autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
c-max tylko jaki?
Autor Wiadomość
litwin
Maniak Resoraków


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: Pelplin
Wysłany: Pon Sty 06, 2014 16:56   c-max tylko jaki?

Witam

Przymierzam się do zmiany auta i szukam czegoś vanowatego. Wstępnie wybór padł na cmax.
Planowany przebieg to około 15tys km rocznie. Pytanie jest następujące- benzyna czy diesel. Czytając coraz więcej człowiek wie coraz mniej i tak jak myślałem żeby kupić bezyniaka 1.8 i zagazować ale wyczytałem, że benzyniaków forda się nie gazuje bo silnik się szybko sypie. Myślałem nad 1.6 tdci w sumie to niepotrzebna mi jakiaś mega rakieta do jeźdzenia głównie po mieście i raz na jakiś czas wypad nad morze lub w góry ale silinik ten występuje jako 90km i 109 km i ponoć walą się turbiny. Może ktoś ma taką furę i się wypowie, pomoże rozwiać wątpliwości????


Pozdrawiam
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 15:56   

C-max jak na Vana jest dość ciasny, ale to już widac po gabarytach zewnętrznych, wiec sama koncepcja vana w tym wypadku jest niezbyt udana. Silniki 1.6Tdci to chyba kwestia głównie osprzętu, czyli im słabszy tym prostszy = mniej awaryjny (brak dwumasu chyba i zmiennej geometrii)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11