autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec aut na beznynę ??? UE chce samochodów elektrycznych !
Autor Wiadomość
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 02:39   

ja po prostu uważam, że te auta elektryczne to większa szkoda dla środowiska (przynajmniej u nas w PL) niż spalinowe.. jedyną słuszną i ekologiczną opcją byłby dla mnie wodór..
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 23:43   

D2 napisał/a:
ja po prostu uważam, że te auta elektryczne to większa szkoda dla środowiska (przynajmniej u nas w PL) niż spalinowe.. jedyną słuszną i ekologiczną opcją byłby dla mnie wodór..


wg Clarksona i jego obliczeń się okazało że wyprodukowanie Toyoty Prius a szczególnie akumulatorów do niej niszczy środowisko zdecydowanie bardziej niż jak ktoś jeździ starym oldsmobilem 6,7 V8 z 66 roku :D
Na teście hybrydy na torze jechał za priusem M3 i się okazało że jak Prius musiał uciekać a M3 spokojnie za nim nadążała to spaliła mniej paliwa niż Prius

Nie wiem czy ktoś oglądał w TVN Turbo juz byl program o tym że unia chce całkowicie zlikwidować samochody spalinowe a na dalsze trasy mają być tylko pociągi mam nadzieję że nigdy to sie nie stanie. Pytanie tylko jak bardzo zadufany i zakompleksiony baran mógł to wymyślić
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 12:05   

http://www.mototok.pl/Prz...a-sadzono-a1379

nadzieja że auta elektryczne zobaczymy tylko na polach golfowych powróciła :D

przeczytajcie artykuł :D są szanse że w końcu ktoś przejrzał na oczy i zobaczył to co jest prawdą czyli elektryczne auta nie pozwalają na oczyszczenie środowiska, przecież tych zużytych akumulatorów nie będzie gdzie składować.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 13:12   Re: Koniec aut na beznynę ??? UE chce samochodów elektryczny

Oczywiście wiarygodność tych artykułów jest zawsze wątpliwa, skoro od dawna zapowiadają koniec świata data sie przesuwa a teraz takie kolejne plany.

bo koniec świata to święto ruchome
_________________
Przyjaciół w biedzie się poznaje, to powiedzenie autopsją się staje.
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Wto Gru 27, 2011 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lukas
Kierowca kat. A



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 163
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 20:21   

Krzysztof dobrze napisałeś o tych akumulatorach :cool: zgadzam się z tym, a kto kupi elektryka jak są takie drogie, kiedy się zwróci koszt zakupu.
_________________

 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 20:34   

O tej pseudo ekologi już jakiś czas się mówi, każdy myślący człowiek wie że to ściema i tyle. Co to za ekologia gdy hybryda pali przykładowo 14l benzyny ?

A już zapomina się o tym że w np w Polsce zdecydowana większość energii pochodzi z elektrowni węglowych, więc auta elektryczne u nas trują środowisko tak samo jak normalne.

Ciekawe ile taka bateria wytrzyma w samochodzie ? Sami wiecie jak szybko spada wytrzymałość akumulatora w laptopach i telefonach.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12