autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Kwi 26, 2010 12:47
O co chodzi z tym gaz to do zapalniczek ????
Autor Wiadomość
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 13:53   

misiek-stg napisał:
MateuH Kicha i szarpie jak jest źle wyregulowany a to zależy od fachowca, który się tym zajmuje




Jak potrafisz to wyreguluj mój silnik :D

on się sam reguluję, a ekscesy związane ze złą pracą silnika na benzynie mają zupełnie inną przyczynę
 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 00:57   

Instalacja gazowa owszem szkodzi ale jest to odczuwalne po 10-15 latach lub po odpowiedniej ilości km zrobionej na gazie - tego parametru nie znam. Ale!!!!!!!!! kto w tych czasach trzyma auto tak długo jak już to disla. wiem jedno ALFA ROMEO nie lubi gazu chodzi mi o t sparki nie wiem jak jest z bokserami. Miałem kiedyś poloneza (moje pierwsze auto) 91 rok 15 lat miało już gaz w związku z tym musiałem już butlę wymienic ale....... odpalił zawsze czy na benzynie czy na gazie. Jesienią kupiłem 1999r uno -fiat jakby kto nie wiedział- disel zimą ni rusz nawet jak w garażu stał tak samo było z beczką AAAAAAApoczciwy poldek stał miesiąc i pokrecił pokręcił ale odpalił mimo instalacji. Mówi samo za siebie.
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 01:45   

a może i gaz jest szkodliwy dla silnika ale nie jest szkodliwy dla portfela.

np dziś przejechałem po mieście jakieś 150 km - gazu mi ze 25 litrów poszło bo zimno i ciągłe gaszenia i odpalanie

ale 25 razy 2.15 daje 55 zł

na benzynie spaliłbym jakieś 15 razy 4,40 co daje 66 zł

i już jest dycha a w skali miesiąca to są 300 zł
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 16:06   

jak widzę ten temat to sprawa ciekawa jakie ceny były w 2010 roku

Czyli Gaz jest jeszcze bardziej ekonomiczny a benzyna niestety.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 16:41   

Ja nie wiem czemu ludzie mają uprzedzenia do LPG. Może też dlatego że mamy w PL takich "fachowców" przez co ten gaz działa niepoprawnie. Ja w Vectrze miałem d.dobrą instalacją marki STAG, ale co z tego jak "Heniek" z "Józkiem" ją montowali. Wtryski sobie leżały luźno, przewody były wciśnięte(!) nawet niezabezpieczone. Dla mnie to było paranoją. Dlatego jak będę zakładał gaz to w jakimś renomowanym warsztacie. To ceni że zapłacę więcej. Grunt żeby mieć pewność że będzie to położone dobrze. Tu macie ciekawy link o tym w jakim czasie zwróci się gaz.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 17:11   

W naszym rejonie niestety jest problem z dobrymi gazownikami zjeździłem ich tu dużo i każdy, KAŻDY u którego byłem nie potrafił by założyć poprawnie instalacji albo wtryski które nie nadają się do danego auta albo reduktor za słaby, albo kolektora nie ściągają do wiercenia albo butle montują "pod prąd" albo autoadaptacja i bierz pan klucze i wypad... takie niestety realia, i tak jest w całym kraju. Na szczęście jest parę zakłądów które wiedzą jak się montuje i dba o klienta
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 20:52   

marasss2 napisał/a:
W naszym rejonie niestety jest problem z dobrymi gazownikami zjeździłem ich tu dużo i każdy, KAŻDY u którego byłem nie potrafił by założyć poprawnie instalacji albo wtryski które nie nadają się do danego auta albo reduktor za słaby, albo kolektora nie ściągają do wiercenia albo butle montują "pod prąd" albo autoadaptacja i bierz pan klucze i wypad... takie niestety realia, i tak jest w całym kraju. Na szczęście jest parę zakłądów które wiedzą jak się montuje i dba o klienta


Możesz podać nazwy i adresy tych zakładów ? Jeżeli chodzi o nasze województwo to wg. statystyk na LPG forum, najlepszy zakład znajduje się w Gdyni.

Link do ich stronki: http://www.instalacjagazowa.com/

Zakład nazywa się VANOS i oprócz instalacji LPG specjalizują się w naprawach aut marki BMW.
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 21:27   

marasss2 napisał/a:
albo kolektora nie ściągają do wiercenia a


Do nas tacy raz przyjechali, zalozyli gaz do Opla, wióry oblepiły zawory i gniazda, stracił kompresje i zaś szybko głowice im robić bo klient ma auto do odbioru za 2 godziny :D :D
_________________
Forza Italia!
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 22:08   

Pisząc , że są zakłady chodziło mi o cały kraj niestety. Tu nie miałem komu oddać auta i lpg zakładałem tam gdzie pracuje na drugim końcu Polski. O Vanosie wiem, ponoć w Tczewie jet jeszcze koleś, który ogarnia regulacje ale nie wiem dokładnie gdzie.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 16:08   

Jest podstawowe powiedzienie przy gazie "Oszczędzamy po założeniu instalacji, nie przed". Wydasz dużo na starcie, ale zwróci Ci się to w takim samym tempie co przy tanim montażu.

Gaz ma więcej oktanów, zakładany i wyregulowany prawidłowo powinien podnosić moc silnika. Znam wielu ludzi, którzy mają 10% więcej mocy na LPG niż na PB.
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 17:56   

Problem w tym, że ma niższą kaloryczność, dlatego potrzeba większej ilości gazu i z wyższą mocą nie bardzo chce iść w parze. Ja lubie gaz bo obecnie jest 3 krotnie tańszym paliwem niż Pb która z nieznanych mi powodów jest absurdalnie droga.
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 18:43   

Lincoln, bardzo podoba mi się twój tok rozumowania, w normalnym kraju, procentowo wydawał bym tyle samo z wypłaty na benzynę, tymczasem w polszy stać mnie co najwyżej na gaz, albo Corsę 1.2 (1.4 to już co bogatsi) sorry robię 1500 klocków w miesiącu...
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 18:54   

Tak jest sporo powiedzeń o lpg zwłaszcza tych negatywnych :) Moc na lpg się robi po ruszeniu zapłonu seria rzadko wypluwa wiecej niż na pb sytuacja się zmieni gdy będzie bardziej dostępny wtrysk w fazie ciekłej. Kolejnym ulubionym mitem jest, że lpg podwyższa egt na przykładzie mojego auta mogę go obalić w każdy dowolny sposób no chyba, że komuś 10- 20 stopni robi wielką różnicę.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 19:47   

marasss2 napisał/a:
10- 20 stopni robi wielką różnicę.


to nawet pewnie tolerancja wskaźnika :) bardziej +/- 50-100 stopni :)

Czasami człowiek słucha coś w stylu jak Ciebie nie stać na V6 i jeździć na benzynie to ....

Zawsze pytam to co ? Moje $$ sam decyduję :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 03:12   

Egt to podnosi jak ubogi jest . Dlatego dobry gazownik używa afr do strojenia .a najlepiej stroić do lambdy i wtedy musi być git
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12