autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 19, 2018 13:39
BMW E36 R6 - Tomix
Autor Wiadomość
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Sty 11, 2016 21:09   

Tak to dedyk firmy TA-Techinx :D

dane z strony internetowej po szwabsku

Hersteller: BMW
Modell: 3er Serie E36
Typ: 3C+3/C+3B+3/B
Baujahr: 91-98
Hinweise:
ohne M3 und Compact
Leistung in KW:
110/125 KW
Ausführung: gebördelt
Hubraum: 320i/323i
Endrohr: 2x76mm

Koszt nowego to 199 euro
ja dałem niecałą połowe z tego licząc przesyłke
jedyny minus tego wydechu ze ktoś mu uszy/wieszaki obciął i mówił ze na opaskę go przymocował
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Śro Sty 13, 2016 18:05   

Dobra lecimy dalej tarcze na tył największe jakie wchodzą bez utraty ręcznego
Dokałdnie 294mm wentylowane z E46 328 innej firmy niż mikoda ciutek tańsze

Dla porównanie zamówiłem tarcze z E36 328 (wentylowaną z tyłu w E36 jedynie w tym modelu ) porównałem sobie wszystko i będzie pasować bez problemowo
Do tego zaciski z jarzmami czekające aż się za nie wezmę

+
Zestawy gumek ERT
Nowe przewody ham (elastyczne) Textar
Płyn Dot 5.1 Motul

Montowane bedą na wiosne jak zmienie na alusy
Koszt hamulców grubo ponad 1 tys

Jeszcze mam dylemat nad kolorem zacisków zastanawiam się czy poprostu na srebno ich nie walnąć
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 13, 2016 23:30   

mam jeszcze pytanie jak się ma sprawa podniesienia gwintu do góry bo z tego co pamiętam też masz taki z biedronki :)
czy jak się go podniesie do góry to auto nadal jest tak podskakujące czy jest lepiej, czy może nic się nie zmienia.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
broj83
Kierowca kat. B



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 288
Skąd: GST
Wysłany: Czw Sty 14, 2016 00:27   

Srebrny na zaciskach dobra opcja sam mam tak pomalowane w ccco i wygląda to neutralnie i schludnie :)
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno”
(Sir Stirling Moss)
Bo nie prędkość zabija,tylko jej gwałtowna utrata :evil:
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Czw Sty 14, 2016 00:45   

Krzysztof napisał/a:
czy jak się go podniesie do góry to auto nadal jest tak podskakujące czy jest lepiej, czy może nic się nie zmienia.
Jedni mówią że nic się nie zmienia inni że jest jeszcze sztywniej (bo sprężyna jedna jest jeszcze mocniej ściśnięta) napewno nie będzie bardziej miekko.
Na forach piszą że gwint z TAT jest za bardzo mięki z tyłu :)

Mam pytanko czy ktoś na forum poleruje felgi ? Do poprawy mam zamtowiały chrom i kilka "przycierek" .
Ostatnio zmieniony przez Tomix Czw Sty 14, 2016 00:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Czw Sty 14, 2016 19:17   

Jankes ;P
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 22:45   

Może nie zbyt ciekawe ale skompletowałem wszystkie brakujące plastiki z przodu, nową obudowe wiatraka klimatyzacji (jedno ucho ułamane było).
Dzięki tej operacji za kratką w zderzaku nie będzie widać prześwit :)



Większośc E36 ma tylko częśc nr 1 z rysunku ja dokupiłem cała reszte bo połamane były i wywaliłem je .
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 23:06   

Bardzo dobrze że dbasz bo coraz mniej e36 w coupe w dobrym stanie , a ten element nr 14 też masz ?
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 23:30   

Akurat do tego elementu nr 14 potrzebne są inne te boczne bumerangi trzymające zderzak z dołu.
A jęśli jesteśmy przy tym nie masz może prawego orginalnego , zamówiłem sobie z polcaru ale wykonanie tragedia . A to tam grosze kosztuje .
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 18:09   

Tomix, niestety nie mam tzn mam ale w aucie u Ani :D ona ma bumerangi za to brak tego dolnego zgarniacza ale nie wiem czy jest sens montowania tego
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Sob Sty 30, 2016 00:48   

Zestaw majsterkowicza żaba z Agromy którą dzisiaj miałem okazję wypróbować ale tego nie zrobiłem :) Nie wiedziałem na czym będzie zadanie polegało

Naprawde fajna walizka kliny rękawice mata itp:)

I kpl najtanszych kluczy (głównie mi się rozchodziło o przedłuszke i nasadki) wiadomo grzechotki szmelc , ale nie będe tym odkręcał poduszek skrzyni :P
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Sty 30, 2016 02:09   

..ten niebieski zestaw to takie optymalne minimum.. jak sie uzywa zgodnie z przeznaczeniem i sztuka.. powinien jakis czas posluzyc ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
_RazoR_
Jestem Nowy

Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 15
Skąd: STG
Wysłany: Sob Sty 30, 2016 17:45   

A co ma kolor walizki do jakości? Ja mam podobny zestaw covala i yato i obydwa mają niebieską walizkę a swoje kosztowały. Użytkowane są do różnych rzeczy. Jedynym minusem w covalu są śrubki w grzechotce które się odkręcały.

Co do żaby to w sam raz do szatana ;P Teraz będziesz mógł zmieniać szybko i sprawnie na upalacze ;P
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Sty 30, 2016 23:54   

_RazoR_ napisał/a:
A co ma kolor walizki do jakości? Ja mam podobny zestaw covala i yato i obydwa mają niebieską walizkę a swoje kosztowały. Użytkowane są do różnych rzeczy. Jedynym minusem w covalu są śrubki w grzechotce które się odkręcały.

Co do żaby to w sam raz do szatana ;P Teraz będziesz mógł zmieniać szybko i sprawnie na upalacze ;P


..a czytajac zwrot "optymalne minimum" doszukales sie cos nt. jakosci w/w?? Tomix pokazal na zdjeciu niebieska i siwą walizke.. odnioslem sie, Panie Spostrzegawczy, do charakterystyki skladu niebieskiego "pudelka".. sklad pokazanego zestawu spokojnie wystarcza do wiekszosci amatorskich napraw przy takim E36.. sam osobiscie uwazam ze do osobowki wystarczaja grzechotki 1/4 i 3/8 cala .. ale.. jezeli uwazasz ze YT czy coval "swoje kosztowaly" najprawdopodobniej jestes doswiadczonym specjalista z branzy i mozna sie sporo od Ciebie nauczyc..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 18:01   

Mam ten sam podnośnik od roku dzielnie działa, a często był używany więc trochę pochodzi.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13