autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Huczenie
Autor Wiadomość
Daria
Kierowca Rajdowy
Rozważny kierowca :)


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1380
Skąd: z Łosiolandii :-)
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 17:01   Huczenie

Podczas jazdy huczy, w aucie to bardzo słychać, czy na biegu czy na luzie - jak koła się kręcą to huczy. Czy to może być od kół - opon? Nie znam się i mam nadzieję, że podpowiecie co nieco. Teraz ja przejęłam Genie i muszę się trochę pomartwić.
_________________
Kiedyś traktowalam ludzi dobrze.
Teraz - z wzajemnością.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 17:11   

przyczyn jakichkolwiek dźwięków może byc wiele, ale w 90% to są opony a potem łożyska, czy jakoś ten dźwięk sie nasila jak skręcasz w którąkolwiek stronę ale jadąc powiedzmy chociaż 60 km/h
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Daria
Kierowca Rajdowy
Rozważny kierowca :)


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1380
Skąd: z Łosiolandii :-)
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 17:28   

wiesz, że nie zwróciłam uwagi? .. jak przyspieszam to głośniej huczy.., ale przy skręcaniu raczej nie.

(..) a to coś poważnego? orientujesz się ile mniej więcej może kosztować naprawa? jakieś części do tego?
_________________
Kiedyś traktowalam ludzi dobrze.
Teraz - z wzajemnością.
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Sty 19, 2011 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 19:16   

Może to być też gumowa osłona przegubu. Jeżeli huczy głośno i jest to osłona przegubu, to może być nie ciekawie. A mianowicie piasek, brud itd. dostał się do przegubu i teraz przegub się "mieli". Jest to bardzo możliwa teza, gdyż napisałaś, że podczas przyspieszania robi się głośniej...

Takie auto trzeba koniecznie wziąć na kanał i obejrzeć z dołu.
Jeżeli będzie to osłona przegubu to trzeba to najpierw zobaczyć jak to tam wygląda, potem wyczyścić (to trochę trwa). Zależy też, jak długo było tak jeżdżone z pękniętą osłoną, bo być może będzie trzeba kupić nowy przegub.... W każdym bądź razie wyczyścić i tak trzeba. Czyści się benzyną ekstrakcyjną. ( z tego co pamiętam).

Musisz się sprężyć i wykminić jakie to koło. Przegub masz tylko na osi napędowej, w tym przypadku wiadomo, że to przód. Jeżeli jednak okaże się, że to jedno z kół na tylnej osi, to według mnie będzie łożysko na 90%.

Życzę Ci, żeby było to łożysko, ponieważ będzie to dużo mniej roboty, a co za tym idzie mniejszy koszt. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Karol Śro Sty 19, 2011 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Daria
Kierowca Rajdowy
Rozważny kierowca :)


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1380
Skąd: z Łosiolandii :-)
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 19:38   

a tak na oko koszt tego przegubu?
_________________
Kiedyś traktowalam ludzi dobrze.
Teraz - z wzajemnością.
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 19:49   

Nie mam pojęcia ile przegub do VW kosztuje. conpress powinien wiedzieć. Ale nie ma co krakać, że to akurat to, najpierw trzeba auto obejrzeć od spodu...
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 22:08   

wg opisu - opony lub łożysko..

musi ktoś to osobiście sprawdzić..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Daria
Kierowca Rajdowy
Rozważny kierowca :)


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1380
Skąd: z Łosiolandii :-)
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 22:49   

mój brat sprawdzał przeguby i są ok..
_________________
Kiedyś traktowalam ludzi dobrze.
Teraz - z wzajemnością.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 23:19   

z zasady jest tak że łożysko to przeważnie jedno huczy a nie więcej, wiec jeżeli skręcasz mocno w prawo po łuku odciążasz prawą stronę auta jeżeli huczy mocniej to może znaczyć że lewe łożysko bo dociskasz przy skręcie w prawo lewą stronę a jak odwrotnie to lewa strona, czyli skręcasz w lewo i tak samo, części nie wiem do peugeota 407 łożysko kosztowało 350 pln + 100 pln wymiana + czujnik ABS bo sie zapiekł i trzeba było obciąć wtyczkę :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 04:23   

a czy czasami w golfach 3 z tyłu nie było hamulców bębnowych? możliwe że się okładziny kończą
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 04:26   

Tak z tyłu były bębny, wiem bo tata miał i też miał z tym rebus bo szczęki piszczą jak są już w stanie agonalnym więc tak jak kolega nade mną pisze to mogą być heble :)
_________________

 
 
Mati_87
Kierowca kat. B
świeca


Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 250
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 02:43   

gdybym to slyszal to moglbym cos powiedziec, jak mi sie konczyly cheble to tez mi huczalo, moga to tez byc lozyska.
_________________
Czasem na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13