autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie załącza się klimatyzacja w dodge grand caravan 3,3 V6
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 23:13   Nie załącza się klimatyzacja w dodge grand caravan 3,3 V6

Witam
Niedawno się okazało że nie ma czynnika w układzie, a dałbym sobie głowę obciąć że klimatyzacja działała już w tym sezonie. Przestała działać w dniu w którym odebrałem auto z naprawy amortyzatorów. Co wiadomo nie mam ze sobą teoretycznie związku. Ale sytuacja była taka :

Odebrałem auto po naprawie amortyzatorów i w drodze do domu wszystko zwariowało znikły zegary mimo że silnik pracował normalnie, wszystkie kontroli zaczęły migać po czym włączyło się ogrzewanie na maxa, dojechałem do warsztatu gdzie dokonywano naprawy zgasiłem tam auto po odpaleniu wszystko wróciło do normy.

Układ sprawdzono czy jest szczelny i jest szczelny napełnienie czynnikiem nic nie dało klimatyzacja sie nie załącza.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 23:24   Re: Nie załącza się klimatyzacja w dodge grand caravan 3,3 V

Krzysztof napisał/a:
Witam
Niedawno się okazało że nie ma czynnika w układzie, a dałbym sobie głowę obciąć że klimatyzacja działała już w tym sezonie. Przestała działać w dniu w którym odebrałem auto z naprawy amortyzatorów. Co wiadomo nie mam ze sobą teoretycznie związku. Ale sytuacja była taka :

Odebrałem auto po naprawie amortyzatorów i w drodze do domu wszystko zwariowało znikły zegary mimo że silnik pracował normalnie, wszystkie kontroli zaczęły migać po czym włączyło się ogrzewanie na maxa, dojechałem do warsztatu gdzie dokonywano naprawy zgasiłem tam auto po odpaleniu wszystko wróciło do normy.

Układ sprawdzono czy jest szczelny i jest szczelny napełnienie czynnikiem nic nie dało klimatyzacja sie nie załącza.


rozumiem że sprężarka uruchamiana jest elektromagnesem a nie sygnałem wypełnienia.. ;-)

na początek sprawdziłbym źródła masy i zasilania elektryki pokładowej
potem układy włączania/wyłączania począwszy od kostki stacyjki
następnie czujniki.. ciśnienia klimy, temp...
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 23:28   

znaczy że gdzie mam pojechać ???? Chyba że jest jakiś manual w którym wszystko pisze
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 01:06   

napewno jest manual do tego ale ty go i tak nie ogarniesz :) ja bym zaczal od takich rzeczy jak łukasz pisał -=masy sprawdził itd..A na sterowaniu sie kontrolka ac zaświeci jak klime właczysz? wentylator sie włączy od klimy przy chlodnicy jak włączysz klime?
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 04:35   

Huragan napisał/a:
napewno jest manual do tego ale ty go i tak nie ogarniesz :) ja bym zaczal od takich rzeczy jak łukasz pisał -=masy sprawdził itd..A na sterowaniu sie kontrolka ac zaświeci jak klime właczysz? wentylator sie włączy od klimy przy chlodnicy jak włączysz klime?


nie, no bezpieczniki czy są OK Krzysztof na pewno ogarnie... potem niech pedałuje do mechanika/elektromechanika/elektryka a nie do samego wymieniacza części/czynnika R134a ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 09:57   

bezpieczniki sprawdzone, dioda jak wciskam przycisk się zaświeci, nie załącza się wentylator, przekaźniki też podmieniłem i nic to nie dało,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11