autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Benzyna już po 6zł?
Autor Wiadomość
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 14:14   Na przeciw cen paliw

wątek zaczął kolega:

UnrealGoD napisał/a:
Ostatnio to czym tak straszono od pół roku stało się faktem. Dotąd cenę benzyny 95 powyżej 5pln/l widziałem tylko na jakiś stacjach typu Statoil i BP, teraz 4,99 zostało złamane także na Neste, gdzie zawsze było ciut taniej. Do tego w TVP w jakiś wiadomościach wczoraj usłyszałem że w maju ma być podwyżka o 10gr...

Pomyślałem więc że przecież zbliżają się wybory, ale w żadnym programie wyborczym nie słyszałem żeby ktoś chciał coś zrobić żeby ceny spadły. Z całym szacunkiem ale tragedii Smoleńskiej do baku nie wleję (proszę, bez OT na ten temat) a wydaje się to być głównym wątkiem politycznej debaty. Należy się więc zjednoczyć, tak żeby było widać że niezadowolonych z cen paliw jest więcej ludzi, że to jest poważna siła która może zadecydować o wyniku wyborów.
Można by oczywiście rozmawiać o cenie cukru czy chleba ale pamiętajcie że najważniejsze jest w tym paliwo, bo to jego cena się przekłada i na koszt produkcji rolniczej i na transport do fabryki/cukrowni/piekarni i na transport do fabryki i na dojazd do pracy (także autobusem)

Na razie mam dwa pomysły:

-Wydrukować na kartce A4 duże, czarne [size=150]<5[/size], które ma oznaczać mniej niż 5pln za litr paliwa. Na początku nie wszyscy będą wiedzieć o co chodzi ale to lepiej bo jak włożą wysiłek w dowiedzenie się to lepiej się zainteresują i pewnie przyłączą. Cena takiej kartki albo ksera nie wielka a jakby było widać ich dużo na drogach to o czymś by świadczyło.

-Wysyłanie zapytań w formie @ do wszystkich kandydatów, nie zależnie od partii czy przynależności. Niech się wszyscy dowiedzą że społeczeństwo chce tańszego paliwa i to w stopniu w którym przestaje się narzekać pod nosem a coś faktycznie w tym celu robi. Takie @ mogły by być albo pisanym indywidualnie zapytanym o konkrety programowe w celu obniżenia cen paliwa albo ktoś przygotował by szablon. Jak dostaną 1000 podobnych zapytań to może zauważą problem.

Później oczywiście proces można w rożnych formach rozwijać, ale to sprawa przyszłości. Na razie wystarczyło by żeby co po niektórzy u władzy albo chcący w jej szeregi wstąpić zdali sobie sprawę że wytrzymałość społeczeństwa się kończy.

Wrzucę ten temat także na inne fora. Zapraszam do dyskusji i wzięcia udziału!


moja odpowiedź

UnrealGoD napisał/a:


-Wydrukować na kartce A4 duże, czarne [size=150]<5[/size], które ma oznaczać mniej niż 5pln za litr paliwa. Na początku nie wszyscy będą wiedzieć o co chodzi ale to lepiej bo jak włożą wysiłek w dowiedzenie się to lepiej się zainteresują i pewnie przyłączą. Cena takiej kartki albo ksera nie wielka a jakby było widać ich dużo na drogach to o czymś by świadczyło.

[/i]


Ta kartka ze znakiem <5 powinna zawierać adres strony z info, choćby małym druczkiem

Pewnie i tak nic nie zyskamy ale jak się nie będzie próbować to na bank sie nie uda

Można też akcje rozpowszechniać na portalach społecznościowych, gdzie ludzie będą klikac lubię to czy coś takiego
bo jak to mówią w kupie siła :P

Ale to nie wystarczy, ciekawe były by też duże spoty na stacjach paliw całkowicie blokujące dojazd do nich, ale tu godzi się w interesy ajentów i ludzi drogi.
Co innego spoty w bramach rafinerii i budynków rządowych.
Trzeba działać a nie słuchać jak specjaliści w TV mówią że sposobem na ceny paliw jest ekodriving

A jak mają ceny paliw zostać na tym poziomie to minimalne wynagrodzenie niech podniosą do 5,050 zł wtedy 10 litrów paliwa będzie kosztował 1% dochodu polaka i będzie okej!


Co o tym myslicie?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Czw Mar 17, 2011 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 23:20   

puszczam to na kolejne fora gdzie jestem zarejestrowany
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 00:35   

ja też dałem na kilka ale raczej sceptycznie się reaguje,

Nic nie zrobisz, to bez sensu lepiej kupic miesięczny itd...
czy ludzie nie wiedzą że przyniesie kolejne masakryczne podwyżki WSZYSTKIEGO
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Tomek
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 636
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 00:38   

no bo taka jest mentalność Polaków że mają wszystko w dupie do czasu aż jest za późno :neutral:
_________________
Nic nie dało ludzkości tylu wynalazków co lenistwo
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 00:47   

niestety ale wchodząc w świat polityki można sie tylko pokłócić,

od dawnych czasów wiadomo że człowiek jak do czegoś przekonany to jak nie jest otwarty na inne horyzonty zawsze siebie przekona że cos tam jest dobre nawet jak nie jest.

Obecnie mamy taką sytuację - nasze władze zgotowały nam podwyżkę VAT o 1% każdy mówi to niewiele przecież ale nie ma racji relatywna podwyżka to 3%. I teraz jeżeli każdy uważa że stać go nawet na 1% pensji wywalić w błoto to jego sporawa. Ja na władze jestem za to wkórw............................

No ale nic teraz nam zgotowali kolejną niespodziankę mieszając w czymś co działa dobrze czyli OFE, wiadomo po co, kasa im potrzebna na krakersy bo podobno rocznie kilka duzych baniek na to idzie. Nie wspominając o głupiej wodzie mineralnej za kupę kasy zamiast żywiec bez gazu. Politycy są całkowicie bezkarni mogą robić co chca wydawać naszą kasę jak chcą i nic im nie można zrobić, z roku na rok każda władza obiecuje to samo z głównych postulatów po czym nie robi sobie z tego nic.

A recepta jest prosta: Ja Krzysztof mam 5 tyś na samochód i chodź by akcyzy podatki i inne dodatki któe idą do władz wynosiły 100000000% na używany samochód a na nowy 0% to ja nadal mam 5 tyś kwestia tylko czy kupię trabanta czy VW passata.
Tym tropem idąc dalej. Zakładamy że zarabiam 1000 pln a masło kosztuje 1 pln czyli mogę kupić 1000 maseł. A jak bym zarabiał 2000 pln to mógłbym kupić 2000 maseł.

Bardzo proste im więcej mam tym więcej wydaję tym więcej trzeba wyprodukować bo więcej się sprzeda itd itd przykłady społeczeństw gdzie większość opiera się na konsumpcji patrz USA,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Tomek
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 636
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 01:32   

dodam do pieca tym info: podobno paliwo ma jeszcze bardziej podrożeć bo mają wycofać ulgę na biopaliwa :evil:
_________________
Nic nie dało ludzkości tylu wynalazków co lenistwo
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 01:39   

Już teraz nie będzie jeżdżenia sobie ot tak po mieście. Koniec jazdy bez celu... :(
 
 
 
Tomek
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 636
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 01:46   

heh też mnie to boli bo było to moją ulubioną rozrywką :cry:
może ma ktoś znajomości w spirytusach i by załatwiał po taniości etanol :mrgreen: :razz: na tym też się da jeździć :razz:
_________________
Nic nie dało ludzkości tylu wynalazków co lenistwo
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 02:00   

no a ja widze tylko jedno rozwiązanie LPG
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:39   

dokładnie ulgę na biopaliwa znoszą a w każdym paliwie obecnie są bio dodatki,

niestety, ale chyba społeczeństwu to wszystko odpowiada przecież poparcie dla PO rośnie a nie maleje.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 12:54   

ludzie mają dobrze, średnie zarobki to 3600 zł źle nie jest
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 16:49   

mateuh napisał/a:
ludzie mają dobrze, średnie zarobki to 3600 zł źle nie jest


Powiedz mi gdzie 3600 ? W Stg jak ktoś ma ponad 2 tyś. to jest zajebiście.
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 16:56   

Zobacz sobie na necie, polskie ŚREDNIE zarobki to 3,6 kzł

Teraz zobacz, ja Ty i znajmoi znamy średnio zarabiających po 1500 zł czyli od 1000 do 2000
mało kto ma więcej czyli większość zarabia 1500 zł

a teraz dyrektorzy, ministrowie, prezesi spółek i TV których jest powiedzmy 5% wśród pracujących jakie mają pensję ?? 50 tys miesięcznie ??? skąś ta średnia wychodzi
Ja średnio np zarabiam 15 dni pracy w miesiącu po 150 do 200 zł czyli licze 175 czyli jakieś 2600 zł
z czego dziennie jakieś 80 zł na paliwo co daje 1200 zł czyli zostaje 1400 z tego mieszkanie 550 zł i już mam 950, a tu opona a tu olej a tu piwo... uruchomie gaz to będę trochę więcej zarabiał i będę mógł na spoty wpadać częściej ;p
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:27   

Ceny paliw idą w góre z dnia na dzień, co ciekawe bez jakiegoś sensownego uzasadnienia, bo tak na prawde paliwo koter jet kupowane na giełdach swiatowych nie jest przerabiane z dnia na dzień i w tym samy systemie nie trafia do naszych baków - podwyżki niestety tak, przy obniżkach natomist tłumaczą sie zapasami z okresu gdy było drożej..
Poprzedni rząd przy cenie paliwa przekraczącej 4.5 obniżył akcyze o 25gr do czasu az cena spadnie poniej założenej kwoty, natomaist obecny przy cenie ponad 5zł zapowiada zdjęcie ulg z biopaliw, które przecież wprowadzono by paliwo było tańsze...
Najdziwniejsze jest jednak to, że nie ma u nas odzewu społeczeństwa, a cena paliwa przekłada sie na towary ktore wymagają transportu - czyli prawie wszystkie.
Ogólnie dziekuję wszytkiem sympatykom obecnej władzy za hasło jak w niektorych sklepach: "Wszytko po 5zł"
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:47   

Ciekawy kiedy opodatkują chodzenie i jazdę na rowerze!

Ludzie mówią że nie ma sensu z tym walczyć, ale jakby tak 75% społeczeństwa podjęło walkę, chwyciło za broń, nie dosłownie karabin ale narzędzia innego typu, jak ataki skrzynek mejlowych rządu czy też inne... no nie wiem nie nadaję sie na przywódcę ale wiem że jak by większość się postawiła to by góry szło przenieść, a nie gadtki z innych for
Lepiej poszukaj lepszej pracy zamiast narzekać itd ... sami sobie winni jesteśmy a rząd robi co chce i ma nas w dupie, ważne że oni się nachapią a co będzie za kilka lat ... spoko mam 3 fabryki na ciotki kupione i ziemie na mazurach którą odrolnię jak wylecę z rządu i kutas
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11