autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie znaczenie ma rodzaj swiecy w samchodzie.
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 16:36   Jakie znaczenie ma rodzaj swiecy w samchodzie.

Zastanawiam się nad wymianą świec w mojej Alfie, i przeglądam fora internetowe, do mojej alfy polecane świece to Magneti Marinelli Golden Lodge 25HL wiem że to świece czteroelektrodowe a wiem ze u mnie sa zamontowane jedno elektrodowe championa. Takie właśnie zaleca serwis.
Czy ktoś z was sprawdzał jakie znaczenie ma dobra świeca w swoim aucie a jak to wygląda jak jest gorsza. O co chodzi z czteroelektrodowymi czy one coś faktycznie dają czy to zwykłe placebo.

Czy można utracić jakieś konie od tego że świeca zamiast czteroelektrodowej jest jedno elektrodowa czy generalnie można stracić jakieś konie jak coś ze świecami jest nie tak. Jakie są objawy zużytych świec i co można popsuć więcej jak się o nie nie zadba.

http://www.motoneo.pl/k-s...ca_iskrowa.html
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pią Gru 17, 2010 23:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 18:49   

ja mam podobny problem chciałem zakupić do swojego rumaka nowe świeczki jak to wygląda
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 23:06   

cimar napisał/a:
ja mam podobny problem chciałem zakupić do swojego rumaka nowe świeczki jak to wygląda


zakładaj sobie oddzielny temat tu świece do benzyniaka tylko proszę :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 13:31   

Temat jest o wiele bardziej złożony nisz można się spodziewać.

Wybór świec ograniczający się do wyboru producenta to bzdura.

Istnieje kilka rodzajów świec ze względu na rodzaj materiału elektrody od tradycyjnych stali utwardzanych przez srebro, platynę do irydu

Napisałeś że świece do benzyny więc platyna lub iryd (irydowe zdecydowanie droższe ale to najlepszy materiał na świece)

kolejna sprawa to budowa elektrody

standardowo wystarczy pojedyncza elektroda z prawidłową przerwą ale jeśli silnik jest modyfikowany to może nie wystarczyć

oprócz świeć z dwiema elektrodami są takie z czterema albo z całym pierścieniem lub stożkiem zamiast typowej elektrody

prawda jest taka że jeśli świeca z brukwi ta jej i pięć elektrod nie pomoże ani cały pierścień

kończąc wątek świece to nie koniec ze świecami wymienić powinieneś też kable i tu zasada prosta kabel zapłonowy powinien mieć jak najmniejszy opór elektryczny szczególnie ma to znaczenia dla gazowanych silników bo na gazie jeśli kabel ma więcej niż 7k/m to możesz o równej pracy silnika zapomnieć
druga sprawa to izolacja i przyłącza
Izolacja powinna być elastyczna nawet przy -20, a przyłącza najlepiej gdyby były "hermetyczne" najlepiej odpowiadające klasie IP55 lub lepszej choć to klasa nie stosowana do oznaczeń takich kabli ale chodzi o szczelność na ciecz i pył

w skrócie tyle

co do producenta to zmieniałem świece w weekend i zdecydowałem się na świece BRISK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11