autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Kwi 26, 2010 12:47
O co chodzi z tym gaz to do zapalniczek ????
Autor Wiadomość
pietro
Mistrz Kierownicy
bus driver ;)



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 2732
Skąd: się znamy?
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 13:05   

Krzysztof napisał/a:
coś w stylu jak Ciebie nie stać na V6 i jeździć na benzynie to ....

to mnie właśnie wkurza ... stać mnie na auto z silnikiem V6, stać mnie również na benzynę ... jednak skoro do codziennego przemieszczania gdzie nie potrzebuję czuć "mocy z benzyny" dlaczego mam przepłacać? stać mnie prócz w/w na założenie instalacji za 4k i cieszyć się pełnym zbiornikiem LPG za niespełna 80zł i zrobić na tym 300-350km czyli osiągnąć wynik jak astra 1.4 a radość z jazdy jest bez porównania
_________________
było:

406 Pininfarina 133 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=3444
Passat V6 USA 192 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=4766
Toyota AE92 SI 105 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5135
Mazda RX-8 193 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5576
Mondeo ST220 226 PS http://www.autostarogard....p?p=88952#88952
Mercedes CE230 132 PS http://autostarogard.pl/viewtopic.php?t=6426


"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" Walter Röhl
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 17:22   

Cytat:
O co chodzi z tym gaz to do zapalniczek ????

Głównie mówią tak ci co mają najmniejszą styczność z LPG
Sami jeżdżą tdi albo jakaś małą benzyną.
Wiadomo nie jest to to samo co na czystej benzynie ale lpg jest stworzone z myślą o ekonomi a nie o osiągac .
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 19:04   

Tomix napisał/a:
Wiadomo nie jest to to samo co na czystej benzynie ale lpg jest stworzone z myślą o ekonomi a nie o osiągac .

Nie do końca moim zdaniem lpg ma lepsze właściwości do osiągania mocy niż pb 98 problem jak na razie jest tylko z utrzymaniem stabilnej temp i ciśnienia w 4 generacji i bezawaryjną 5-6 generacją jeżeli mówimy i większych mocach. Ale to tylko moje prywatne zdanie :wink:
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Lip 10, 2015 00:35   

no problemów z gazem jest sporo wiec nie za bardzo nadaje się to do osiągania mocy. Ogolnie gaz jest do zapalniczek a nie do samochodów. Jak Pietro pisał jest to po prostu tansza alternatywa. Oczywiście dzisiejsze generacje gazu pozwalają na sporo ale czy ktoś widział auto tuningowane na gazie ?? Gdyby tak było to producenci komputerów standalone byli by w czarnej d... każdy wolal by zainwestować w instalacje gazową i miał by i moc i ekonomie.
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lip 10, 2015 00:54   

a się pomyliłem
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pią Lip 10, 2015 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Pią Lip 10, 2015 01:06   

Huragan napisał/a:
Oczywiście dzisiejsze generacje gazu pozwalają na sporo ale czy ktoś widział auto tuningowane na gazie ??


Ja widziałem pare, i to konkretnych poje***sów, w stylu Panda 1.2T (210km) LPG albo Uno 1.2T LPG (230km) , 2.4 T5 LPG (280km) i takie tam ;)
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pią Lip 10, 2015 09:45   

Huragan mylisz się bardzo jest sporo aut mocno modzonych na lpg. Znajomy wystroił już parę zacnych autek na lpg, a i nawet kiedyś słyszałem, że ktoś miał auto na 1/4 mili zasilane lpg. Moje poprzednie z serii 150 po modach 230KM też latało na lpg chociaż to nie jest porażająca moc :mrgreen:
A o co Tobie chodzi pisząc o kompach standalone przecież one nie mają wiele wspólnego z tymi z lpg i służą do zupełnie innych celów sam chyba wiesz najlepiej :wink:
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3313
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Lip 10, 2015 10:45   

Ale Panowie co to za projekty? 500ps z 1.6/2.0 to robi wrażenie i nadal nie jest górna granica. LPG jest fajne, ale głównie do oszczędzania, do budowania mocy są lepsze sposoby.
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pią Lip 10, 2015 11:06   

Dlatego pisałem, że samo lpg nadaje się do wysokich mocy problem jest z dostarczeniem odpowiedniej ilości gazu bez spadku temp i ciśnienia w projektach typu 100 KM/cyl. Poczekajmy na rozwój 5-6 generacji wtedy sprawa się odmieni tak myślę :razz:
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Nie Lip 12, 2015 11:48   

marasss2 napisał/a:
Huragan mylisz się bardzo jest sporo aut mocno modzonych na lpg. Znajomy wystroił już parę zacnych autek na lpg, a i nawet kiedyś słyszałem, że ktoś miał auto na 1/4 mili zasilane lpg. Moje poprzednie z serii 150 po modach 230KM też latało na lpg chociaż to nie jest porażająca moc :mrgreen:
A o co Tobie chodzi pisząc o kompach standalone przecież one nie mają wiele wspólnego z tymi z lpg i służą do zupełnie innych celów sam chyba wiesz najlepiej :wink:

mają dużo wiecej niż myslisz. Ogolnie pisząc poczekajmy na rozwój V VI generacji równie dobrze możemy poczekać na rozwój sterowania benzyną czy dieslem. Przecież to jeszcze nie koniec. Gaz jest bardzo niestabilnym paliwem które badzo dobrze sprawdza sie w zapalniczkach i tego typu urzadzeniach. Oczywiscie widywalem projekty na gazie zamiast benzyny-niski budzet sprawil ze nie bylo siana na sterowanie benzyną.A to że mocne auta jeżdzą na gazie -oszczędność i nic wiecej.Stare dobre znane wszystkim powiedzenie -przełącz na benzynę :) :):):)
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 01:04   

Gaz jest do oszczędzania. Do podnoszenia osiągów i wyścigów są inne paliwa
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13