autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pią Maj 21, 2010 11:54
Dobry mechanik od skrzyń automatycznych ????
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 16:41   Dobry mechanik od skrzyń automatycznych ????

Czy w okolicach Starogardu można poszukać dobrego mechanika od skrzyń biegów automatycznych.



Proszę by odpowiedzi w tym temacie były zamieszczane jako nowe tematy w dziale polecamy lub odradzamy :D
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 01:09   

i jak nikt nie zna nikogo, bo nie chce mi się do Gdańska jechać z pierdołom
 
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 14:07   

W Tczewie na Górkach słyszałem że tymi rzeczmi sie zajmuja
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 17:46   

co jest z tym Twoim Vanem :?



silnik, skrzynia, blachy??

koniecznie musimy pogadać w realu..



co do skrzyń - tak w poście powyżej - słyszałem o Tczewie że jest OK



ja osobiście uważam że w PL nie dorobiliśmy się serwisów automatów z prawdziwego zdarzenia.. jak na razie widzę totalną amatorkę, ale w myśl przysłowia jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... trudno



ze pobliskich (z których korzystałem sam i znajomi):



- ZUH "Sosnowski", ul. Śnieżna 3, 80-554 Gdańsk tel. 058 343 20 44 - drogo, ale jak to z firmą na poziomie, wszelkie naprawy gwarancyjne i chęć do naprawy na dobrym poziomie

- Paweł (?) Ignaczak, Gdańsk, ul. Kwietna (stara oliwa, były pracownik Sosnowskiego) tel - nie moge teraz szybko znalezc..

- Tadeusz Myszkier, Kolbudy, Wojska Polskiego 50, tel. 058 682 60 88



Twoja skrzynka to 31TH lub 41TH (nie wiem ile biegowa była w Twoim motorze) - czyli jedna z najbardziej popularnych na rynku i bez specjalnych udziwnień - więc nikt niczego spartolić nie powinien..

części do niej łatwo dostępne i tanie (jak na automat :wink: )
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 00:25   

skrzynia jest ok zmienia biegi bez problemowo ale mam przetartą miskę olejową i chce zanim ja kupię nową sprawdzić czy można ją pospawać,

Blachy to progi a w silniku mały wyciek jednego z zimeringów jak sadzę,

generalnie wszystko jest ok i podejrzewam że większość ludzi by tego nawet nie robiła ale ja jestem inny i u mnie wszystko musi grać, bo działa mi na nerwy sama świadomość że coś mi tam wycieka, wycieka tak mało że na kostce nie ma śladów
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 00:51   

..hmm pewnie że można pospawać - przy okazji masz zmianę oleju i filtra w skrzyni.. opiłków i zapachu spalonego oleju brak - wszystko OK



na marginesie przypomina mi sie anegdota jak to amerykanie mając doświadczenie w dogadzaniu sobie, mieli już automaty w samochodach od dawien dawna - a ci z Rollsa jeszcze nie - wiec brytole wpadli na szatański pomysł (kto myślał wtedy o prawach autorskich) żeby rozebrać taka skrzynie u siebie i ją skopiować/sklonować... ale jak to spece od Rolls-Royca (że wszystko musi być piękne i wypolerowane) - poprawili niechlujnie zmontowane skrzynie amerykanów - tyle że po złożeniu nie chciała już działać :)



..więc Krzysztof - miej na uwadze podejście do hamburgerowego wynalazku i nie kombinuj za wiele..



co do silnika - to się zgodzę - wycieki powinny być likwidowane.. nie ma nic gorszego niż zarzygane olejem mechanizmy - czyli simmering do wymiany... koniec kropka (do tego chyba nie trzeba zadnego speca od wielkiej motoryzacji.. no może wygodnie byłoby mieć klucze calowe 8) )
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 01:18   

olej w skrzyni jest dobry i filtr tez ale pewnie go wymienię jak juz się znajdzie ktoś co mi pospawa to miskę i ten ziemring wymieni,

A masz racje amerykańce proste jak konstrukcja cepa teraz jak sa mrozy dodge stał chyba trzy tygodnie wsiadłem odpaliłem pojechałem bez problemu :D mój peugeot to po nocy ciężko pali :D
 
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 02:02   

W Pinczynie ktoś zajmuje się "galop kastami"ale chyba głównie w manualu ale częci jak co do automatów posiada
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 06:08   

ta....



pewnie chodzi Ci o zakład p. Nurka.. zajmuje się wszystkim, tyle że z różnym skutkiem... czasem się uda, czasem za drugim razem, a czasem za... :P

oczywiście pod warunkiem że nad nim stoisz i akceptujesz to, w jakich warunkach jest to wykonywane..
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 16:53   

jak juz zrobię to porządnie nie stac mnie by w kółko naprawiać
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12