autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
e36 316 (M43)
Autor Wiadomość
paulina4444
Jestem Nowy

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: okolice Starogardu
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 13:05   e36 316 (M43)

Witam.
mam problem, moze bedzieie wiedziec o co chodzi. Mam e36 1.6 + sekwencja, M43.
faluja mi obroty na benzynie, na gazie mniej, ale myśle ze to juz sprawa dla gazownika.
Ostatnio Na benzynie tak mi skacza, ze przy hamowaniu albo wrzuceniu luzu potrafi zgasnac. Długo już tak jest, ale zawsze po odpaleniu i przytrzymaniu go na 1000 obrotów po chwili się unormowało i można było dalej jechac. Od wczoraj jest już cieżko gdziekolwiek się ruszyć.
Pierwsze co zrobie to wymienie swiece (bo rok temu ostatnio byly) i wszyscy polecaja NGK.
Jak bedzie trzeba to i przewody..
Ale chodzi mi po glowie tez silniczek krokowy. Na jakimś forum czytałam, że może wchodzić lewe powietrze i do wymiany albo odma albo zawór odpowietrzający skrzyni korbowej (ten do którego jest podłączony przewód odmy). Tylko czy ja mogę sobie bez rozkrecania sama sprawdzic czy jest jakaś nieszczelność.? I jak?
Falujące i skaczące obroty to moze byc wszystko tak naprawde..;/ Sonde lambda mam wymienioną, bo moja już byla zepsuta i palil jak zly. Pompka paliwa też zostala niedawno wymieniona. Komputer nie pokazuje zadnych bledow juz.
Co robić i gdzie znaleść specjaliste od BMW, bo jako, że to specyficzne auta, nie każdy mechanik się zna i mogą zrobić niekiedy więcej krzywdy niz pożytku, albo są i tacy, którzy myślą, że kobiecie wcisną każdy bajer i skasują krocie.
Proszę o pomoc ;)
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 13:23   

Cześć. Miałem to samo w chyba co drugim moim aucie :D
Za zamulanie auta może odpowiadać zabrudzony silniczek krokowy,stare kable WN, zasyfiały filtr powietrza lub coś co można ogarnąć pod komputerem i dowiedzieć się jaki czujnik lub inne elektroniczne badziewie się popsuło. Większość możliwych dolegliwości już wymieniłaś, więc wymontuj silniczek krokowy, wewal go do benzyny ekstrakcyjnej na noc a przy okazji wizyty pod maską sprawdź filtr powietrza i rurę od dolotu i samą puszkę czy nie ma nigdzie pęknięć bo właśnie to lewe powietrze może też robić cyrki
_________________

 
 
paulina4444
Jestem Nowy

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: okolice Starogardu
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 13:52   

hm. no faktycznie moze to banal i wsytarczy wymienic filtr powietrza. Ok.! posprawdzam i dam znac dziekuje
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 21:10   

Sprawdź węże od powietrza... U mnie w E30 bez LPG miałem podobny problem.

http://www.autostarogard....p?p=58747#58747 masz zdjęcia co i gdzie było uszkodzone u mnie...
 
 
 
Fery
Kierowca Rajdowy
GHOST RIDER


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1572
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 00:46   

wystarczy tylko komin przeczyścić :mrgreen:
_________________



Tylko bokiem mozna uciec od codzienności >> DRIFT
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 11:08   

Nie zawsze to pomaga :mrgreen:
_________________
Było:
VW Golf I
Ford Fiesta mk2
BMW e36
Renault Scenic
VW Passat b5 1.8T
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 17:07   

Jestem tego samego zdania co Fery :P
Przywiez to do Huragana a my ja przepalimy :D

Na sierry zawsze to dzialalo :D
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
paulina4444
Jestem Nowy

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: okolice Starogardu
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 17:36   

ha ha ;) jej to też pomaga. Jak przystało na samochód należący do kobiety, beta ma swoje humory. dzis nic jej nie falowało i mozna spokojnie bylo jechac na warsztacik ;)

Niby węże są szczelne, obroty narazie w miare ma ładne, a że dostała przy okazji nowy filterek p. i świeczki to niech się cieszy. Może przepływomierz ma na wykonczeniu. Pewnie wszystko okaże się niedługo ;)
A na NGK smiga rewelacyjnie ;)
 
 
paulina4444
Jestem Nowy

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: okolice Starogardu
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 17:40   

A Karolowi dziękuję za dokładne fotki u mnie wszystko jest podobnie więc mogłam sobie sama sprawdzić bez zawracania nikomu głowy ;) no.. oczywiście oprócz Was :)
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 17:46   

paulina4444 napisał/a:
A Karolowi dziękuję za dokładne fotki u mnie wszystko jest podobnie więc mogłam sobie sama sprawdzić bez zawracania nikomu głowy ;) no.. oczywiście oprócz Was :)


Nie ma za co :P Jesteśmy też na forum po to, żeby sobie pomagać :) Pozdrawiam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12