autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
Szukam opinie na temat Vectra C - silniki benzynowe
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 00:42   Szukam opinie na temat Vectra C - silniki benzynowe

Podobają mi się z wyglądu, Vectra C

Macie może jakieś doświadczenia, chodzi o silniki benzynowe + będzie założony do tego LPG,
fajny silnik jest 3,2 V6 ale pytanie czy jest on tak samo bezobsługowy jak jednostka obecnego Forda 3,0 V6, jest też dość częsty 2,2 ale nie wiem czy nie ma za mało mocy do tej budy
i czy dobrze znosi LPG.
Może ktoś coś słyszał na temat automatów czy one sie dobrze sprawują.

Odnoszę wrażenie, że signum to taki sam samochód, więc też mi pasuje.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Czw Paź 31, 2013 00:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 01:07   

Jak trafisz na zadbany egzemplarz to silniczek 3,2 będzie bezobsługowy. Vectra C cierpi na usterki z elektryką, najczęściej pada chyba CIM - Moduł sterujący kolumny kierownicy. W automacie występowała jakaś wada fabryczna chyba w autach do 2004 roku
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 18:17   

Odradzam kupowanie silnika 2.2. Sypie się nieziemsko.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 21:09   

wersja OPC ma fajny silnik 2.8 turbo ;D
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 21:17   

(Z góry zaznaczam ze post pod postem bo nie ma możliwości edycji...)

Silnik 3.2 V6 wydaje mi się ze będzie to bezawaryjna jednostka bo przypuszczam ze to jest podobne do 3.2 V6 z Omegi BFL a jest to dopracowany i zmodyfikowany na plus silnik 3.0 V6 który mam u siebie w Wołdze. i mogę spokojnie stwierdzić ze mój silnik dobrze znosi gaz wiec i 3.2 będzie równie dzielne ;D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 00:07   

Halk napisał/a:
2.2. Sypie się nieziemsko


wiedza praktyczna czy zasłyszana ? Znasz może kogoś kto użytkuje Vectrę C z takowym silnikiem,

Marynarz napisał/a:
wersja OPC ma fajny silnik 2.8 turbo


turbo odpada, musi być wolnossące :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 01:10   

Nie chcesz opc bo było by dziwnie jak by rodzinne kombi objezdzało fiata :)
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 01:54   

2.2 kupa bo to jakiś australijski motor z amelinium i mimo łańcucha trzbea go zmieniać często jak pasek :mrgreen:
3.2 w manualu dobra opcja -trwała i w miarę szybka, jakościowo auto takie sobie - zawias nie daje rady z masą auta.
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 09:38   

ale vectre 4x4 musisz szukac by było bezpiecznie a z silnikiem 2.2 nie wychodziły (sorki musiałem ) :razz:
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 12:59   

..od kiedy Krzysztofie zacząłeś szukać tak zwykłych, przeciętnych, prostych, pospolitych aut? za chwilę będzie chyba pytanie o B6 z DSG (4 Motion - oczywiście).. brr..

szukaj Dodge'a Magnum, Volvo XC70, Lexus RX300, Chrysler Pacifica, Kia Sorento, Subaru Outback... vectra to jednak mi jakoś do Ciebie nie pasuje.. no chyba że w tej kwestii Magda ma już więcej do powiedzenia.. :razz:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 14:11   

Krzysztof, raczej zasłyszana, ale jest to trochę dziwne że WSZYSCY którzy posiadają ten silnik narzekają na niego. Nigdy nie dopytywałem jakie usterki w nich występują.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 22:51   

conpress napisał/a:
Dodge'a Magnum


tak to sie pewnie skończy :D

Obecnie jednak Vectra wyskakuje jako młode roczniki w dobrych cenach i z małymi przebiegami. Na pewno chce coś co jest bliżej ziemi, może suv dla rodziny jest super, jednak trochę szybciej podróżować po drogach by się przydało :D

Vetra wydaje sie być takim rozsądnym wyborem, ale po waszych opiniach widzę że 3,2 6 z automatem odpada,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 17:30   

Ja się pytam, czemu żadnej włoszki nikt nie wymienił? AR 159 to już nie taka padaka, a śliczne ajjjj...
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 18:48   

Jaca! napisał/a:
Ja się pytam, czemu żadnej włoszki nikt nie wymienił? AR 159 to już nie taka padaka, a śliczne ajjjj...


w zasadzie pytam o opla, a nie ogólnie o samochody,

miałem już Włoskie Francuskie Amerykańskie a nie miałem nic niemieckiego, nigdy nie lubiłem na siebie narzucać sztucznych ograniczeń. Więc teraz się zastanawiam własnie nad Vectrą C.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 18:54   

Ja jeśli już bym wolał Signuma ;)
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12