autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
VW vs Audi - czy te auta na pewno są takie same
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 14:21   

Bzyk napisał/a:

W tczewie na spotach też byliście, skończyło sie to potem tym że każdy następny spot policja pilnowała i zatrzymywała każdego z rejestracją gst. A teraz możesz mnie łaskawie wywalić z forum bo przecież obraziłem całe forum.... prawdą.


Jesu co za farmazony... Policja pilnowała bo takich chlew po spocie był na parkingu i to nie pierwszy raz.

Bzyk napisał/a:
A teraz możesz mnie łaskawie wywalić z forum bo przecież obraziłem całe forum.... prawdą.


Pomyliłeś kluby, tak robią na Vagu :wink:


Poza tym Bzyk byłeś w jakiejś fabryce? Masz doświadczenie lub wykształcenie w dziedzinie projektowania lub technologii powstawania pojazdów? Jeśli nie to proszę dla własnego dobra przestań pisać jakbyś już wszytko widział i wiedział, bo Conpress tylko kilka przykładów wymienił o których nie wiedziałeś, a jest ich naprawdę sporrooo więcej.
 
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 14:51   

Cytat:
Poza tym Bzyk byłeś w jakiejś fabryce? Masz doświadczenie lub wykształcenie w dziedzinie projektowania lub technologii powstawania pojazdów? Jeśli nie to proszę dla własnego dobra przestań pisać jakbyś już wszytko widział i wiedział, bo Conpress tylko kilka przykładów wymienił o których nie wiedziałeś, a jest ich naprawdę sporrooo więcej.

Zawód: technik mechanik: spec obróbka skrawaniem. W tym samym zawodzie pracuje (operator frezarki cnc) Na codzień produkcja kluczy wybieraka skrzyni biegów dla eatona.

+


http://www.autostarogard....?t=1039&start=0
Temat o audi :) najlepiej sobie go poczytać. (ja niestety teraz nie mam czasu ale chętnie to później zrobie.

A tu dla ciekawości temat o seacie Ibizie:
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=2471



//Jaca!
Używaj opcji EDYTUJ.
Ostatnio zmieniony przez Jaca! Pon Lis 17, 2014 03:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 16:07   

Lincoln napisał/a:

Jesu co za farmazony... Policja pilnowała bo takich chlew po spocie był na parkingu i to nie pierwszy raz.
2X
Pamiętam ten spot chyba ,staliśmy na tym parkingu jak wszyscy (że tak powiem "jak widły w gnoju") po parkingu zasuwał chyba jakiś modzony golf 1.8t także nie wiem masz chyba jakieś urojenia i siejesz gó,wno burze
Bzyk napisał/a:
Jest różnica. U nas:
https://www.youtube.com/r...ery=vagstg+spot
a, u was:
https://www.youtube.com/r...tostrogard+spot

Co do tych filmików co wstawiłeś to oblukaj sobie datę 2011rok i to były dwa przejazdy do nowego stawu (gdzie tez nie raz byłem) a tak pozatym vag stg nie ma spotów nie raz byłem z samej ciekawości w niedziele na parkingu (nawet golfem 4) i co pusto .
Bzyk napisał/a:
Chwile potem ktoś zajeżdza na waszego spota w niewiele lepszy sposób (próbując zakręt bokiem wjechać ale sie nie udaje) to zaraz pada tekst "z takim driftem to Ty do vaga idź" TO nie jest obraza?
Bosie jak miałbym się obrażać o jakiś tekst powiedziany dla jaj to bym chyba z domu nie wychodził .
Co do samego rozumowanie twej wypowiedzi Bzyk, Cimar ma Polo i nikt go jeszcze nie zabił za znaczek na masce (może dlatego że ma tez bmw ) no dobra Pietro miał Passata też jakoś żyje do dziś (może dlatego że nie miał TDI) ale kolega Dębica zajeżdża Golfem 4 1.9 TDI (ALH) regularnie 15 i jakoś dogaduje się :) „morzna ? morzna !”

Wiem offtop ale przynajmniej coś się dzieje na forum :)
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 16:51   

Bzyk napisał/a:
Zawód: technik mechanik: spec obróbka skrawaniem. W tym samym zawodzie pracuje (operator frezarki cnc) Na codzień produkcja kluczy wybieraka skrzyni biegów dla eatona.


Czyli nie masz, więc dalsze Twoje dywagacje są na poziomie OT, na który tak psioczyłeś :razz:
 
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 20:46   

Ciekawy temat założyłeś Bzyk, gratuluję, natomiast poziom niektórych Twoich wypowiedzi pozostawię bez komentarza, chociaż domniemam,że oczekiwałbyś jakiejś riposty bo zdaje się wskazówka weszła Ci momentami na niechciane pole. Jeśli chodzi o różnice w technice grupy VAG,po przeczytaniu całego tematu stwierdzam,że się troszkę zagalopowałeś pisząc i uogólniając wszystko z tej grupy poza wymienionymi przez Ciebie różnicami, masz rację twierdząc,że występują wspólne części,lecz ten wpis : ...3/4 części z vw, skody, seata, audi jest taka sama, ale wierz w cuda a będzie CI dane xD... jest "z lekka" na wyrost, nie sądzisz? :wink: Jeśli jest jednak tak jak piszesz, to być może niepotrzebne są wysiłki inżynierów firmy z Ingolstadt i ich slogan " Vorsprung durch Technik" jest sporo na wyrost, przyklepać mogłaby sobie go z powodzeniem Skoda czy Seat bądź Volkswagen i czerpać z tego korzyści finansowe bo to przecież ten sam produkt, tylko w innym droższym lub tańszym opakowaniu z nieco odmienną stylistyką,wnętrzem czy innym detalem. Uważasz,że technika w VW Phaetonie czy Audi A8 jest równoległa z np Seatem Exeo, Leonem czy Ibizą, lub Skodą Fabią?Ba,napisałeś: Jakość wykonania jest napewno taka sama, wyposażenie też a jazda zależy od poszczególnego modelu. Bzyk może jeszcze napisz,że np skóra,którą pokryto tapicerkę w np Audi A6/A8 równa się tej z VW Polo czy Seata Ibizy, tylko różnica jest w wyglądzie fotela czy też kanapy,bo inny segment auto reprezentuje. Podotykaj też plastiki w poszczególnych autach grupy, jak conpress wcześniej wspomniał, trzaśnij drzwiami lub klapą bagażnika(jeśli jest taka opcja w danym egzemplarzu ;) )wtedy jeśli możesz wypowiedz się ponownie w kwestii jakości wykonania.Co do technicznej zamienności części sam jestem ciekaw w jakich procentach czy liczbach jest to wyrażone,bo Twoje 3/4 niezbyt mnie przekonuje, zapewne ten, kto w tym siedzi na co dzień może się bardziej wypowiedzieć w tym temacie, mówię tu np o conpressie czy Karolu,Huraganie od niedawna Tomixie,ale czyżby to było 75%?
Jaca wyraźnie napisał o jakie auta chodzi, a których nie biorą pod uwagę, ale można widocznie próbować go przekonać,że po co mu droższe w zakupie Audi, skoro będzie miał tańsze, a zarazem takie same auto spod znaku np VW czy Skody hmmm, jednak ja przystanę przy conpressa wypowiedzi: unifikacja jest spora, niby wszystko VAG, a jednak nie...

Rozpisałeś się o OT, a sam je w tym temacie rozdmuchałeś, założyłeś temat "VW vs Audi - czy te auta na pewno są takie same", a nagle próbujesz wrzucić wszystkich z AKS do jednego worka i wypunktować jacy to my nie jesteśmy, a za kogo się uważamy etc, a jaki klub vagstg jest perfekcyjny,czy ktoś tu o tym zaczął jak nie Ty? Tylko po co? Nic mi nie wiadomo aby nasz klub miał jakieś złe nastawy do innych klubów, nawet jeśli coś kiedyś usłyszałeś, to podejrzewam,że wypowiedź była żartobliwa, a nie złośliwa,tyle,że może sobie przeinaczyłeś. Krzysztofnapisał:Jest to forum motoryzacyjne i każdy ma tu prawo się wypowiedzieć lecz zgodnie z regulaminem,który obowiązuje wszystkich i tego się trzymajmy. Także nie wiem, ale jeśli się przed Wami Panowie Bzyk i Karol ośmieszyłem, czy przed kimś jeszcze, to przykro mi, pewnie wg Was macie kolejnego śmiesznego użytkownika tegoż forum, może i nie sprzedaję części czy ich nie wymieniam na co dzień w warsztacie, ASO bądź garażu, wiem,że VAG ma wspólne elementy zamienne ze sobą w różnych modelach, ale Wasze "3/4", czy "od strony mechanicznej to wszystko praktycznie jeden UJ !" po poście conpressazdaje się po części tak,ale nie do końca przekłada się na rzeczywistość.
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 23:14   

KOSA napisał/a:
założyłeś temat "VW vs Audi - czy te auta na pewno są takie same"


to nie Bzyk założył ten temat, to Krzysztof przeniósł wypowiedzi i nadał tytuł ;] takie sprostowanie.
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 02:06   

OSKA napisał/a:
KOSA napisał/a:
założyłeś temat "VW vs Audi - czy te auta na pewno są takie same"


to nie Bzyk założył ten temat, to Krzysztof przeniósł wypowiedzi i nadał tytuł ;] takie sprostowanie.


Nie ma sprawy, sorry,nie wiedziałem tego bo w Rubryce "autor" widnieje Bzyk .
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 18:14   

Nie wiem KOSA o co Ty masz do mnie pretensje... Bez kitu. Pisałem o zawieszeniach, które są takie same - katalog Febi - polecam.

Nawet Audi A8 D2 ma takie same górne wahacze jak Passat B5 i reszta chłamu.

PS. Nie wrzucaj mnie do jednego worka z Bzykiem. Nie jestem VAG'owcem nigdy nie byłem i nie będę.

Dziękuję za uwagę !
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 22:18   

No tak zostałem wezwany do tablicy, a tu nie ma co dodawać raczej wszystko wyjaśnione :razz:
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 21:47   

czy możemy przyjąć, że temat zostaje oparty faktami że Audi i VW to auta które w jedzie oraz wyglądzie różnią się od siebie. Można przyjąć, że w tym co ma znaczenie dla zwykłego człowieka kupującego samochód te właśnie rzeczy są często kluczowe.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 22:05   

Krzysztof napisał/a:
jedzie oraz wyglądzie różnią się od siebie.
Tym to się różnią poszczególne modele każdego koncernu :P a czasem nawet różne wersje tego samego modelu :D
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 23:23   

I tak też się różni Audi od Vw, że o reszcie grupy vag nie wspomnę. Skoro jest to jedna grupa to nic dziwnego, że niektóre elementy pasują do siebie zamiennie czysta ekonomia a to ekonomiści już od dawna rządzą w koncernach i na tym podobieństwa się kończą zwłaszcza w nowszych modelach, ale to już było powiedziane.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 23:48   

Przeczytałem dokładnie cały temat i zupełnie nie rozumiem o co jest ta burza. Pewnie dlatego, że jeżdżę BMW...

Zupełnie poważnie: brzydko Kolego Bzyk się wypowiadasz, bardzo brzydko. W Polsce mamy wolność słowa, nasze forum służy m.in. do wyrażania subiektywnych opinii i dyskutowania w kulturalny sposób na różne motoryzacyjne, jak i zupełnie odbiegające od aut tematy. Nie obrażaj innych użytkowników, bo to jest poniżej krytyki.
 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
  Wysłany: Wto Lis 18, 2014 00:58   

Bzyk napisał/a:
(golf r32 będzie napewno lepiej jeździł niż golf 4 1.9tdi)




:shock: :shock: :shock:

trafne stwierdzenie
_________________
DynoSet Remapping Service
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 08:55   

Toć dajcie już Bzykowi spokój .. chodziło mu o to , że srałdi i szelcwagen, to Vag. A Wy tutaj się doszukujecie i starcie udowodnić że to nie to sam .. to samo czy nie, obaj to VAGi ..
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12