autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
Czy wolno nam marzyć o Ferrari :)
Autor Wiadomość
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 19:49   

P.S. jak chcesz jeszcze pogadać to zapraszam na priv. Tutaj Twoje wypowiedzi ignoruje od tej pory.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 20:00   

Bzyk napisał/a:
P.S. jak chcesz jeszcze pogadać to zapraszam na priv. Tutaj Twoje wypowiedzi ignoruje od tej pory.


nie widzę powodów do dyskusji z Tobą na pw.

Chcesz ignorować moje wypowiedzi, przecież masz do tego prawo i nikt nie twierdzi, że jest inaczej.

Dyskusja to wymiana zdań, ale skoro u Ciebie może się to skończyć, że ponownie dostanę wstawki zaniżające poziom dyskusji to faktycznie lepiej odpuścić.

Dodatkowo jeżeli zobaczę, że ponownie kogoś na forum obrazisz personalnie to zablokuję Ci możliwość wchodzenia. Pewien poziom trzeba trzymać.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 22:38   

Bzyk napisał/a:
Krzysztof napisał/a:
na razie tylko jedna osoba z tego forum nazwała mnie głupkiem,

widocznie inni wolą to przemilczeć :)


Kolego naprawdę odpuść takie teksty, bo jesteś w błędzie, jeśli nie spójrz na to co osiągnął/posiada Krzysztof, potem Ty i się dobrze zastanów!


Co do tematu to trochę nie rozumiem, bo który z Was jeździł Ferrari żeby kategorycznie je odrzucać??? Ja bym z miłą chęcią próbnie pojeździł F12, czy 458 Speciale, bo jeśli by mnie było stać, to chciałbym spróbować wszystkiego co jest w zasięgu, żeby potem nie żałować :wink:
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 22:58   

Mi się poprostu ferrari nie podoba wizualnie .. nie wiem czemu , ale tak mam .. Ewentualnie F40 przykuło by moja uwagę .. są według mnie ciekawsze auta niż ferrari ;)

I to prawda Lincoln nie jeździłem w rzeczywistości, ale jeśli chodzi o świat wirtualny, to już zmienia postać rzeczy :p ale nawet tam omijam ta markę :]

alternatywą dla mnie były by auta:

Hennessey Venomg GT z ciekawostek dodam , że prędkość jaka osiągnięto tym autem na pasie wyniosła 435.2km/h



Pagani Huayra



Lamborghini Gallardo



i wiele wiele innych ..

Ale jakbym miał tyle kasy , to i tak wystarczyły by mi dwa auta, których nie trzeba opisywać ..

_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Pon Sty 26, 2015 11:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 01:09   

Zdjęcia i wirtualne obrazy nie oddadzą tego co prezentuje auto. Ja np byłem wieloletnim fanem 911 do czasu aż nie zobaczyłem na zywo, proporcje i wygląd rzeczywisy tego auta mnie z lekka załamały.

Co lubie w Ferrari? Że wszytko co projektują stworzone jest w jednym celu: max osiągi i frajda z jazdy, dlatego praktycznie wszystko powstaje od zera tylko dla Nich.
Hennessey, fajny, ale to praktycznie Lotus z bardzo mocnym silnikiem, Gallardo to R8 w ładnym opakowaniu (no poza tyłem), Pagani - świetne auto, ale od lat korzysta z podzespołów Mercedesa, a to wszystko w kazdym przypadku wymaga kompromisów, czego nie znajdziemy w Ferrari. Auta z końca to klasyki, ale jedynie na prostej, a ta jak wiemy kiedyś się kończy.
Nie przekonuję do Ferrari, bo nie jest to nawet moja ulubiona marka (widziałem na żywca 612 i jest słaba), ale konsekwencja z jaką budują auta, w jakim stylu i w jakim celu zasługuje by "pochylić się" nad nimi.
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 01:47   

Hennessey to praktycznie lotus .. silnik ma z lotusa , tylko trochę lepiej dopracowany , osiągnęli 1244KM.. i nawet widać ze to lotus .. Mi osobiście podoba się to auto za minimalizm , który jest w kokpicie .. patrząc co oferuje w środku Można porównać go do o wiele tańszych aut .. Widać, że szli na masę :p .. tylko ta cena 3 000 000zl
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 11:16   

Dlatego optymalnym wyborem jest GTR :D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 11:35   

przyznam, że ja od zawsze uwielbiałem ferrari, generalnie wszystkie modele mi sie podobają i te stare i nowe. Oglądając program Top Gear też widziałem, że oni potwierdzają moje wyobrażenia na temat tego auta.
Raz w życiu miałem okazję się przejechać na fotelu pasażera i to już całkowicie mnie przekonało, że Ferrari to auto prawdziwie sportowe. Ludzie robiący te cuda na pewno kochają swoją pracę.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 12:04   

Toć każdy lubi co innego .. jakby wszyscy lubili to samo , świat byłby nudny .. Krzysztof lubi luxus w aucie, a ja zaś wole spartańske warunki :♢
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 17:54   

OSKA napisał/a:
Toć każdy lubi co innego .. jakby wszyscy lubili to samo , świat byłby nudny


to jest chyba oczywiste i nigdy nie twierdziłem inaczej, z tego też powodu sam zrezygnowałem z tworzenia forum i klubu jednej marki bo z czasem to zwyczajnie nudne.

OSKA napisał/a:
Krzysztof lubi luxus w aucie, a ja zaś wole spartańske warunki :♢


Nie zgadzam się, ja generalnie lubię różne rzeczy, jak jeżdżę w pracy cenię sobie luksus, ale auto zabawka czemu nie spartańska, Lotus to świetna maszynka i z chęcią bym kupił tylko ich ceny są dla mnie jeszcze za wysokie. Chodzi mi o to, że nie lubię być wrzucony do worka ludzi którzy podjęli jedną decyzję na całe życie dotyczącą marki czy tez modelu samochodu. Ja generalnie jestem otwarty na nowości itp.

Temat stworzyłem bardziej jako taki wesoły a nie jako poważne rozważania na temat Ferrari. Nie jestem na tym etapie by wziąć kredyt na 30 lat by kupić Ferrari :D

Ale są auta super sportowe już w zasięgu wielu ludzi zarabiających trochę więcej niż średnio, czyli Corvetta, własnie ten Lotus kwestia podjęcia decyzji.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Sty 29, 2015 17:07   

Krzysztof, prezentowane ferrari prawie nie różni się od Twojego coupe, no może tylko kolor inny :) więc skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? :)

Na szczęście jako społeczeństwo stale się bogacimy i może za parę/paręnaście lat będzie nas stać na super auta z górnej półki.
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lut 02, 2015 18:01   

Raczej nie nie bogacimy się :) żeby jeździć i myśleć o takim aucie to zarobki netto na poziomie 60-100tys netto minimum, chyba, że lubimy żyć ponad stan ew od czasu do czasu wpadnie kilkaset tys czy kilka mln.

Generalnie ekonomiści twierdzą, że stać człowieka na auto, które stanowi 10 krotność miesięcznych zarobków netto tzn bez obniżania standardu życia. Stawka za roboczo godzinę porsche to 500zł przy nowych modelach nawet nie chcę wiedzieć ile kosztuje godzina serwisu w ferrari :)

I tak zauważyłem, że to się potwierdza.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lut 02, 2015 18:15   

rwtnt napisał/a:
Generalnie ekonomiści twierdzą, że stać człowieka na auto, które stanowi 10 krotność miesięcznych zarobków netto tzn bez obniżania standardu życia


Coś w tym jest, od dawna też się mówiło, że jak chcesz kupić auto za 10 tyś to musisz mieć 20 tyś,


Co do Ferrari to zgadzam się dokładnie z tobą
rwtnt napisał/a:
żeby jeździć i myśleć o takim aucie to zarobki netto na poziomie 60-100tys netto minimum

innego wyjścia nie ma, koszt samego zakupu już jest ponad zarobki tego co ludzie zarobią przez całe życie.

Jak ktoś zarabia 1200 pln miesięcznie to przez cały okres pracy od 25 do 67 lat zarobi około 600 000.

Sam zakup auta to jedno a wystarczy wykupić od niego AC i już mamy 20 - 30 tyś rocznie dodatkowych opłat.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lut 02, 2015 18:54   

Ale jak marzyć to ja bym chciał f40 :)
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 12:36   

ja tam bym nie chciał ferrari, dobre bmw by mnie stykło, najlepiej w M-ce
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13