autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki do olejów silnikowych - opinie
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 11:26   Dodatki do olejów silnikowych - opinie

A co sądzicie o specyfikach typu Engine Cleaner czyli preparaty które stosuje się do oczyszczenia kanałów olejowych itp przed nalaniem świeżego oleju?

Aha i jeszcze jedno, w TVN Turbo wzięli się za test Modyfikatora Plus który dał faktycznie bardzo pozytywne rezultaty po jego zastosowaniu i poważnie zastanawiam się nad jego kupnem i zastosowaniem.Powołują się na wykresy z hamowni Vtech i wiele certyfikatów a także na test z TVN Turbo w którym spuścili olej z silnika i on dalej chodził przez jakiś czas a drugie auto bez oleju się zatarło :) Co sądzicie?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Wto Mar 30, 2010 14:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 11:43   

Mnie tez te testy przekonały, mowili ogolnie, że kultura pracy prawie nowej jednostki sie poprawiła. aLe w sumie z drugiej strony czy producenci by nie dodawali tego specyfiku do swoich produktów żeby były mocniejsze, cichsze itd? Kiedys z ciekawosci wlałęm cerazmizer i w sumie żadnej roznicy nie odczułem, ale jak coś mam przyrzad do mierzenia kompresji, można sie tez wybrać na hamownie (Krzyś pewnie tez bardzo chetny) i wtedy porównać wyniki przed i po na własnej skórze! Ja bym w sumie skusił się na taki gadzet:)
Co do syntetyka i poł, w TM piszą, że tylko zimą ma to znaczenie, latem praktycznie nie ma to znaczenia, więc niczym nie ryzykujesz, a w portfelu zostaje 40ziko:)
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Wto Mar 30, 2010 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 17:13   

To co jakieś zamówienie grupowe na Modyfikator Plus? :D Jestem ciekawy ile to to kosztuje i czy Patanowski to też ma/może mieć.Jak co to na hamownię jak najbardziej przed i po dolaniu :) Albo ta firma mocno posypała kasy dla TVN Turbo by ten test naciągnął i nastukał im klientów albo faktycznie to super sprawa bo podobno w ich Turbo Skodzie dało to 3km i pare NM,silnik znacznie lepiej i równiej chodził a także spalanie spadło chyba o ponad pół litra a te informacje to chyba najlepsze co może być więc w świetle logiki każdy powinien to kupić po zakupie auta :D Wymienię olej na tego Motula i potem na hamowni doleję tego Modyfikatora i zobaczę :)

A co z tymi Engine Cleanerami ?
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 21:10   

..jak po modyfikator to do oddziałów FOTA SA lub u nas w okolicy - Sklepy Motoryzacyjne MOTO JACK II ;-) lub

tu..

cena - jedyne 180 zł..


co do dodatków czyszczących przed wymianą.. można - czemu nie.. (produkty praktycznie na bazie oleju napędowego.. wiec można też przed wymianą dolać go do oleju silnikowego ok. 10% pojemności misji olejowej - zostawić silnik włączony na 15min na biegu jałowym i na koniec wszystko zlać i napełnić silnik świeżutkim olejem (jaki tylko sobie tam wybierzemy) + nowy filterek i jest OK :cool:
(sam stosowałem ten sposób nie raz.. i było jak dotąd OK)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13