autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Kwi 26, 2010 12:47
O co chodzi z tym gaz to do zapalniczek ????
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 00:49   O co chodzi z tym gaz to do zapalniczek ????

Zawsze jak gdziekolwiek wspomnę o tym że mam zamiar kiedyś kupić auto z silnikiem V i że chcę go przerobić na gaz padają stwierdzenia gaz do zapalniczek i tym podobne bzdury,

Do tego stopnia że jak miałem Jeepa V8 i powiedziałem na jednym z forum że ja mam jeepa i dźwięk silnika jest po prostu boski dostałem odpowiedź, że mu chodziło o dźwięk prawdziwego V8 a nie lpg V8



nigdy w życiu tego nie skumam.
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 02:13   

Ja o "gazie do zapalniczek" słyszałem od kumpla który miał auto na LPG. Wg. niego chodziło o problemy z gazem, i że "silnik dostaje po dupie"od gazu.
 
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 03:08   

Oczywiście że silnik dostaje po dupie. Na gazie pracuje "na sucho", a to najgorsze co może być. Po pewnym czasie każde auto wypluje silnik i odmówi posłuszeństwa
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 04:08   

Nigdy nie byłem zwolennikiem gaz dla mnie "gaz w samochodzie=śmierc silnika" takie jest moje zdanie
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 13:32   

A moim zdaniem źle wiecie.

Oczywiście że gaz jest możliwym powodem śmierci silnika, wypalenia zaworów, głowicy itd.

Dlaczego. Proste, na benzynie skład mieszanki jest ustawiony tak by silnik pracował dobrze, w starych silnikach regulowało się to na gaźnikach, mało kto to potrafił więc się nie grzebało, w nowszych silnikach odpowiada za to milion czujników i komputer i też nie każdy w tym może grzebać.

Przy LPG ludzie starają się zejść ze spalaniem i wzbogacają mieszankę

(mieszanka bogata w powietrze więc czym więcej powietrza tym mieszanka bogatsza) silnik pali głównie na powietrzy co sprzyja wypalaniu zaworów, uszczelek i głowic.

Nie ma co oszczędzać na siłę, niech pali 15 l gazu zamiast 12 czy jedenastu jk u kolegi ;p

Gaz a większą ilość oktanów, ma wyższą temp spalania i jest trudniej go zapalić trzeba mieć dobre świece i kable WN wtedy wszystko działa jak trzeba. Jeżeli wszytko jest OK silnik może pracować długo mimo zasilania go przez LPG.



Zajeździłem już parę silników zasilanych LPG ale w żadnym przypadku nie była to wina paliwa.



A jak słyszę takie bzdury że silnik pali na sucho .... a jak ma palić jak tam ogień jest a za smarowanie nie odpowiada benzyna tylko OLEJ!
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 15:31   

Mateuh czy wiecej powietrza tyb mieszanka bardziej uboga-i podwyzsza sie temp spalin
 
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 15:44   

Ja mam auto w gazie i nie odczuwam na razie żadnych z tym związanych problemów auto idzie na LPG tan samo jak na benzynie a koszta są o wiele niższe :) A jeśli ktoś mówi, że silnik pracuje na sucho chyba w ogóle nie ma pojęcia o czym mówi i nie zna się na budowie i zasadzie działania silnika .
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 18:41   

Z tego co ja wiem Huragan to mieszanka staje się bogata w powietrze, bo to do paliwa dodajesz powietrza wzbogacając ją o tlen konieczny do spalania, ale może źle filozofuję, ale kiedyś takich informacji sam się nasłuchałem.



W każdym razie im więcej gazu pali tym mniej silnika ;p
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 21:16   

samochod jezdzi generalnie na paliwie a nei na powietrzu woec im mniej paliwa a wiecej powietrza to mieszanka uboga.Misiek a ty spróbuj palic kola nawyzszym biegu i porownaj na lpg i benz a potem pisz jakie odczucia,bo normalnie jezdzac nie ma szans sprawdzic na czym lepiej chodzi
 
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Pią Gru 25, 2009 17:37   

Huragan moje auto nawet na benzynie to był powolny dupowóz a na przykład przy wyprzedzaniu nie widzę różnicy.
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Gru 25, 2009 19:52   

Ja tam ogromną różnicę widzę ja gazie się da a na benzynie śmierdzi, kicha i szarpie :D

a tak serio to jest wielka różnica.



A co do tego czy bogata czy biedna to możliwe że masz rację.

ale to nie zmienia faktu że jak gazu będzie za mało a powietrza za dużo to silnik dostanie wyższej temp i będą się wypalać jego elementy jak np zawory.

znaczy będzię to się dziać szybciej niż normalnie czy na benzynie.
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Gru 25, 2009 22:08   

dokladnie tak jak teraz napisałeś MateuH
 
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Pią Gru 25, 2009 22:57   

MateuH Kicha i szarpie jak jest źle wyregulowany a to zależy od fachowca, który się tym zajmuje
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 00:09   

ja w jeepie miałem sekwencję i bez problemu czy była różnica mozliwe jednak do zaakceptowania i wyprzedzanie szło bez problemu i tak to auto miało problemy by monet i moc przekazać na koła :D
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 00:22   

Gaz to zło, ale czesto konieczne:) Przez 3 lata śmigałem na BLosie, cudowne urzadzenie, teraz sekwencja w V6 i także nie mam zastrzeżeń, po 4.5 roku korzystania z tego dodatku jestem na tak (zwłąszcza, że ani razu nie zakąłdałem instalki)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12