autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
RedTURBO Civic B16a - by Kukiii
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 18:49   

ten kto potrafi postawić krzyżyk we właściwym miejscu zawsze zarobi więcej niż ten co naprawia tam gdzie ktoś postawił krzyżyk :) jeżeli ta i ta osoba są jedną osobą to stawka x 100 :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 19:02   

Krzysztof napisał/a:
ten kto potrafi postawić krzyżyk we właściwym miejscu zawsze zarobi więcej niż ten co naprawia tam gdzie ktoś postawił krzyżyk :) jeżeli ta i ta osoba są jedną osobą to stawka x 100 :)

Krzysztof zmień dilera ;)
_________________
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 19:21   

Bartek napisał/a:
Krzysztof napisał/a:
ten kto potrafi postawić krzyżyk we właściwym miejscu zawsze zarobi więcej niż ten co naprawia tam gdzie ktoś postawił krzyżyk :) jeżeli ta i ta osoba są jedną osobą to stawka x 100 :)

Krzysztof zmień dilera ;)


Chyba Ty :-)

Bartek, ja odnosiłem się do wypowiedzi z poprzedniej strony o tym jak trudno znaleźć usterkę.

Jest taka historia o inżynierze który na zamówienie elektrowni przyszedł i na wielkich planach postawił krzyżyk gdzie muszą naprawić usterkę za co wystawił f.vat 10 tyś pln, prezes nie miał pretensji jednak chciał się dowiedzieć z czego wynika ta kwota.
W odpowiedzi dostał informację:
Postawienie krzyżyka 100 pln wiedzieć gdzie postawić krzyżyk 9900 pln :D

i tak mi się skojarzyło. Prawda jest taka, że najtrudniej poszukać co naprawić by działało.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Wto Sie 23, 2016 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 21:24   

hahaha dobre dobre :D
noo jeśli to ma być jakaś przyczyna to przegub aczkolwiek wolałbym żeby to była wina niedopompowanych profili, które są nalewkami, są krzywe, miękkie itp i one mogą powodować dziwne zachowanie auta... pożyjemy zobaczymy, na dniach się wyjaśni....
_________________
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sie 31, 2016 08:12   

I jak.tam usterka odszukana ?

Mialem.racje.ze diagnoza to najtrudniejsza czesc naprawy auta.?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Śro Sie 31, 2016 14:03   

z ta diagnozą ta miałeś rację i ja byłem tego świadom... ;) że jest to najcięższa sprawa z tego wszystkiego
nie wiem co to mogło być... jak wracaliśmy to do stacji jechałem na "kapciach" i wydawało mi się że to przegub zew. po stronie kierowcy.. po napompowaniu kół ... CISZA :D
wyjechałem w zeszłym tygodni, pojeździłem po opuszczonym rondzie w obie strony, szybciej, wolniej i dalej nic nie klepie, nic nie czuje w kierownicy i nic nie słychać.... więc NIE MAM POJĘCIA :D
muszę chyba wyjechać i poopalać trochę i albo się odezwie przegub albo nie :cool:
_________________
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sie 31, 2016 14:12   

ja niedawno miałem taką przypadłość, że mi też auto co zawody ściągało i po napompowaniu kół powietrzem zjawisko znikało :) w końcu pojechałem do wulkanizacji bo o jednym wkręcie się dowiedziałem w oponie :) okazało się, że wymiana 3 kominków załatwia temat :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Śro Sie 31, 2016 22:31   

kompresor zawsze ciekawił mnie bardziej niż turbo które wypchnęło kompresory z rynku, czasy robisz dobre no i auto wygląda cywilnie za co plus bo większość hond wygląda kupowato niestety
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 10:32   

mi nie ściąga tylko przy skręcaniu cos czułem w kierownicy... po napompowaniu kół zniknęło.. wiem że profile są "straszne" jeśli chodzi o jazdę na co dzień, ale czy to ich wina.. może coś gdzieś przeskoczyło.. coś gdzieś wpadło...wypadło....no ciul wie.. wyjdzie w praniu ;)
_________________
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 13:29   

jak działa znaczy, że jest dobrze :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 13:44   

dooobry :D
kilka newsów... auto aktualnie stoi bez kół... w zeszłym tygodniu zrobiłem wypad na trójmiasto i stuki, póki, drgania w zawieszenie nie dawały mi spokoju. Stawiałem na przegub ale.... pukałby zawsze przy skręcaniu, a zdarza się to sporadycznie... wkurzyłem się i zakupiłem potrzebne części do ogarnięcia tematu....

na początek heble bo tarcze mam od kiedy kupiłem auto... nie mają rantów itp ale podejrzewam że są krzywe... wymiana na nawiercane/nacinane speedmaxy + klocki trw. Regeneracja zacisków, nowe tłoczki i reperaturki.
Sworznie górne sprawdzone i są ok... chciałem wymienić łączniki ale mam poliuretany więc zostają... przód pewnie złożę w przyszłym tygodniu, do tego dojdzie tył.. tarcze+klocki+reperaturki z tłoczkami.. mam nadzieje że to będzie jedna z przyczyn... jeśli nie, wymienię też lewy zew. przegub...
Zastanawiają mnie też profile, które są nalewkami i jakość opony na co dzień do jazdy jest słaba...zimą zakupie "cywilną oponę" a semi-sliki będą zakładane tylko na zawodach.




Może, ktoś ma jakąś sugestie co można jeszcze sprawdzić ? przyczyna.. po ostatnich zawodach cos mi "strzeliło" w zawiasie przy ostrzejszym/szybszym skręcie w prawo.. podejrzewałem przegub ale po dojechaniu na stacje napompowaniu opon do 2,4 bara SPOKÓJ ! ... ostatni wypad za miasto... 150km zrobione i ze trzy razy podobna sytuacja, odczuwalne stuki w kierownicy.. przy hamowaniu też zaczyna drżeć wiec stawiam na heble ale skąd te inne objawy ?... hmmm :confused:
_________________
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 14:05   

hmm sprężyna ,poduszka amora albo łożysko w niej tak na szybko co mi do głowy przychodzi
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 15:41   

Rozumiem ze to dlatego nie widzielismy sie na.zakonczeniu sezonu

Powodzenia
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
kuki
Kierowca kat. A


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 186
Skąd: Tczew
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 15:50   

Tomix napisał/a:
hmm sprężyna ,poduszka amora albo łożysko w niej tak na szybko co mi do głowy przychodzi

mam gwint koni i tam poduszki amorka są z poliuretanu ... fakt spojrzę na sprężynę.. dodatkowo nakońcówkę i dolny sworzeń.... a pewnie i tak skończy się wymianą przegubu :???: no ale zobaczymy...

Krzysztof napisał/a:
Rozumiem ze to dlatego nie widzielismy sie na.zakonczeniu sezonu
Powodzenia

dokładnie tak... miałem zmienić tarcze i klocki ale okazało się że zaciski wymagają regeneracji.. no i poszło dalej, a czasu brakowało żeby skończyć auto przed zawodami.. teraz muszę wyrobić się na JDM DAY w Tcz ;)
_________________
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 16:16   

kuki napisał/a:
teraz muszę wyrobić się na JDM DAY w Tcz


a na JDM będzie też ćwiartka ?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11