autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona przez Was marka i dlaczego?
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 03:32   

Krzysztof napisał/a:
a się kiedyś ze mnie nalewałeś i stwierdziłeś że nie mógłbyś takim autem jeździć :D


Póki nie wpadłem w bagno życiowe czytaj dzieci, żona i kredyt to wolę nie myśleć o kombi w dieslu a co dopiero o vanie w automacie :???: :mrgreen:
_________________

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 10:05   

oj tam oj tam :D jakie bagno nie jest źle, co do kombi w dieslu to jednak wolę vana automat w benzynie :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 17:29   

jeśli chodzi o cały przekrój samochodów jednej marki to najwięcej ciekawych modeli według mnie ma Ford ale jest samochód który zawsze mi się podobał choć nie osiągnął żadnego sukcesu komercyjnego ale popolarność i rozpoznawalność zawdzięcza serii filmów Powrót do przyszłości czyli DMC DeLorean
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 00:37   

..Krzysztof zainspirował mnie dziś odgrzewaniem starych nieświeżych kotletów.. :razz:

przypominając..:
SLIVKA napisał/a:
Bushido napisał/a:

Od kiedy mam bmw, polubiłem komfort,wykonanie wnętrza jest o niebo lepsze niż w Hondzie,(..)


to trochę oznaka starzenia się ... hehehe ... wygoda, cisza :razz: jeszcze trochę i będziesz się rozglądał za combi :wink: no może nie starzenia, ale cztery litery szybko przyzwyczajają się do wygody, a seria 3 to najmniej wygodne BMW... gdybyś pojeździł trochę 5 lub 7 to byś 3 nigdy więcej nie chciał :mrgreen:


a potem..

Bushido napisał/a:
Krzysztof napisał/a:
a się kiedyś ze mnie nalewałeś i stwierdziłeś że nie mógłbyś takim autem jeździć :D


Póki nie wpadłem w bagno życiowe czytaj dzieci, żona i kredyt to wolę nie myśleć o kombi w dieslu a co dopiero o vanie w automacie :???: :mrgreen:


i jak ma się do tego Oma Caravan z grzanym skórzanym dupskiem ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 00:42   

SLIVKA napisał/a:
Bushido napisał/a:

Od kiedy mam bmw, polubiłem komfort,wykonanie wnętrza jest o niebo lepsze niż w Hondzie, tylny napęd daje ogromną frajdę na wsi i w zimie :D , jest baaardzo wygodnym autem dzięki dobremu wygłuszeniu i wygodnym fotelom (mimo zerowego trzymania bocznego). Każda marka a nawet i pojedyncze modele danej marki mają w sobie choćby jeden plusik dzieki któremu można zdecydować o zakupie danego modelu, tak jest u mnie w przypadku CRX. "Brzydkie",stare,bez wspomagania,z małym silnikiem,mało miejsca, rdzewieje aaaaaalllleeeeeeeeeee kupiłbym CRX za to że zapier...ala jak strzała dzięki swojej masie a raczej jej braku i lekkiemu silnikowi który w najsłabszej wersji miał już 124km a w najmocniejszej 150 i wszystko z 1.6 DOHC. Odwrotnym przypadkiem jest Prelude IV którą też bym z przyjemnością znowu przygarnął bo jest piękna, wygodna, nietypowa, futurystyczna, mało spotykana aaaaaaaaalllleeeeeeeee to przedniak i ma silnik z Accorda :D
Miałbym ogromny dylemat jakby teraz ktoś dał mi do wyboru E36 coupe 325 a ZDROWE Prelude 2.2 czy ZDROWEGO CRX. Tak bardzo namieszał mi ten tylny napęd i ta wygoda z BMW że z fanatyka marki H stałem się wielkim entuzjastą a ta zmiana wiele znaczy :)


to trochę oznaka starzenia się ... hehehe ... wygoda, cisza :razz: jeszcze trochę i będziesz się rozglądał za combi :wink: no może nie starzenia, ale cztery litery szybko przyzwyczajają się do wygody, a seria 3 to najmniej wygodne BMW... gdybyś pojeździł trochę 5 lub 7 to byś 3 nigdy więcej nie chciał :mrgreen:

pojeździł dwa tygodnie 7er i przesiadł się w oplowskie kumbi :mrgreen:
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 03:52   

Chłopak wie co dobre :mrgreen:
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 23:08   

Bushido napisał/a:
Póki nie wpadłem w bagno życiowe czytaj dzieci, żona i kredyt to wolę nie myśleć o kombi


a może to jakiś znak ? :roll:
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:00   

OSKA napisał/a:
Bushido napisał/a:
Póki nie wpadłem w bagno życiowe czytaj dzieci, żona i kredyt to wolę nie myśleć o kombi


a może to jakiś znak ? :roll:


Olek może jeszcze czegoś nie wie :D
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 14:52   

ale te lata lecą, kolejne zmiany w autach na forum, chociaż niektórzy konserwatyści nadal jedna marka :) więc w sumie skąd mogą wiedzieć czy coś innego jest fajne skoro nie poznali.

conpress napisał/a:
najbliższą mi obecnie marka, taką na codzień jest obecnie chyba BMW :wink: ..chociaż tak naprawdę od początku nigdy nią nie było.

tu jak widzę nadal się wiele nie zmieniło, bo podejście do mojej beeeemki na wysokim poziomie :)

conpress napisał/a:
Mercedes Benz głównie te strasze jak W107, R107, W108/109, W114/115, W116, W123, W124, W126 oraz ostatni R129 (miałem przyjemność pokręcić pod maską i pojeżdzić m.in W120 58 rok z klimą (!) oraz W121 z 62roku a model R129 uważam za najbardziej wytrzymałe/sztywne nadwozie cabrio/roadster


Mercedesa posiadasz nawet jako chyba jedyne Twoje auto opisane na forum, pytanie gdzie aktualizacja :)

conpress napisał/a:
SAAB - 900 i 9000


to też spełnione a całość pisana w 2010 roku to mamy 5 lat :)

Ja oceniam nadal, że auta generalnie są fajne i większość lubię. Nowe prawie wszystkie, te starsze niektóre. Obecnie mam BMW i nie widzę w nim komfortu :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 17:03   

Cos Ty za zzielenialego, splesnialego kotleta odkopal??

Kupiles jeden z najtanszych modeli z palety BMW z owczesnego okresu, w dodatku pomodzonego.. na chinskim zawieszeniu.. I chcesz juz robic opinie o marce?? :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 19:40   

3er to nie jest komfortowe auto, zwłaszcza z Twoim zawieszeniem. Pojeździj 5er i 7er, zmienisz zdanie.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 20:35   

conpress napisał/a:
Cos Ty za zzielenialego, splesnialego kotleta odkopal??


wiesz testowo sprawdzam jak się upodobania zmieniają i czy się zmieniają :)

conpress napisał/a:
Kupiles jeden z najtanszych modeli z palety BMW z owczesnego okresu, w dodatku pomodzonego.. na chinskim zawieszeniu.. I chcesz juz robic opinie o marce??


grzeszak napisał/a:
3er to nie jest komfortowe auto, zwłaszcza z Twoim zawieszeniem. Pojeździj 5er i 7er, zmienisz zdanie.


wstawiłem przecież uśmieszek :) generalnie to taki mały żarcik dla ludzi co się wypowiadają o różnych markach a nigdy nie posiadali w dobrym stanie takowego samochodu.
Więc jak ja bym miał się wypowiadać o BMW na podstawie mojego cuda to są niekomfortowe :)

Oczywiście, że mam świadomość jak się jeździ BMW bo:
M5 Lincolna wygodne i szybkie przepuszczające trochę sportowych emocji do środka samochodu, mimo, że to wielka limuzyna

X6 prawdziwe nitendo nawet nie przechyla się na zakrętach

Seria & E65 czy tam 66 nie pamiętam teraz to wielka jeżdżąca kanapa inaczej niż w X6

E36 2,0 całkowicie normalne auto, jeździ skręca i jest szybsze od peugeota 2,0 HDI 136 km

E30 nie można zamknąć drzwi :) , ciasne małe, fajne wrażenia na drodze,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 12:09   

Krzysztof napisał/a:
E30 nie można zamknąć drzwi :) , ciasne małe, fajne wrażenia na drodze,


Ja tam problemów nie mam :mrgreen: :mrgreen: ba nawet w tico się mieszczę :wink:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Paź 06, 2015 22:06   

Ulubiona marka.... hmmm może napiszę po prostu o Lancii, bo miałem do czynienia i w posiadaniu pięć takowych, a jeździłem dziesięcioma różnymi. ;)

Ogólnie lubię markę ze względu na wielkie tradycje, zaawansowanie techniczne jak na swoją epokę, sportowe legendy.... a te autka za ich niebanalny wygląd, prestiż, dobre silniki i to, że są stosunkowo tanie.

Y11 (Ypsilon) - mimo, że nie przekonuje wyglądem, jest damski itd zaskakuje wyciszeniem kabiny i komfortem. Zwykle dobrze wyposażone. Podwozie z punto I jest lepiej zabezpieczone antykorozyjnie, tanie w naprawach, a motor 1.2 16V o mocy 86KM potrafi zawstydzić niejednego młodego gniewnego w czapce z daszkiem w bolidzie 316i :)

Dedra- miałem 4 takie ogółem, dwoma jeżdzę obecnie. Auto z pozoru nudne i niczym nie porywające, ale ma coś w sobie, taką lekkość i elegancję. Jak na auto technologicznie wywodzące się z lat 80tych zaskakuje wyposażeniem, w opcji m.in automatyczna klimatyzacja, deska digital, napęd na cztery koła w niektórych wersjach, aktywne zawieszenie(!), automatyczna regulacja swiateł, alcantara to norma, czy 4 ele szyby. Jak na auta z tego okresu to na prawdę był wypas.. Podoba mi się wnętrze z zegarami siegającymi aż do pasażera, zielone podświetlenie wszystkoch piktogramów, łącznie z manetkami przy kierownicy, wygodne prawie kubełkowe fotele. Denerwuje dość kiepska jakość montażu, choć same plastiki aż takie kiepskie nie są. Zawieszenie jest zestrojone dość komfortowo, jednak głośno amortyzuje nierowności. W zakrętach Dedra jest fajnie nadsterowna, a na parkingu zwrotna (średnica zawracania 10,3m).
Silniki mogę powiedzieć, że są trwałe, 1.6 8V na jednym wałku jest troszkę za słaby ale żywotny,
diesel 1.9, to klekot nie do zabicia, pół miliona i mu mało, troszkę pali - 7-8 na spokojnie, ale 90km wystarcza.
1.8 16V w wersji bez wariatora jest wbrew pozorom na prawdę szybkim autem, setke robi w 10s, 200kmh też bez problemu poleci. Ma fajne rasowe brzmienie, ale na jałowym klekocze jak diesel. Mało pali - 7-9 litrów na 100km
2.0 turbo, silnik pamietający lata 60te, i rajdy WRC cierpi na problemy ze smarowaniem, ale ładnie rozwija moc i daje dużo niuta ;)
Nadwozie dedry jest ocynkowane, jedynym mankamentem jest podwozie.. rdzewieje szczególnie w okolicach tylnych nadkoli, progów, mocowania wózka na podłużnicach. Trzeba dbać po prostu.

Kappa - Wygląd znany większości za sprawą kariery jako rządowe limuzyny w latach 90", z róznych filmów z tego okresu (Kariera Nikosia Dyzmy np). Wielkie i mega wygodne autko. bardzo dobrze wykonane - nic nie skrzypi, wyciszone i odizolowane od asfaltu. Dobrze wyposażone. Silniki R5 pieknie mruczą, wersja 2.0 20VT to ładny pocik i spala stosunkowo mało - 9-11. Kappę można kupić za na prawdę śmieszne pieniądze. Wg mnie jest to chyba jedno z niewielu aut które oferuje tak dużo za tak niewiele.

Lybra - porownywana do żaby, okulara, czy też kopulujących kameleonów za sprawą jajowatych lamp przednich z osobnymi kierunkowskazami. W dwóch słowach - udoskonalona Dedra. Bardziej komfortowa, solidniej wykonana, jeszcze lepiej wyposazona, pachnie tu prestiżem. Niestety nie do końca poprawiona została podłoga. Ruda lubi zaatakować w okolicach nóg kierowcy czy pasazera. Fajne autko z fanymi slinikami.

To tak w skrócie ;)
_________________
Forza Italia!
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Paź 22, 2016 20:45   

I jak wasze upodobania do aut ? zmieniły się ? może ktoś przekonał się do jakiegoś auta, które mu wcześniej nie podchodziło ?
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13