autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
SAAB - rozmowy na temat marki..

Co myślisz o marce SAAB?
fajne samochody robią a raczej robili..
62%
 62%  [ 18 ]
..nie wiem.. a co to SAAB?? :-?
0%
 0%  [ 0 ]
chętnie coś więcej bym się o niej dowiedział
27%
 27%  [ 8 ]
nie interesuje mnie ta marka
10%
 10%  [ 3 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 01:11   SAAB - rozmowy na temat marki..

chciałbym uruchomić temat o samochodach marki SAAB..

nie stoją one na każdym rogu ulicy... ale jak już się pojawiają.. budzą zapewne jakieś tam emocje/uczucia - od fascynacji poprzez uznanie, na obojętności i zniesmaczeniu kończąc.. ale zawsze coś tam się pojawia..

podobnie jak inna z moich ulubionych marek - zakorzeniona jest w lotnictwie.., ma super forum miłośników marki w PL, oraz od zawsze jest kojarzona jako marka indywidualistów..

dyskusję czas zacząć.. ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 01:30   

w rodzinie mielismy 3 saaby, jeden 9-5 i dwa 9-3. bardzo fajne autka :)
fajnie, że seryjnie wychodzą z turbinką.
obecnie moja mama jeździ 9-3 2.0t 175km autko świetnie się zbiera i przy tym jest bardzo wygodne. Różnica z moim ex eclipse niby 25 koni ale przyspieszenie w saabie znaaaacznie lepsze.
Wygląd zewnętrzy wg mnie przebija e46. Jeśli chodzi o wnętrze to też jest spoko, chociaż są pewne glupie niedociągnięcia, po przejechaniu tych 150tys zaczynają się jakieś klekotania plastików i inne wnerwiające pierdoły :P

mam nadzieję, że Spyker ogarnie temat i będą powstawać nowe fajne saaby z turbo w serii :)
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 02:31   

Saab wg. mnie potrafił zrobić naprawdę szybkie auta. Chociażby Saab 900 Aero.
Ale nie wiem, czy wiecie, że powstawały jeszcze Saaby 9-3 Viggen, bardzo szybkie auta.
Słyszałem, że Viggeny były robione na zamówienie, oraz, że były produkowane w "fabryce" samolotów Viggen - stąd nazwa.
Saab wyprodukował też kultowe auta, takie jak np. Saab 900 "krokodyl". Niby to kanciaste i nie ładne, ale jednak przykuwa wzrok. Tym co nie wiedzą dodaje zdjęcie.

 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 10:16   

krokodyl PIĘKNE AUTO
ma tylko jedną wadę że jest przedniakiem

SAAB nie jest też autem dla kazego szaraczka kowalskiego

mało kiedy idzi się zaniebdane saaby, poobijane czy wybrakowane
(nie licząc saaba 9000 ;p )
co o czyms świadczy chyba. Chętnie miałbym krokodyla w swoim garażu odok deloriana czy mustanga
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
rusiala
Jestem Nowy


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 16
Skąd: ___
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 21:20   

conpress napisał/a:
budzą zapewne jakieś tam emocje/uczucia - od fascynacji poprzez uznanie,

...taaaa, widziałeś moją reakcję to już wiesz, że ludzie różnie reagują ;)
conpress napisał/a:
ma super forum miłośników marki w PL

racja, o nich złego słowa powiedzieć nie mogę!
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 00:20   

zawsze mi się podobały saaby, teraz to chyba bardziej opel co w sumie nie koniecznie jest złe, styl nadal zachowany
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 01:22   

Mi się SAAB kojarzy z TOP GEAR nie wiem dlaczego.
Z wyglądu to nawet fajne są. Mocne silniki. Ale wydaje mi się że są cieżkie..
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 06:19   

9-3 waży jakieś 1500 kg.. zależnie gratów :P

teraz możliwe, że saaby będą miały sporo wspólnego z bmw.. płyta podłogowa zawias itp..
jeśli dorzucić do tego silniki turbo to może być ciekawie :)

zawsze lepsze to, że Saaba kupił Spyker a nie Chińczyki jak Volvo :P
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 12:25   

Cieakwa marka, zawsze ma wygodne lotnicze fotele, stacyjke na tunelu środkowym, oraz zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, w dodatku tworzy tak jak koledzy wczensiej wspominali świetne wersje limitowane (viggen, Black Turbo i jakies te nowe, ale nie pamietam nazwy). Co ciekawe mimo dużej mocy w większości FWD, w wiekszości doładowane, według mnie 9-3 i 9-5 po lifcie wyglądają świetnie na drodze (troche jak auta przyszłości) i mam nadzieje, że kiedyś znajdzie się takie w moim garażu:)
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 00:20   

do saaba wkładany jest silnik 1,9 diesel taki sam jak we Fiacie,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 00:42   

Krzysztof napisał/a:
do saaba wkładany jest silnik 1,9 diesel taki sam jak we Fiacie,


no prawie taki sam.. ale "hameryki" nie odkryłeś... już nie od dawna wiadomo że baza jednostki 1.9 JTD znajduje się w AR, Lancia a także u dawnego kooperanta FIATa - GM (Opel, SAAB, Cadillac (!!!)

..no moje to dobrze.. bo to naprawdę świetna jednostka (pierwszy seryjny common rail) a wg mnie sporo lepsza niż 1.9TDI PD grupy VAG

tak więc - jak nowszego SAAB-a z oszczędnym klekotem to tylko 1.9 TiD :mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 00:55   

a ja nie chciałem odkryć ameryki, napisałem o tym bo jak wiesz miłośnik ze mnie Włoszczyzny i generalnie cieszy mnie fakt jak słyszę dobre opinie o tych autach a wiem że tam taki sam silnik jak w AR

No a silnik 1,9 to chyba w około 60 różnych autach jest montowany
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 02:22   

Krzysztof napisał/a:
a ja nie chciałem odkryć ameryki, napisałem o tym bo jak wiesz miłośnik ze mnie Włoszczyzny i generalnie cieszy mnie fakt jak słyszę dobre opinie o tych autach a wiem że tam taki sam silnik jak w AR


chyba chciałeś napisać... jak we Fiacie... Punto.. :-P



Krzysztof napisał/a:
..No a silnik 1,9 to chyba w około 60 różnych autach jest montowany

jeśli będziemy Vectre C liczyć jako: hatchback, sedan, kombi, signum.... to zapewne dojedziemy do 60 modeli... :mrgreen:



wracając do SAAB-a to na moje, ostatnie modele tej firmy to taka "fajniejsza" odmiana OPLA, którą nie wstydziłbym się jeździć... (podobnie jak Cadillac BLS - skądinąd ze Szwecji..)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Gru 02, 2012 23:04   

no i coś juz w klubie jest z saaba, to teraz rozumiem, że opinie użytkownika można poczytać więcej. Przeszłe rozważania na temat tego samochodu były teorią. Więc pytanie jak to jest tak od kuchni. Jak się to auto sprawuje i jak sie niem jeździ.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że jechałem conpresa saabem i jest bardziej niż spoko. Fajne auto za na prawdę małe pieniądze. Wygląda bardzo fajnie. Podoba mi się wnętrze. Ode mnie tyle.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Nie Gru 02, 2012 23:16   

co mi sie w saabach podobalo to to że stawiali na bezpieczeństwo-teraz to juz złople bardziej niż saaby wiec dupa. Co do silnikó to wypowiem sie po nastepnym sezonie ;) )
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14