Żebyś zrozumiał to co CI napisze bo część to też wasze słowa.
Kiedyś tam jakiś spot (na jaki zajechałem) Wszyscy stoją jak zawsze i nagle przez rynek jedzie jakiś tam golf2 (nikt z vaga) Oczywiście przy rolniku pisk opon i ledwe wyjście z zakrętu.
(Teraz Ci zacytuje wasze słowa) "O jakiś wieśniak z vagstg jechał" (i wszyscy beke bo vagi to wieśniaki)
To nic że takich golfów po mieście jeździ pełno, ale łatka przypięta i jest fajnie.
Chwile potem ktoś zajeżdza na waszego spota w niewiele lepszy sposób (próbując zakręt bokiem wjechać ale sie nie udaje) to zaraz pada tekst "z takim driftem to Ty do vaga idź" TO nie jest obraza?
Ludzie z vagstg też tu są, a jakoś ostrzeżenia nie leciały. Dla porównania. Zajedź sobie na większe spoty vagu
(chociażby tczevw by night gdzie i nasi zajeżdżają) a na wasze spoty. Jest różnica. U nas:
https://www.youtube.com/r...ery=vagstg+spot
a, u was:
https://www.youtube.com/r...tostrogard+spot
W tczewie na spotach też byliście, skończyło sie to potem tym że każdy następny spot policja pilnowała i zatrzymywała każdego z rejestracją gst. A teraz możesz mnie łaskawie wywalić z forum bo przecież obraziłem całe forum.... prawdą.
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 12:22   

Cytować Conpressa nie będe, ale przyznam że o paru faktach nie miałem pojęcia :)
Co też nie zmienia że te marki mają dość sporo wspólnych elementów. Przeważnie te które zużywają sie podczas eklspoatacji.
(prędzej miałem to bardziej rozpisane co i jak no ale usunęło się :( )
Jedynie nie zgodze sie co do tych pokrytych rdzą aut, bo tu to zależy jak ktoś dbał o auto.
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 12:44   

Bzyk zjeżdżasz z tematu :)
Dyskusja ciekawa, wręcz mnie zaintrygowała, ja jeździłem 3 markami o których tu mowa niestety nie miałem okazji jechać Skodą, szczerze napisze według mnie wygląda to tak 1. Audi 2. VW 3. Seat.
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 12:59   

Bzyk, cierpisz chyba na jakąś manię prześladowczą, schodzisz z tematu wchodząc teraz w relacje vagstg va autostarogard,
Wklejasz jakieś filmiki, oskarżasz nas o zadymy, człowieku chyba byliśmy na innych spotkaniach. Nie nakręcaj też jakiejś afery którą sobie wymyśliłeś.

Ty zacząłeś temat, że Audi i VW to takie same auta, a teraz piszesz, że się jednak różnią bo o tym czy tamtym nie wiedziałeś.

Jest to forum motoryzacyjne i każdy ma tu prawo się wypowiedzieć, ale Ty pokazałeś jaki reprezentujesz poziom wyzywając mnie to czego teraz oczekujesz.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob Lis 15, 2014 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 13:09   

Krzysztof napisał/a:
est to forum motoryzacyjne i każdy ma tu prawo się wypowiedzieć, ale Ty pokazałeś jaki reprezentujesz poziom wyzywając mnie to czego teraz oczekujesz.

Forum motoryzacyjne, a zarządzasz nim tak ze najbardziej rozbudowany jest wątek off topic.
Ja w porównaniu do Ciebie napisałem to co myśle dosadnie, Ty skolei chciałeś dobrze a wyszło jak zawsze. Zresztąsam zacząłeś z jakims z dupy wyjętym porównaniem, na które Ci odpowiedziałem i nadal nie dostałem Twojej odpowiedzi.
Krzysztof napisał/a:
Ty zacząłeś temat, że Audi i VW to takie same auta, a teraz piszesz, że się jednak różnią bo o tym czy tamtym nie wiedziałeś.

Bo wg Ciebie każdy detal nawet jakaś guma wahacza czy inny pierdół o takich samych oznaczeniach jest specjalnie robiony dla audi a dla vw masówa. A wiadomo że tak nie jest bo jest to najprościej w świecie nieopłacalne. Te różne rzeczy które są opisywane to przedewszystkim blacharka, wnętrze i technologie, które to dopasowują do siebie. To przecież z konstrukcji auta musi być inne. A zespoły które mogą być takie same bo konstrukcja aut pozwala na to, to są takie same.
Najczęściej spotykaną taką częścią jest silnik.
Teraz my wytłumacz czemu jeden człowiek który sprzedaje części do aut mówi że to jest to samo a inny że to coś innego. Przecież sprzedają części do tych samych aut.
Wg mnie odpowiedź jest prosta. Jeden mówił o częściach które najczęściej sie zużywają i są te same w autach, a drugi o częściach które raczej mniej sie wymienia i są indywidualne dla każdego pojazdu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11