autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowoczesny tuning silnika benzynowego
Autor Wiadomość
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 11:36   Nowoczesny tuning silnika benzynowego

wyczytane z pewnego forum Autentyk ! Kolega z forum toczył z gościem rozmowę bo był ciekaw co nadłubał w aucie że ma tyle koni...



Mowa o Clio 2 1.6 16v 102 konie



"A wiec pojechalem do takiego kolesia co robi chip tuning u mnie w miescie.

Najpierw byla jazda prubna okazalo sie ze mam 102km.

Zgral oprogramowanie oryginalne na laptopa zapisal blablabla odpalil jakis program

i zaczal cos zmieniac oryg. oprogramowanie wykasowal i wgral to co napisal, wtedy bylo 130km. Odrazu poczulem ta moc heh podziekowalem, zaplacilem i tak zadowolony jezdzilem. Po jakims czasie zadzwonil do mnie ze moze mi jeszcze wsadzic nowe oprogramowanie do skrzyni i odrazu mi wsadzil oprogramowanie od nowego Clio 3.

Teraz mam wiecej kucy to co na jezdzie prubnej pokazalo to bylo 162PS. i to tez czulem odrazu. Teraz musze wypienic poduszki na skrzyni i silnika bo juz sa w....ne.

Wykresik wsadze od niego i z ADAC."



I teraz dwie kwestie:

Jak można wgrać program do skrzyni? :lol:

I skąd się biorą Ci idioci co w takie coś wierzą i jeszcze za to płacą?
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 12:23   

no wiesz jak sa tacy co im magnetyzery + diody powodują większego kopa to tu wydaje się to być pikusiem :D

Zmiana oprogramowania :D + 60 km :D to po co niektórzy wywalają 8 tyś na turbo :D
 
 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 12:37   

A ja tydzień siedziałem nad hybrydową skrzynią biegów żeby poskładać... :?: A gość zmienił oprogramowanie skrzyni biegów i od razu + 32KM... I po co hamownia, jak już na jeździe próbnej masz więcej mocy.

Jedno jest pewne, musze załatwić kontakt do tego gościa. Może mi z 300 koni zrobi... :lol:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 12:40   

placebo działa :D to najlepszy tuning na Świecie i tani :D wystarczy wiara w cuda :D
 
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 15:48   

a skąd on po jeździe próbnej wiedział, że ma akurat 162 konie, a nie 158? tak jakoś dziwnie to dla mnie w ogóle brzmi :P

może to był jakiś dyno run? tylko gdzie wykres :P i czy da się jakoś sfabrykować hamowanie auta?
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 15:57   

32 konie po chipie skrzyni to oznacza że każde auto mające skrzynię biegów może z niej coś wydusić a jak zwykłe Clio zyskało ich ponad 30 to jestem ciekawy ile można by wydusić z naszych aut :D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 17:39   

masz jakiś namiary na ten chip skrzyni :D bo chce skorzystać :D trochę by mi sie mocy przydało,



przy okazji chcę się zareklamować :D jak ktoś nie chce jechać na hamownię bo to koszt 100 pln to ja na wyczucie podam liczbę koni :D i wartość momentu obrotowego za 30 pln :D jak by ktos chętny to dzwońcie 502197976
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11